6. kolo, neděle 10.09.2023, 10:15

FC Zbrojovka Brno BSokol Lanžhot

0:0 (0:0)

Zápas kola góly nepřinesl. Lanžhot veze z trávníku rezervy Zbrojovky alespoň bod

Souboj dvou nejlepších týmů dosavadního průběhu divize D přilákal na tribuny stadionu na Srbské tři stovky diváků, z toho odhadem polovina přijela z Lanžhota. Ačkoliv zápas hraný ve velkém horku skončil bez branek a vyložených šancí bylo poskrovnu, diváci se rozhodně nenudili. Oba týmy si byly vědomy důležitosti utkání, a tak ze sebe hráči vydali to nejlepší. Zatímco Lanžhot přežil v první půli dvě tutové šance Brňanů, ve druhé půli byli o něco lepší hosté, jenže bez gólového efektu. Po bezbrankové remíze si tak Lanžhotčané mohou spravit střeleckou chuť v domácím hodovním utkání, v neděli 17. 9. od 10:15 hodin budou Na Šlajsi hostit dvanáctou Starou Říši.

FC Zbrojovka Brno B:

Hložánek - Vit, Prágr (84. Kluska), Šmíd (K), Pavlík (67. Juritka), Kolečkář (46. Ryšavý), Hlucháň (46. Martinek), Strnad, Šlapanský, Smejkal, Divíšek

Odráška - Koprna, Mikúšek (K) (46. Včelka), Milota, Pidruchnyi - Ravas, Totka, Krč, Svoboda (64. Bogdalík) - Balážik, Burac (89. Kollár)

Stadion: MěFS Srbská, Brno

Souboj dvou nejlepších týmů začal na Srbské hodně opatrně, hrálo se hlavně ve středu hřiště. V úvodu byly nebezpečnější domácí, kteří několikrát otestovali připravenost obrany, a především reflexy brankáře Odrášky. Ten ve 12. minutě vyboxoval ránu Prágra, svůj tým ale podržel hlavně ve 24. minutě, kdy vyrazil dvě rány domácího útočníka Pavlíka, třetí dorážka šla z úhlu do tyče. Od 30. minuty začali hrát s míčem více Lanžhotčané, ovšem měli problém se dostat do jakékoliv nebezpečné střelecké pozice. Naopak to byli domácí, kteří těsně před odchodem do kabin znovu zahrozili. Smejkalova dalekonosná rána byla tečována a orazítkovala břevno za Odráškou. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu, s kterým byli určitě spokojenější hosté.

Druhá půle nabídla zlepšený výkon hostů, kteří byli častěji na míči, jenže dostat se na dostřel brněnské brány a vytvořit si nadějnou pozici, bylo velmi těžké. Defenziva Lanžhota za sebe také nikoho nepustila, přestože do druhé půle musel kapitána Mikúška na stoperu nahradit Včelka. A tak byla hra spíše rozkouskována, a co do šancí byla druhá půle ještě skoupější. Nejvíce to na tribunách zašumělo, když chtěl zastupující kapitán Balážik překvapit vysoko stojícího Hložánka z půlky hřiště nebo při stříleném centru Burace, na který ale Ravas nedosáhl. Zápas tak skončil bez branek, oba týmy zůstávají na děleném prvním místě divize D.

Lukáš Kříž (trenér Zbrojovky Brno „B“): „Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře, stoprocentně to byl pro nás zápas tohoto podzimu. Je škoda, že jsme minimálně ty dvě situace z prvního poločasu nedotáhli do gólu, byly tam tyčky i břevna, bohužel i trošku toho štěstí nám chybělo. Nicméně za první poločas jsme si zasloužili vyhrát, druhá půle už od nás nebyla tak dobrá, jako ta první. Prostřídali jsme a ti kluci, co tam přišli, už nebyli tak dominantní, jak jsme si mysleli, že budou. Remíza je asi spravedlivá, ale protože soupeř prakticky nevystřelil na bránu, tak nás to teď mrzí.“

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Každý zápas se ale holt nevyvíjí podle našich představ. V prvním poločase byli domácí jasně lepší, měli tam ze dvou tutovek hned čtyři šance, kdy jsme tam na dorážky nezareagovali dobře. Tam nás podržel brankář a stopeři. Co se týče výstavby hry to bylo v pořádku, ale byli jsme pohybově pomalejší při dostupování hráčů, hlavně v defenzivě. V tom byli domácí lepší, ukázali, že jsou na tom po fyzické stránce opravdu dobře a mají ligové parametry. Ve druhé půli už jsme byli o něco lepší my, i když jsme neměli žádné úplně vyložené šance. Ve finále ta remíza byla asi zasloužená. Byl to bezpochyby nejkvalitnější soupeř, na kterého jsme doposud v soutěži narazili, ukázali svou kvalitu a bylo to s nimi těžké. Hlavně jsme tu nechtěli prohrát, a to se povedlo, to je pro nás klíčové.“