Archiv

Série porážek přerušena. Z Pelhřimova vezeme tři body!

Nebyla to samozřejmost. Po třech porážkách v řadě byli sice fotbalisté Lanžhota na trávníku zachraňujícího se Pelhřimova stále favorité, ale všechno bylo otevřené. Ovšem jen úvodních dvacet minut. Pak dvěma góly během pouhých pěti minut protrhl jarní střeleckou smůlu Erik Burac, ještě do poločasu na něj navázal třetí trefou Peter Balážik a zápas byl prakticky rozhodnutý. O čisté konto lanžhotského brankáře Rišku připravil až v 90. minutě střídající domácí Vopálenský, ale tím jen kosmeticky upravil skóre na konečných 1:3 pro Sokol. To už na hřišti nebyl dvoubrankový Burac, který v 81. minutě musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch. Naopak se na trávník dostali na pár minut i lanžhotští dorostenci, kteří při absenci Mikúška, Krče a Pazderaka vyjeli s áčkem na Vysočinu. Lanžhot si díky výhře a zaváhání pronásledovatelů vytvořil na druhém místě divize D tříbodový náskok před třetí Líšní „B“. V neděli 26. května od 17 hodin hostí doma Na Šlajsi fotbalisty osmé Polné.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu pětadvacátého kola divize D. Na domácím hřišti podlehli Vrchovině Nové Město 1:3. „Utkání se mi těžko hodnotí, už ani nevím, co na to říct. Pátá prohra ze šesti zápasů, to je prostě ostuda,“ řekl lanžhotský kouč Jaroslav Hílek pro klubový web.

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového Města na Moravě dokázal Sokolu vstřelit tři góly na podzim, i nyní ukázal, že mu nepatří čtvrté místo divizní tabulky náhodou. Už po půlhodině si díky rychlým brejkům vytvořili hosté dvoubrankový náskok, ze kterého ještě ukrojil Richard Svoboda. Zůstal však jediným domácím střelcem. Naopak Vrchovina po hodině hry proměnila navzdory poziční i střelecké převaze Lanžhota další brejk a uzavřela tak skóre na konečných 3:1. Sokol sice zůstává druhý, na třetí místo má však kvůli přetrvácající herní krizi už jen jednobodový náskok. V neděli 19. května odpoledne zajíždí Lanžhotčané na trávník čtrnáctého Pelhřimova.

"Jeden druhého podržíme a věřím, že se nám zase začne dařit," tvrdí obránce Peter Šenk

V devětadvaceti letech je krajní obránce Peter Šenk třetím nejstarším hráčem na divizní soupisce Sokola. Na Šlajsi už je jako doma, poprvé tam zavítal už v roce 2016, jen v době pandemie covidu-19 si odskočil do brněnské Líšně. Momentálně si tento slovenský rychlík kroutí v Lanžhotě už šestou sezonu, většinou mu patří pravá lajna, odkud zásobuje své spoluhráče centry do vápna.

deník.cz: Lanžhot se vrátil z Humpolce bez bodů. Dozadu vůbec nefungujeme, tvrdí Hílek

Krize pokračuje. Fotbalisté Lanžhota v nedělním zápase čtyřiadvacátého kola divize D padli 2:3 na hřišti desátého Humpolce. Na první rezervu Zbrojovky Brno už ztrácí dvanáct bodů. „Aktuálně je to o nás, ne o soupeři. Když jsme ve formě, neporazí nás skoro nikdo. Ale teď jsme dole a soupeřům v poslední době stačí odkopávat a nakopávat balony na naši branku,“ řekl lanžhotský kouč Jaroslav Hílek pro klubový web.

Krize nekončí. Také v Humpolci jsme tahali za kratší konec provazu

Kouzlo neporazitelnosti z první dvou třetin sezony je pryč, nyní je bohužel vizitkou áčka Lanžhota čtvrtá porážka z posledních pěti zápasů. S prázdnou odjeli Lanžhotčané v neděli i z trávníku desátého Humpolce, ačkoliv herně nebyli horším týmem. Už po prvním poločase ale prohrávali na Vysočině 0:1, krátce po půli už dokonce 0:2, až poté korigoval skóre Peter Balážik. Domácí ale v 74. minutě šli ze své třetí šance znovu do dvoubrankového vedení, které ukrojil až v nastaveném čase hlavičkou opět Balážik. Lanžhot zůstává na druhé příčce tabulce divize D, ale už se musí dívat hlavně pod sebe. Před třetí rezervou Líšně má už jen čtyřbodový náskok, když tato zvítězila na hřišti čtvrté Vrchoviny. A právě tým z Nového Města na Moravě bude dalším soupeřem Sokolů, na Šlajsi jej hostí v neděli 12. května od 16:30 hodin.

deník.cz: Lanžhot nečekaně padl s Bíteší. Nejslabší výkon, nešetřil Hílek své svěřence

Po dlouhé sérii bez prohry zažívají fotbalisté Lanžhota nepříjemné období. Z posledních čtyř zápasů vytěžili jen tři body a ztráta na první rezervu Zbrojovky je opět devítibodová. Sokol v neděli doma v duelu třiadvacátého kola divize D podlehl Velké Bíteši 0:1. „Předvedli jsme nejslabší domácí výkon za dobu, co tady trénuju. S takovým výkonem nemůžeme uspět proti nikomu," řekl lanžhotský kouč Jaroslav Hílek pro klubový web.

Výsledková krize nekončí. Velká Bíteš veze z Lanžhota všechny tři body

Brzké odstoupení dvou opor Sokola, obdržená branka a s přibývajícím časem i nervozita. Takový byl obraz nedělního utkání Lanžhota s Velkou Bíteší. Soupeř rozhodně nepřijel do Lanžhota bránit a s výjimkou prvních desetiminutovky se domácím nejen vyrovnal, ale ve druhé půli všechny útočné pokusy Lanžhotčanů také bez problémů odrazil. Hosté po půl hodině vedli díky brance snipera Novotného, a to jim nakonec k výhře stačilo, protože domácí směrem dopředu opravdu ve druhé půli moc nepředvedli, ač se viditelně snažili. Šanci na reparát mají Hílkovi svěřenci v neděli 5. května od 16:30 hodin na trávníku desátého Humpolce.

deník.cz: Lanžhot ve Staré Říši nezaváhal. Potřebovali jsme se rozjet, přiznal Hílek

Napravili reputaci. Fotbalisté Lanžhota po dvou porážkách opět naplno bodovali. V sobotním duelu dvaadvacátého kola divize D zvítězili na hřišti poslední Staré Říše 2:0. „Měli jsme v hlavách hlavní motiv, že musíme zápas zvládnout za tři body. Když to řeknu na rovinu, bylo nám jedno, jakým způsobem. Potřebovali jsme prostě zpět nahodit řemen a rozjet se,“ řekl lanžhotský trenér Jaroslav Hílek pro klubový web.

Z trávníku poslední Staré Říše se vracíme se třemi body

Jak se po dvou porážkách vrátit zpět na vítěznou vlnu? Program fotbalistům Lanžhota postavil do cesty papírově nejslabšího soupeře, fotbalisty Staré Říše, kteří uzavírají tabulku divize D. V upršené sobotě si Sokol zajistil vítězství už po 25 minutách hry, kdy se na Vysočině nejprve hned zkraje zápasu po přihrávce za obranu trefil Totka, a za dvacet minut se krásnou střelou z 20 metrů do šibenice prezentoval Balážik. Dvoubrankové vedení už si Lanžhot pohlídal až do konce a potvrdil roli favorita. V tabulce zůstává druhý za rezervou Zbrojovky, která ale nečekaně prohrála, nicméně stále je se šestibodovým náskokem na čele. Lanžhot má pak v tabulce sedmibodový náskok na třetí Vrchovinu. V dalším kole Lanžhotské čeká v neděli 28. 4. od 16 hodin domácí souboj se šestou Velkou Bíteší.

Stará Říše - Lanžhot živě na TVcom

Dnešní zápas můžete sledovat od 16hod. živě na TVcom:

deník.cz: Lanžhot nezvládl klíčovou bitvu. Zbrojovce trefil výhru Polák v 91. minutě

Klíčový zápas. Fotbalisté Lanžhota v případě úspěchu mohli dotáhnout vedoucí rezervu Zbrojovky na rozdíl tří bodů, šlágr jedenadvacátého kola divize D však díky brance sedmnáctiletého Daniela Poláka z 91. minuty zvládli Brňané, kteří vyhráli 1:0. „Myslím, že je rozhodnuto. Zbrojovka jednoznačně vyhraje naši soutěž,“ řekl lanžhotský kouč Jaroslav Hílek.

Obrovská smůla. Zápas jara rozhodl gól v poslední minutě

Nemůže to mrzet více. Zápas druhého Lanžhota s první Zbrojovkou Brno „B“ rozhodla jediná branka, která navíc padla až v poslední minutě. Bohužel do lanžhotské brány. Taktická bitva přinesla trochu vzrušení v první půli, kdy měly oba týmy před téměř osmi stovkami diváků po jedné velké šanci. Vyrovnaný zápas se ale začal lámat až v samém závěru, kdy se Sokol snažil zvrátit zápas na svou stranu a musel riskovat, pokud chtěl smazat šestibodovou ztrátu Zbrojovky. Brňané několikrát zahrozili do otevřené obrany Lanžhota, také domácí spálili jednu stoprocentní šanci. Hned chvíli nato pak střídající Polák vsítil vítěznou branku Zbrojovky. Lanžhot i přes druhou porážku v řadě drží se sedmibodovým náskokem druhé místo divize D. V sobotu 20. dubna odpoledne zajíždí Lanžhot na trávník poslední Staré Říše.

Deník.cz: Příjemný šok. Fotbalisté Velkého Meziříčí vydolovali velice nečekané tři body

Premiérovou porážku této divizní sezony připravili o postup bojujícímu týmu Lanžhotu v neděli před vlastními fandy fotbalisté Velkého Meziříčí.

Téměř rok a půl dlouhou vítěznou sérii áčka Lanžhota ukončil VelMez

Dlouhých 526 dnů, 32 divizních zápasů v řadě. Tak dlouho nepoznali fotbalisté Lanžhota v soutěži hořkost porážky. Každá série má ale svůj konec. Na trávníku dvanáctého Velkého Meziříčí naplňovali hosté z Podluží roli favorita jen v první půli, na jejímž konci otevřel skóre Krč. Domácí ovšem zabrali a ve druhé půli dvěma brankami skóre zápasu otočili. Hílkovi svěřenci už v závěrečné čtvrthodině na defenzivu domácího celku recept nenašli, a tak si tým z Vysočiny připsal po vítězství 2:1 cenný skalp favorizovaného soupeře. Sokol se musí z prohry rychle oklepat, už v neděli 14. dubna jej čeká "zápas jara" proti vedoucímu týmu tabulky, rezervě Zbrojovky Brno. Výkop je v 15:30 hodin.

Zobrazeno 1–15 z celkem 521

Aktuální články

Přehled všech našich výsledků

Jak starší žáci, tak dorostenci hráli o první místo v soutěži.Zatímco dorost tento zápas vůbec nezvládl, starší žáci naopak s...

Nebyla to samozřejmost. Po třech porážkách v řadě byli sice fotbalisté Lanžhota na trávníku zachraňujícího se Pelhřimova stále...