4. kolo, neděle 27.08.2023, 16:30

FC ŽĎAS Žďár nad SázavouSokol Lanžhot

0:2 (0:2)

Áčko Sokola stále neporaženo. Lanžhot veze ze Žďáru další tři body

Anglický týden začal pro Lanžhot dobře. Svěřenci trenéra Hílka potvrdili na Vysočině proti třináctému Žďáru nad Sázavou papírové předpoklady a zvítězili na jeho trávníku v poměrně nervózním utkání 2:0. Rozhodující náskok si hosté vytvořili už v první půli, po půlhodině hry otevřel skóre Marko Totka, v nastaveném čase prvního poločasu pak zvýšil vedení Jakub Krč. Lanžhotčané zůstávají na čele tabulky divize D společně s rezervou brněnské Zbrojovky, oba manšafty dosud neztratily ani bod. Už ve středu 30. 8. je na Šlajsi na programu fotbalový svátek, v rámci MOL Cupu vyzve Lanžhot od 17 hodin prvoligový Zlín. V neděli 3. 9. pak hostí áčko doma v dalším divizním utkání čtrnácté Velké Meziříčí.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou:

Jícha - Dočekal, Horák, Vitásek (K), Vokoun, Šerý, Mach (72. Jiroušek), Henzl (72. Galia), Krajčo (82. Srnský), Švorma, Sodomka

Odráška - Koprna, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Svoboda (73. Ravas), Totka, Krč (88. Včelka), Ciprys - Balážik - Burac (82. Bogdalík)

Branky: 30. Totka Marko (asist. Krč Jakub), 45.+1 Krč Jakub (Koprna Lukáš)

Žluté karty: 8. Vokoun, 47. Šerý, 48. Krajčo, 53. Švoma, 58. Mach - 43. Ciprys, 77. Koprna, 90. Totka

Rozhodčí: Petrásek Jan - Slabý Jiří, Pospíšil Michal

Diváci: 167

Stadion: areál Bouchalky, Žďár nad Sázavou

Václav Pohanka: „Věděli jsme, že Lanžhot má šikovné hráče a má kvalitu, a také nám ji hlavně v první půlce ukázal. Utkání jsme mohli zdramatizovat asi po hodině hry, kdy jsme hlavičkovali z malého vápna, to musí být gól. Tam se to mohlo zlomit. Mohli jsme se dotáhnout i o něco později z další dobré šance, ale bohužel, nespadlo nám to tam. Rozhodla ta zkušenost, utkání už potom hosté zkušeně dohráli. Bohužel pro nás, od začátku přípravy je manšaft rozbitý, máme spoustu zraněných a nemáme tak široký kádr jako Líšeň, Zbrojovka nebo Lanžhot, abychom vypadnuvší hráče bez ztráty kvality nahradili. Naši mladí musí ještě nabrat herní zkušenosti. Chtěli jsme hrát jako vloni o špici tabulky, ale musíme brát realitu takovou, jaká je.“

Jaroslav Hílek: „První poločas jsme byli lepším týmem, neměli jsme sice tolik vyložených šancí, ale hru jsme měli pod kontrolou. Obě branky padly po vypracovaných šancích, ve 30. minutě poslal Kuba Krč Totkovi obloučkem kolmici za obranu a ten volejem zakončil přesně. Krč pak v závěru poločasu sám, nehlídaný, zavíral na zadní tyči, kam mu poslal přízemní centr Lukáš Koprna. Ve druhé půli začal Žďár hrát agresivněji, ale stále jsme byli fotbalovějším mužstvem, a měli jsme tam v samém závěru minimálně dvě dobré šance na navýšení vedení. Snad se nám před pohárovým utkáním nikdo nezranil, nějaké šrámy tam jsou a ještě se rozhodneme, jestli budeme trénovat nebo dáme klukům volno, aby byli odpočatí.“