Martin Daneš | | muži

"Byl to skvělý týmový výkon," říká o zápasu s béčkem Líšně Marko Totka

Při absenci vykartovaného špílmachra Jakuba Krče se znovu projevilo, že je senický odchovanec Marko Totka na divizi nadstandardním hráčem a dokáže na sebe vzít roli lídra, i když mu je pouhých třiadvacet let. V neděli svým pátým gólem v sezoně zadělal lanžhotský záložník na třinácté letošní vítězství, druhý gól Sokola navíc skvělou přihrávkou do běhu připravil spoluhráči Svobodovi.

Bez problémů se dá říct, že jste byl s Líšní mužem zápasu. Gól, nahrávka a další nevyužitá tutovka k tomu. Většinou si přitom plníte spíš úkoly spíš jako rozehrávač a defenzivní štít. Měl jste proti Líšni jiné úkoly?
„Netroufám si říct, že jsem byl mužem zápasu, podle mě to byl skvělý týmový výkon. Speciální úkoly jsem neměl žádné, jen jsem věděl, že když tu není Kuba Krč, musím se dostávat víc dopředu.“

Jak byste popsal Váš první gól. Byla to snadná práce před brankou?
„Ta situace vznikla z dobrého pressinku, kluci si to vyměnili na lajně a já jsem šel do šestnáctky. Timo Kollár mi to dal před branku, moje první myšlenka byla, že jsem to měl trefit z první, ale potom jsem se rozhodl si to přebrat a v klidu to zakončit. Velký podíl na tomto gólu má právě Timo, který mě našel skvělou přihrávkou.“

Velkou měrou jste se podílel také na druhé brance. Šli byste prakticky sami dva přes půlku hřiště na brankáře. Nenapadlo Vás, že na branku poběžíte sám místo nahrávky Ríšovi?
„Popravdě, první myšlenku jsem měl tu, že vezmu balon a dám mu to sám do prázdné, ale moc jsem si nevěřil na sprint. A Ríša je nesmírně rychlý, tak jsem mu to hodil a věřil jsem, že dá gól.“

V utkání jste měli k dispozici hned patnáct rohových kopů, většinu z nich kopete právě Vy. Napadaly vás způsoby, které jste ještě nezkusil?
„Doteď jsem teda ani nevěděl, že jsme měli v zápase tolik rohů. Většinou to kopu já nebo právě chybějící Kuba Krč. Ale nechtěli jsme teď moc vymýšlet. Stejně nemáme obrovské hlavičkáře, takže to dost často rozehráváme nakrátko. Ale s Kubou Krčem a Peťou Balážikem občas narychlo improvizujeme a spekulujeme, jak soupeře překvapit.“

Další zápas se Žďárem hrajete nezvykle už v pátek odpoledne. Těšíte se potom na tři dny volna přes Velikonoce?
„Je to fantastické, že se hraje už v pátek. Určitě každému z nás přijdou ty tři dny volna vhod. Takže už se na to těším.“

Dřív jste byl na trávníku jasně poznat, měl jste narůžovo obarvenou hlavu. Teď už takovou proměnu neplánujete?
„Možná, když bude tepleji, zkusím ještě někdy "růžového pantera". Ale v nejbližší době to bude zatím beze změny.“

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?