20. kolo, neděle 07.04.2024, 10:15

FC Velké MeziříčíSokol Lanžhot

2:1 (0:1)

Téměř rok a půl dlouhou vítěznou sérii áčka Lanžhota ukončil VelMez

Dlouhých 526 dnů, 32 divizních zápasů v řadě. Tak dlouho nepoznali fotbalisté Lanžhota v soutěži hořkost porážky. Každá série má ale svůj konec. Na trávníku dvanáctého Velkého Meziříčí naplňovali hosté z Podluží roli favorita jen v první půli, na jejímž konci otevřel skóre Krč. Domácí ovšem zabrali a ve druhé půli dvěma brankami skóre zápasu otočili. Hílkovi svěřenci už v závěrečné čtvrthodině na defenzivu domácího celku recept nenašli, a tak si tým z Vysočiny připsal po vítězství 2:1 cenný skalp favorizovaného soupeře. Sokol se musí z prohry rychle oklepat, už v neděli 14. dubna jej čeká "zápas jara" proti vedoucímu týmu tabulky, rezervě Zbrojovky Brno. Výkop je v 15:30 hodin.

FC Velké Meziříčí:

Lancman - Žalud, Sysel, Šuta (83. Votava), Kokorský, Jonáš, Malata Mi. (79. Raus), Císař (83. Halcin), Malata Ma., Hron (K), Havlík (70. Svoboda)

Riška - Milota, Krč, Rampáček (64. Kollár), Pazderak (59. Ciprys), Pidruchnyi, Svoboda, Totka, Burac, Balážik, Mikúšek (K)

Branky: 50. Mikúšek (vlastní), 74. Kokorský - 45+1. Krč Jakub

Žluté karty: 57. Žalud, 67. Malata Ma., 84. Kokorský - 86. Svoboda, 90+3. Burac

Rozhodčí: Brezáni Dárius - Bodeček Adam, Sivera Jan

Diváci: 238

Stadion: U Tržiště, Velké Meziříčí

Milan Volf (trenér): Věděli jsme, že Lanžhot má výborné mužstvo a tak jsme se s jeho hráči nechtěli pouštět do nějakých závodů. Trpělivě jsme bránili a snažili jsme využít každé možnosti k útoku. Vyhovovalo nám, že hosté brali jen výhru, protože je příští týden čeká utkání se Zbrojovkou o čelo tabulky. Hráči Lanžhota dobře kombinovali, měli samozřejmě více míč ve své moci, ale my jsme dobře zahušťovali prostor před naším velkým vápnem. Kolmé přihrávky jsme zachytávali a ty, které prošly, tak včasným vybíháním lapil Michal Lancman. Hosté měli dvě, tři velké šance, my jednu, ale Adam Havlík mířil nad branku. V závěru prvního poločasu jakoby nám docházel dech a neudrželi jsme vůbec míč ve své moci a nabízeli tak hostům větší tlak. V nastavení, po jedné takové ztrátě jsme faulovali a z trestného kopu jsme inkasovali do šaten. V úvodu druhého poločasu nás překvapili hosté, že se stále hnali dopředu a tím nám vytvářeli prostory k brejkům. Navíc jsme brzy vyrovnali, když na míč propadlý a odražený ve vápně nejrychleji a pohotově zareagoval Josef Jonáš. Hosté se po inkasování ještě více tlačili dopředu a my jsme měli po vyrovnání pasáž, kdy druhý gól visel ve vzduchu. Nedali jsme, ale naštěstí pro nás v 74. minutě Radim Šuta výborně vyvezl míč, obhodil si obránce a přihrávkou před branku skvěle našel Jakuba Kokorského, který nás poslal do vedení. Hosté znervózněli, útočili, my jsme odolávali, někdy i se štěstím a i díky obětavosti kluci důležitou výhru ubránili. Hráči vybojovali nečekaně tři body a smazali jsme tak domácí ztrátu proti Ždírci. Podali srdnatý, obětavý a disciplinovaný výkon podpořený i štěstím. Ale to musíme mít, když chceme uspět proti tak kvalitnímu soupeři. Vydali se ze všech sil a byli sladce odměněni. zdroj: www.fcvm.cz

Jaroslav Hílek (trenér): „Věděli jsme, že jednou ta naše série musí skončit, ale na trávníku Velkého Meziříčí jsme to tedy určitě nečekali. Navíc tím, že Zbrojovka nezaváhala, se zase bodový rozdíl mezi námi zvětšil na šest bodů. Je to velká ztráta v boji o čelo tabulky, že jsme tento zápas nezvládli za tři body. Přitom v první půli jsme ještě dominovali, nastřelili jsme tyčku a měli tři nebo čtyři tutovky, domácí hráli v hlubokém bloku. Ve druhé půli jsme sice nebyli pod tlakem, ale jako bychom ztratili po vyrovnávací brance po standardce takovou vítěznou mentalitu a začali jsme být nervózní. Nepřispěl tomu ani velmi těžký terén, který moc nepřál naší kombinaci. Druhý gól jsme pak dostali po naší chybě. Když se na to podívám, bylo tam z naší strany prostě ve druhém poločase hodně podprůměrných výkonů.“