5. kolo, neděle 03.09.2023, 16:00

Sokol LanžhotFC Velké Meziříčí

4:0 (2:0)

Lanžhot si proti VelMezu s chutí zastřílel a stále zůstává v divizi neporažen

Pohodlné domácí vítězství 4:0 si v neděli odpoledne připsali fotbalisté Lanžhota. Soupeř z Velkého Meziřící, který ještě vloni hrával MSFL, ovšem na podzim rozhodně není v herní pohodě a nekladl na Šlajsi větší odpor. Trenér Hílek vsadil na osvědčenou sestavu, která vyběhla na trávník i proti Zlínu. Když hosté za bezbrankového stavu v úvodu zahodili dvě větší šance, dostali se ke slovo domácí a už do poločasu se trefil Burac se Svobodou. Po změně stran přidal Burac svou čtvrtou branku ve čtvrtém divizním zápase a skóre utkání uzavřel Balážik. S pěti výhrami se tak Lanžhot dělí o čelo divize D s rezervou Zbrojovky Brno, se kterou se utká právě v příštím kole. Duel týmů, které letos zatím neztratily ani bod, se odehraje na stadionu v Brně na Srbské v neděli 10. 9. od 10:15 hodin.

Odráška - Koprna, Milota, Mikúšek (K) (73. Šenk), Pidruchnyi - Svoboda (65. Včelka), Totka (65. Ravas), Krč (73. Kollár), Ciprys (19. Bogdalík) - Balážik - Burac

FC Velké Meziříčí:

Lancman - Chlup, Sysel, Dolejš, Šťourač (86. Chodák), Raus, Malata, Karmazín, Hron (K), Kolář (69. Malata), Havlík

Branky: 14. a 61.Burac Erik, 27. Svoboda Richard, 69. Balážik Peter

Žluté karty: 45+1 Koprna

Červené karty: 0

Rozhodčí: Kostelník Tomáš - Ogrodník Vlastimil, Bodeček Adam; DFA Krajča Jaroslav

Diváci: 272

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

sestřih gólů:

Jaroslav Hílek: „Po tom pohárovém zápase to bývají utkání taková ošidná, ale hráči k tomu od začátku přistoupili dobře, nemyslím si, že by na nich byla vidět nějaká únava. Naopak jsme chtěli napravit tu prohru a vrátit se na vítěznou vlnu. Snad jen prvních patnáct minut jsme byli několikrát nedůslední směrem dozadu, kdy jsme soupeře pustili do šancí. Jinak to ale bylo v naší režii, hráli jsme aktivně a organizovaně, měli kupu tutovek a po zásluze jsme se dostali do uklidňujícího vedení. Že hrál soupeř vloni ještě třetí ligu, na to jsme se nedívali, jdeme od zápasu k zápasu a soustředíme se na sebe. Ve druhé půlce po uklidňujícím vedení už si s chutí zahráli i všichni kluci z lavičky a pořád jsme měli převahu a šance. Po zranění se nám vrací Peter Šenk, naopak se ale zranil už ve dvacáté minutě Rado Ciprys, tak uvidíme, jak na tom do příštího zápasu kluci budou.“

Jan Šimáček: „Od sestupu dáváme dohromady nový tým, jednak nějací hráči, na které jsme spoléhali, odešli, přidala se zranění, dovolené, pořád točíme posty, sháníme posily. Ještě to nějakou dobu potrvá, než si to sedne. Proti nám byl i těžký los, když jsme ty favority jako Lanžhot, Tasovice nebo béčko Líšně dostali hned v úvodu sezony. Musíme si říct, že na takové týmy aktuálně nemáme. Věděli jsme, že jedeme na trávník jednoho z favoritů soutěže a můžeme jen překvapit. Na to, abychom tam něco uhráli, by se muselo sejít víc faktorů. A to se nestalo, výsledek odpovídá dění na hřišti a hovoří za vše. A to nás ještě několikrát podržel gólman nebo domácí netrefili branku. Hrálo se opravdu podle not soupeře, byli v pohodě, byli si vědomí svých kvalit. Utkání mohlo možná vypadat jinak, kdybychom v úvodní čtvrthodině za stavu 0:0 proměnili dvě dobré šance, ale vychytal nás lanžhotský gólman.“