2. kolo, neděle 13.08.2023, 17:00

Sokol LanžhotSokol Tasovice

3:1 (1:0)

Tři vstřelené branky, tři body. Nepříjemné Tasovice odjely z Lanžhota s prázdnou

Dvorního kanonýra Burace se podařilo jeho spoluhráčům v neděli nahradit. Na Šlajsi se ale museli vypořádat s bojovným výkonem Tasovic, který jim moc neseděl. Pozorná obrana soupeře v první půli kapitulovala jen po průniku Cipryse. Zlepšená hra hostí ve druhé půli vedla k vyrovnání, domácí ale rychle zvrátili utkání díky trefě Ravase zpět na svou stranu. A když se v 73. minutě vykartoval hostující Vašina, měli domácí vyhráno. Přesilovku prakticky okamžitě využil Balážik a stanovil tak skóre na konečných 3:1. Lažhotčané nyní společně s Vrchovinou a Humpolcem vedou tabulku divize D.

Odráška - Šenk (4. Svoboda, 56. Bogdalík), Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Cypris (74. Kollár), Totka, Krč, Balážik, Koprna - Ravas

Sokol Tasovice:

Koukal – Švarc (K), Navrátil, Vašina, Železný (61. Ryška) – Garčic (77. Císař), Blahoudek, Moravec, Hrazdílek (46. Šuba), Štancl (66. Bakaj) - Lapeš

Branky: 22. Ciprys Radoslav, 59. Ravas Tomáš (asist. Krč), 77. Balážik Peter - 54. Štancl Petr

Žluté karty: 31. Mikúšek, 48. Velický (asistent trenéra), 66. Totka, 90.+2 Bogdalík - 38. Garčic, 58. Šuba, 64. Vašina

Červené karty: 74. Vašina

Rozhodčí: Slováček Adam - Mayer Petr, Zelený Martin

Střely na branku: 9:2 (v půli 4:1)

Rohy: 3:4

Diváci: 435

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Lanžhot zakončoval anglický týden domácím utkáním proti neoblíbenému soupeři z Tasovic. Ze základní sestavy vypadl trenéru Hílkovi pro zranění z pohárového utkání kanonýr Burac, kterého zastoupil na hrotu Ravas. A další změnu sestavy musel kouč Lanžhota řešit hned po třech minutách hry, kdy pro zranění ze souboje musel odstoupit rychlík Šenk, a nahradil ho na křídle také rychlonohý Svoboda. „Tasanda“ se po oťukávacím úvodu na Šlajsi prezentovala nepříjemnou hrou, která domácím moc neseděla. Hosté bez problémů odráželi centry a průniky, sami se nebáli zaútočit. Lanžhotu tak trvalo více než dvacet minut, než se vůbec dostali k přímé střele. Ale byla hned gólová! Zkušený Ciprys to vzal na sebe, obešel středem dva obránce, následně i brankáře Koukala a zakončoval do prázdné brány – 1:0. Do konce první půle měli domácí ještě několik nepříliš nebezpečných střel, se kterými si strážce svatyně Tasovic snadno poradil.

Tasovice, kterým tentokrát na střídačce chyběl hlavní kouč Volf, do druhé půle vletěla jako uragán. Zchladit je mohl hned zkraje Ravas, ale Koukal jeho střelu vytáhl konečky prstů na roh. Hosté se přeci jen dočkali vyrovnání. V 52. minutě se trefil do protipohybu Odrášky Štancl1:1. Radost Tasandy z vyrovnání však trvala jen chvíli, po hodině hry gólman hostí sice vyrazil střelu Krče, ale jen k Ravasovi, který vrátil Lanžhotu vedení – 2:1. Nervózní utkání nedohrál tasovický Vašina, který zamířil v 73. minutě po druhé žluté předčasně do sprch. Domácí toho okamžitě využili a zasadili oslabenému soupeři třetí ránu. V 77. minutě zachytil Balážik rozehrávku stopera a řítil se sám z úhlu na gólmana. Toho umně obstřelil a dal domácím potřebný klid – 3:1. Ti už se v závěru zápasu proti oslabenému soupeři fotbalem vyloženě bavili, i přes množství kombinací už ale další branku nepřidali.

Lanžhot tak zůstává v divizi D stoprocentní a zajíždí k dalšímu utkání na umělou trávu do Brna, kde jej v neděli 20. srpna od 16:30 hodin čeká nováček divize D – béčko Líšně. Navíc se už v pondělí v poledne dozví soupeře pro 2. kolo MOL Cupu.

Záznam zápasu po kliknutí ZDE

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Tasovice jsou pro nás výsledkově už delší dobu nepříjemným soupeřem. Dnes jsme prvních dvacet minut působili unaveným dojmem, nevím, jestli je to úterním utkáním, ale měli bychom zvládnout dva zápasy za týden. Dlouho nám trvala rozehrávka, pomalu jsme přistupovali k soupeřům. A chyběl klid v kombinaci, takže jsme tolik nekontrolovali hru. Až herní kvalitou jednotlivců jsme to utkání ve druhé půli zvrátili. Rozhodlo, že jsme se po vyrovnání psychicky nepoložili, to kluci zvládli skvěle, rychle jsme vstřelili další gól na dva jedna. Se třemi body je spokojenost, trošku nás mrzí zranění hráčů, ale nemáme zase tak úzký kádr, abychom se s tím nedokázali vypořádat.“