17. kolo, neděle 17.03.2024, 15:00

Sokol TasoviceSokol Lanžhot

Martin Daneš | | muži

Sedmnáctý zápas v sezoně bez porážky. Lanžhot vyhrál v Tasovicích 3:1

Stejným skóre jako na podzim Na Šlajsi skončilo utkání Lanžhotčanů s Tasovicemi. Na přírodní trávě na předměstí Znojma mělo utkání 17. kola divize D i velmi podobný průběh. Sokol se dostal už v první půli do vedení zásluhou páté letošní trefy stopera Miloty. Po hodině hry vyrovnal zkušený domácí Lapeš, ale pak zařídil svým sedmým gólem vítěznou branku Lanžhotčanů Krč a definitivní pojistku přidal v nastavení ještě střídající Ciprys. To už Lanžhot dohrával v deseti, v 80. minutě viděl právě Krč druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. V příštím utkání se čtvrtým béčkem Líšně (neděle 24. 3. od 15 hodin Na Šlajsi) tak bude trenérům citelně chybět. Lanžhot zůstává v divizní tabulce stále druhý, s pětibodovou ztrátou na béčko Zbrojovky Brno.

Sokol Tasovice:

Klimek - Železný, Hrazdílek, Navrátil, Lapeš, Moravec, Garčic (83. Štancl), Ryška (63. Švarc), Pacula (77. Vašina), Daniel (46. Bakaj), Blahoudek (K)

Riška - Šenk, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Svoboda (66. Ciprys), Krč, Totka, Rampáček, Burac (83. Kollár) - Balážik (94. Jirava)

Branky: 65. Lapeš Pavel - 22. Milota Tomáš, 78. Krč Jakub, 91. Ciprys Radoslav

Žluté karty: 43. Moravec, 60. Ryška, 88. Blahoudek - 36. a 80. Krč, 79. Ciprys

Červené karty: 80. Krč

Rozhodčí: Denev Alex - Nápravník Jan, Bodeček Adam

Záznam zápasu: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-Divize-D/Pohlavi-Muzi/Sezona-2023-2024/232412-Telovychovna-jednota-Sokol-Tasovice-TJ-Sokol-Lanzhot.htm

Stadion: Tasovice

Sokol Tasovice:

Miroslav Paul (trenér): Věděli jsme s čím soupeř přijede, že bude velmi dobře a trpělivě kombinovat. V prvním poločase jsme hráli příliš pasivně, neměli jsme dobré běžecké výkony a nedostupovali jsme zodpovědně hráče, proto převaha byla opticky velmi jasná. Branku jsme inkasovali po vraceném rohu, když jsme nezvládli osobní bránění Miloty, což je chyba.
Ve druhém poločase se postupně náš výkon zvedal, což se vyústilo k vyrovnaní. V 78. minuty jsme udělali chybu v přechodové fázi a soupeř nás z brejku potrestal. Do konce utkání jsme ještě přeskupili řady, posílili ofenzivu, ale náš tlak byl jen platonický a bez šance. Soupeř nakonec ještě potvrdil výhru brankou z dalšího brejku. Máme dva zápasy a nula bodů, to není dobré. Avšak v neděli ve Velkém Meziříčí to bude boj o “šest”, na to se musíme velmi dobře nachystat.

zdroj: www.sokoltasovice.cz

Jaroslav Hílek (trenér): „V prvním poločase jsme měli zápas pod kontrolou. Domácí hráli důrazně v hlubokém bloku, pro nás celkem nepříjemně. Snažili se dávat jednoduše vysoké balony na útočníka Lapeše, což jsme celkem pokrývali. Měli jsme dvě tři tutovky, jednu proměnil hlavou Tomáš Milota. Do druhé půle jsme ale vstoupili nepochopitelně hůř, jakoby se strachem o výsledek, byli jsme pasivní, o ten vyrovnávací gól jsme si opravdu koledovali. Až potom jako bychom se přestali bát a vrátili se zpět do hry. Dali jsme ještě jednu branku, a pak už jsme to zvládli, i když jsme dohrávali posledních deset minut v oslabení. To už si kluci pohlídali, a nakonec ještě z brejku udeřil Rado Ciprys. Jsem rád, že už se nám uzdravil prakticky celý kádr, jen škoda toho vyloučení, Kuba bude chybět (úplně první ČK v sezoně – pozn. red.)“.

4 Jirava Tomáš Z 1 0 0 0
5 Milota Tomáš O 90 1 0 0
7 Krč Jakub Z 80 1 2 1
8 Rampáček Andrej Z 90 0 0 0
11 Pidruchnyi Artur O 90 0 0 0
13 Šenk Peter O 90 0 0 0
14 Svoboda Richard Z 65 0 0 0
15 Kollár Timotej Z 8 0 0 0
16 Totka Marko Z 90 0 0 0
17 Burac Erik U 82 0 0 0
18 Balážik Peter Z 89 0 0 0
19 Mikúšek Peter O 90 0 0 0
20 Ciprys Radoslav Z 25 1 1 0

Výsledková krize nekončí. Velká Bíteš veze z Lanžhota všechny tři body

Brzké odstoupení dvou opor Sokola, obdržená branka a s přibývajícím časem i nervozita. Takový byl obraz nedělního utkání Lanžhota s...

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?