23. kolo, neděle 28.04.2024, 16:00

Sokol LanžhotFC PBS Velká Bíteš

0:1 (0:1)

Výsledková krize nekončí. Velká Bíteš veze z Lanžhota všechny tři body

Brzké odstoupení dvou opor Sokola, obdržená branka a s přibývajícím časem i nervozita. Takový byl obraz nedělního utkání Lanžhota s Velkou Bíteší. Soupeř rozhodně nepřijel do Lanžhota bránit a s výjimkou prvních desetiminutovky se domácím nejen vyrovnal, ale ve druhé půli všechny útočné pokusy Lanžhotčanů také bez problémů odrazil. Hosté po půl hodině vedli díky brance snipera Novotného, a to jim nakonec k výhře stačilo, protože domácí směrem dopředu opravdu ve druhé půli moc nepředvedli, ač se viditelně snažili. Šanci na reparát mají Hílkovi svěřenci v neděli 5. května od 16:30 hodin na trávníku desátého Humpolce.

Riška - Milota, Krč (4. Ciprys), Rampáček, Pidruchnyi (46. Pazderak), Šenk, Svoboda, Totka, Burac, Balážik, Mikúšek (62. Kollár)

FC PBS Velká Bíteš:

Pelán, Bartoš, Loup, Schlaban, Mrňa, Šperka, Moučka (88. Macek), Kozel, Novotný R., Daněk, Hlucháň (90+3. Zapletal)

Branky: 32. Novotný R.

Žluté karty: 68. Totka, 70. Balážik, 75. Ciprys, 80. Šenk, Hílek, Velický (trenéři) - 30. Moučka

Rozhodčí: Vařacha Jan - Svoboda Tomáš, Šimoník David

Střely na branku: 3:4

Rohy: 4:3

Diváci: 275

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Utkání hrané za silného větru ze začátku vůbec nevypadalo, že by se v něm domácí měli trápit. Už ve 2. minutě hlavičkoval Burac po centru Šenka v dobré šanci, bohužel jen do rukavic gólmana Pelána. O pět minut později si na gólmanu Velké Bíteše vylámal statisticky nejlepší lanžhotský střelec zuby podruhé, když jej vychytal po sólu. To už na trávníku nebyl špílmachr Krč, kterému roztržené obočí nedovolilo pokračovat a nahradil jej Ciprys. Přesto domácí neustali ve vysokém napadání, jenže když už míč získali, kvůli nepřesnostem jej zase brzy ztratili a do finální fáze se ani nedostali. Hosté se papírově silnějšího soupeře nezalekli, na Lanžhot se připravili a podařilo se jim dostat po zásluze do vedení. Jarní střelec Velké Bíteše Richard Novotný si navedl ve 31. minutě míč z pravého křídla na střed a přízemní střelou otevřel skóre – 0:1.

Do druhé půle se domácí trenéři snažili posílit ofenzivu, místo Pidruchnyiho přišel na trávník Pazderak, ale ani to nevedlo ke kýženému výsledku. Hrálo se nahoru dolů, ale velké šance ani na jedné straně nepřicházely. Postupem času začala Bíteš být dokonce častěji na míči a nenechala Lanžhot rozjet se do nějakého trvalejšího tlaku. Ke konci už se hosté rozhodli své vedení dle očekávání bránit a hru nakouskovat. Domácí byli nervózní a i když poslali dopředu i vysokého stopera Milotu, k žádné velké šanci na vyrovnaní to nevedlo. Centry jednoduše nenašly ty správné hlavy, finální přihrávky hosté stihli zachytit nebo zblokovat. Velká Bíteš si tak po Zbrojovce odvezla jako druhá ze Šlajse všechny tři body a ztráta na rezervu Brna je opět devítibodová.

Jaroslav Hílek (trenér): „Soupeř hrál organizovaně a agresivně, hrál dobře, ale my jsme předvedli nejslabší domácí výkon za dobu, co jsem u týmu trenér. S takovým výkonem nemůžeme uspět proti nikomu, chyběly tomu všechny základní fotbalové atributy, nebyli jsme fotbalově lepší v ničem. Trápíme se směrem dopředu, dneska to bohužel nebylo ideální ani směrem dozadu. Nebyl tam důraz, v soubojích jsme byli později, prohrávali jsme je, nedrželi jsme balon, když už jsme ho získali, zase jsme ho druhou přihrávkou ztratili. Snad jsme si za celý zápas nevyměnili tři čtyři přesné přihrávky. Vypadalo to, jako bychom se dneska bez tréninku poprvé potkali na hřišti.“

Miroslav Steinhauser (trenér): „Dvakrát jsem viděl hrát domácí, je to kombinačně silný kvalitní soupeř, snažili jsme se na něj připravit. Dnešní výsledek odpovídá víceméně předvedené hře, oba soupeři chtěli hrát fotbal. My jsme na začátku přežili tlak soupeře, nezachytili jsme dvě brejkové situace domácích, tam nás podržel brankář. Pak už jsme se dostali do hry, byli jsme kombinačně dobře na míči a druhá půle už byla z naší strany přizpůsobená tomu, že jsme proti takovému silnému soupeři chtěli uspět a podřídili jsme tomu taktiku. Chtěli jsme hrozit z rychlých brejků, ale moc se nám je nedařilo dokončit. Nakonec jsou to pro nás zlaté tři body. Určitě bychom se v tabulce chtěli ještě posunout výše, ale jdeme dílčími kroky dopředu a uvidíme, co to po sezoně přinese.“