Sokol LanžhotSK Líšeň B

2:0 (1:0)
Martin Daneš | | muži

Lanžhot doma nezaváhal, přetlačil i béčko Líšně

Důležité tři body jsou doma. Lanžhotčané zvládli domácí zápas proti čtvrté Líšni a stále zůstávají v letošní sezoně neporaženi. Na výhru 2:0 se ale objektivně docela nadřeli, o branky se postaral na konci první půle Marko Totka a definitivu výsledku stanovil až deset minut před koncem Richard Svoboda. Protože ale nezaváhalo ani béčko Zbrojovky, zůstává Sokol v tabulce divize D stále druhý s pětibodovým odstupem. Další utkání hraje Lanžhot doma již na Velký pátek 29. března, od 15 hodin hostí Na Šlajsi šestý Žďár nad Sázavou.

Sokol Lanžhot:

Riška - Šenk, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Svoboda (85. Jirava), Totka, Rampáček, Balážik, Ciprys (12. Kollár) - Burac (90. Uher L.)

SK Líšeň B:

Ulrich - Rudyk, Červík, Skybinskyi (35. Matocha), Bílek, Minařík (K) (61. Fall), Dostálek, Džupenyiuk (61. Ferlay), Šíp (76. Horký), Toczyski, Daněk

Branky: 42. Totka Marko (asist. Kollár), 79. Svoboda Richard (asist. Totka)

Žluté karty: 77. Svoboda - 1. Daněk, 84. Ferlay

Rozhodčí: Grečmal Michal - Pospíšil Michal, Gasnárek Michal, DFA: Březáček Tomáš

Střely na branku: 6:1 (v půli 4:1)

Rohy: 15:5

Diváci: 335

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Komentář

Lanžhot nastoupil do zápasu bez klíčového záložníka Krče, který měl stopku za vyloučení z posledního zápasu. V základní jedenáctce jej nahradil Ciprys, bohužel ale na trávníku vydržel jen 12 minut, než jej musel pro zranění vystřídat Kollár. Kluzký trávník a dlouhé centry přesnosti příliš nepřály, a tak bylo v první půli k vidění jen málo tutovek. Lanžhot měl optickou převahu, ale dlouho se nemohl prosadit. Nejblíže brance byl Marko Totka, ale jeho ránu z voleje v 15. minutě gólman vytáhl na roh. Totka si ale náladu spravil na konci první půle, kdy Kollár vnikl do vápna a předložit svému spoluhráči ideální přihrávku – 1:0. Hosté si vypracovali jen jedinou vážnější šanci, balon ale mířil naštěstí mimo.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté, z domácí strany byla hra hodně rozháraná. Marvani využívali domácích ztrát balonů a měli svou největší šanci, hostující Toczyski obešel i gólmana Rišku, ale nakonec trefil jen boční síť. Lanžhot postupně hru zase ovládl, místy to vypadalo jako nácvik rohových kopů, bohužel bez efektu. K dispozici jich měli domácí za celý zápas hned patnáct, ale branku z nich pořádně neohrozili, Milota hlavičkoval vedle, Totkovu střelu tečovali obránci mimo. Definitivní tečku za výsledkem udělala 79. minuta. Líšenští ztratili na vlastní útočné polovině balon, zmocnil se ho muž zápasu Totka a poslal
Svobodu do úniku přes celou polovinu hřiště. Rychlonohý hráč opravdu všem utekl, zbrkle nezakončil, udělal brankáři Ulrichovi ještě kličku a trefil se ze strany do prázdné brány – 2:0. Tím z domácích spadla nervozita a ještě se zviditelnila převaha Sokola. V samém závěru ještě pálil Balážik vedle a Buracův gól nebyl pro ofsajd uznán. Přes 300 fanoušků tak mohlo slavit s domácími fotbalisty již 33 divizní neprohru v řadě!

Ohlasy

Jaroslav Hílek (trenér): „Z psychologického hlediska to bylo velmi obtížné utkání. Věděli jsme, že musíme vyhrát, protože béčko Zbrojovky také zvítězilo. Líšeň má dobře fyzicky připravené mužstvo, hraje jednoduchý agresivní fotbal s vysokým napadáním, což nám paradoxně v některých situacích pomáhalo. Bylo otevřené hřiště a dařilo se nám tam mít pár přečíslení. Bylo poznat, že nám tam v mezihře trošku chyběl vykartovaný Jakub Krč, ale taktiku jsem kvůli tomu neměnil, na jeho místo jsem stáhl Peťa Balážika. Ale klobouk dolů, kluci to zvládli, byli jsme lepším týmem, ale byli jsme pořád trošku nervóznější. Mohlo tam soupeři i za stavu 1:0 cokoliv propadnout a byla by to škoda. Vždycky je lepší, když to zavřeme dříve, bohužel v poslední době takových utkání máme více, ale naštěstí se nám to podaří nakonec vždy rozhodnout v náš prospěch. Po druhém gólu už byl zápas rozhodnutý a už se to jen dohrávalo. Bohužel se nám zase na začátku zranil Rado Ciprys, nicméně v příštím utkání už budeme moc nasadit novou útočnou posilu, která už s námi trénuje, takže nás zase bude o jednoho víc.“

SK Líšeň B:

Michal Kugler (trenér): „Na zápas s Lanžhotem jsme se dobře nachystali, respektujeme sílu soupeře. Věděli jsme, že si musíme pohlídat jejich klíčové hráče, i když chyběl Krč. Kdybychom dodržovali, co jsme si řekli, možná by se tu dalo něco uhrát, cítili jsme to. Ale protože tam někteří hráči neplnili takticky to, co jsme chtěli, musel jsem sáhnout ke střídáním. To na téhle úrovni nejde, a už vůbec ne proti soupeři, jako je Lanžhot. To pak nikam nevede. Chtěli jsme i tvořit, hrát útočně, nejen nakopávat míče od branky. Že se nedaří nebo je soupeř lepší, to se stává, s tím nic neuděláte, to neovlivníte, ale pokud hráči neplní taktiku, tak se nad tím musíme zamyslet. My ale jdeme dál trénovat, nabrat síly a připravit se na dalšího soupeře, hrajeme doma s Velkým Meziříčím a budeme se to snažit uhrát na tři body.“