10. kolo, sobota 07.10.2023, 15:00

SFK Vrchovina Nové Město na MoravěSokol Lanžhot

3:3 (2:2)

Série neporazitelnosti měla namále. Remízu vystřelil Lanžhotu na Vrchovině v nastavení Ravas

Už při pohledu na tabulku bylo jasné, že v sobotu nečeká Lanžhotčany v Novém Městě na Moravě nic lehkého. Nováčkovi soutěže se totiž povedl start a drží se v divizi mezi nejlepší čtyřkou. Je také prvním týmem, který letos dokázal svěřencům trenéra Hílka vstřelit tři branky. Lanžhot přitom nezačal špatně, s Vrchovinou dokonce po dvou trefách Bogdalíka dvakrát vedl, ale domácí se vždy dotáhli a nakonec musel Lanžhot v poslední chvíli mazat jednobrankový náskok domácí Vrchoviny. Konečnou podobu výsledku 3:3 dal totiž v první minutě nastavení Ravas. Lanžhot tak zůstává v tabulce divize D druhý, v neděli 15. října hostí od 15 hodin Pelhřimov, toho času dvanáctý tým tabulky.

SFK Vrchovina Nové Město na Moravě:

Šmída (K) - Švanda, Bača, Nečas, Sytař (84. Wolkner), Batelka, Štefl, Partl (74. Boušek), Jícha (74. Jelínek), Duba (87. Pulkrábek), Sádecký

Odráška - Šenk (84. Koprna), Mikúšek (K), Milota, Pidruchnyi - Bogdalík (67. Ravas), Totka, Krč, Ciprys (67. Kollár) - Balážik, Burac

Branky: 3. a 36. Duba Tomáš, 69. Sytař Petr - 15. a 20. Bogdalík Daniel, 90+1. Ravas Tomáš

Žluté karty: 35. Partl, 90. Boušek, 90+3. Štefl, C. Švanda - 13. Mikúšek, 59. Milota, 90+3. Koprna

Rozhodčí: Marek Daniel - Kříž Karel, Vařacha Jan

Diváci: 284

Stadion: Vrchovina aréna, Nové Město na Moravě

Start do utkání měli lepší domácí v tmavých dresech. Už ve 3. minutě vyvinuli na levé straně tlak, centr do vápna Odráška vyboxoval, ale jen k Dubovi, který balon hlavou snadno dopravil do sítě – 1:0. Lanžhot se poprvé prosadil po čtvrthodině hry. Burac vyslal za obranu Bogdalíka, který unikl obráncům a přeloboval brankáře – 1:1. Ten samý hráč poprvé otočil skóre o pět minut později, kdy k němu po nedůrazu domácí obrany propadl balon na pravé straně a ranou k tyči podruhé skóroval – 1:2. Byly to jeho první dvě divizní trefy v tomto ročníku. Jenže domácí ještě do poločasu srovnali krok a znovu u toho byl domácí sniper Duba. Tentokrát měl snadnou úlohu, Lanžhotčané totiž poslali Odráškovi příliš pomalou "malou domů", u které byl první útočník Vrchoviny a snadno proti vybíhajícímu brankáři skóroval – 2:2.

Ve druhé půli se domácí poprvé dostali do vedení, v 69. minutě propadl dlouhý aut až do vápna Lanžhota, kde ho dva hráči nedokázali odvrátit, zato domácí Sytař balon na jistotu zblízka dostal do sítě – 3:2. Závěrečný tlak přinesl Hílkovým svěřencům kýžené vyrovnání. Střílený Totkův centr zprava trefil ve vápně nastavenou kopačku střídajícího Ravase, který svou třetí letošní brankou zařídil alespoň konečnou remízu 3:3.

Text: Martin Daneš, foto: FB SFK Vrchovina

záznam zápasu:

Jaroslav Hílek: „Věděli jsme, že nepůjde o lehkého soupeře, poté, co letos sestoupil ze třetí ligy, prohrál teprve minulé kolo v Líšni. Věděli jsme, že jsou běhaví, hrají jednodušší fotbal, ale i to na nás tentokrát platilo. Přestože směrem dopředu jsme to odehráli dobře, vzadu jsme neměli svůj den, nebyli jsme tak pevní, jako býváme normálně. Navíc jsme dostali hloupé góly, jeden po naší chybě, druhý z dlouhého autu. A dostat za hodinu tři branky, to by se týmu tak kvalitnímu, jako máme my, nemělo stávat. Ani se silnějšími soupeři. Ale i takové zápasy jsou, ve finále můžeme být rádi alespoň za ten bod, díky tomu, že jsme makali až do konce. Remíza byla vzhledem k průběhu zápasu asi zasloužená.“