21. kolo, neděle 14.04.2024, 15:30

Sokol LanžhotFC Zbrojovka Brno B

0:1 (0:0)

Obrovská smůla. Zápas jara rozhodl gól v poslední minutě

Nemůže to mrzet více. Zápas druhého Lanžhota s první Zbrojovkou Brno „B“ rozhodla jediná branka, která navíc padla až v poslední minutě. Bohužel do lanžhotské brány. Taktická bitva přinesla trochu vzrušení v první půli, kdy měly oba týmy před téměř osmi stovkami diváků po jedné velké šanci. Vyrovnaný zápas se ale začal lámat až v samém závěru, kdy se Sokol snažil zvrátit zápas na svou stranu a musel riskovat, pokud chtěl smazat šestibodovou ztrátu Zbrojovky. Brňané několikrát zahrozili do otevřené obrany Lanžhota, také domácí spálili jednu stoprocentní šanci. Hned chvíli nato pak střídající Polák vsítil vítěznou branku Zbrojovky. Lanžhot i přes druhou porážku v řadě drží se sedmibodovým náskokem druhé místo divize D. V sobotu 20. dubna odpoledne zajíždí Lanžhot na trávník poslední Staré Říše.

Riška - Pidruchnyi, Milota, Mikúšek (K), Svoboda - Krč, Rampáček (66. Pazderak), Totka - Kollár (59. Ciprys), Burac - Balážik

FC Zbrojovka Brno B:

Hložánek - Vit, Pragr (75. Kolečkář), Šmíd (K) (90. Pavlík), Šlapanský, Kříž, Kluska (46. Večeřa), Juritka, Peška, Kohoutek (82. Polák), Štěpanovský

Branka: 91. Polák D.

Žluté karty: 73. Krč - 91. Juritka, Kříž a Kroupa (oba na lavičce)

Rozhodčí: Tomanec Josef - Kolář Jaroslav, Machorek Jakub, DFA: Krajča Jaroslav

Střely na branku: 3-8 (v půli 2-2)

Rohy: 1-7

Diváci: 775

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Důležitosti utkání odpovídala jak delegace třetiligových rozhodčích, tak návštěva sezony čítající 775 dospělých diváků. V případě výhry domácích mohli Sokoli dál prohánět na špici rezervu Zbrojovky, v případě porážky by pak ztráta na Brňany byla už propastná (devítibodová). Jako první zahrozili hosté, Kohoutek z dálky pořádně protáhl Rišku. Na to odpověděl drzý průnik Burace, ovšem neúspěšný. Brankáře nechal vyniknout ve 37. minutě také matador Štěpanovský, který z dálky prověřil připravenost Rišky. Výčet šancí z prvního poločasu zakončil dalekonosná bomba domácího Rampáčka mířící pod břevno, kterou pozorný Hložánek vytěsnil na roh.

Taktický boj ve druhé půli nepřinesl tribunám moc vzrušení, hra se přelívala jen mezi šestnáctkami a soupeři hrozili jen z brejků nebo standardek. V závěru museli domácí riskovat a nechávali hostům dost prostoru k brejkům. Ty hasili na poslední chvíli domácí obránci s brankářem. Vítězství Lanžhota měl na kopačce v 87. minutě střídající Ciprys, ale po centru Mikúška z pár metrů překopl branku. A za to byl Sokol podle pravidla „nedáš-dostaneš“ potrestán. Vzápětí totiž ztratili Lanžhotčané zbytečně míč ve středu hřiště a hosté nabídnutým přečíslením nepohrdli. Vítěznou branku dal nekompromisní střelou nejmladší hráč na hřišti, sedmnáctiletý střídající Polák – 0:1. O co větší bylo po skončení utkání zklamání ve tvářích domácích hráčů, o to bujařejší byly následné oslavy mladých Brňanů. Přesto si domácí za výkon proti silnému soupeři vysloužili potlesk tribun.

Jaroslav Hílek (trenér): „Těžko se mi to hodnotí, dnešní porážku takto těsně po zápase vnímám skoro jako konec sezony. Ztratili jsme cíl, který jsme celou sezonu měli před očima. Je otázka, jak se k tomu postavíme dál. To ukážou až další dny. Budeme se muset pořádně vzpamatovat, dát hlavy nahoru, restartovat se pro zbytek sezony a vyhrát zbývající zápasy. Aktuálně totiž nemáme ani v hlavách tu vítěznou mentalitu z dřívějška. Herně to zdaleka nebylo optimální, zápas byl takticky svázaný, což negativně ovlivnilo i výkony hráčů. Myslel jsem si, že máme už zkušené mužstvo a nebude to tolik cítit. Bohužel bylo. Posledních dvacet minut už to byla takové hektika, když jsme chtěli vyhrát za tři body a museli jsme s tím něco udělat. A lehkými ztrátami balonů jsme tam posílali soupeře do šancí, které nedali. Nakonec jsme mohli rozhodnout my, ale také jsme nedali. Na to, abychom dnes vyhráli, nám dnes chyběla větší fotbalová kvalita, zase tam byly některé slabší výkony směrem dopředu. Výhru jsme si nezasloužili. Jediným pozitivem utkání pro mě byla velmi slušná návštěva.“

Lukáš Kříž (trenér): „Původně jsme sem jeli minimálně pro bod, abychom tu neprohráli a udrželi si šestibodový náskok. Byli jsme hodně v bloku, věděli jsme, že Lanžhot bude muset útočit, pokud se na nás bude chtít bodově dotáhnout. Takže jsme čekali na nějaké chyby, které by přišly. Jenže Lanžhot má dobré hráče, kteří jsou silní na míči, rádi si s ním hrajou. Otevřený závěr zápasu vyplynul z toho, že domácí už museli něco udělat. My jsme byli pořád trpěliví a čekali jsme na nějakou ztrátu domácích. Nejdřív měl Lanžhot fantastickou příležitost, která měla skončit gólem. A nakonec přišla ta jedna domácí ztráta a naše šance. Musíme být s výhrou 1:0 naprosto spokojení, byl to dobrý zápas a já děkuju klukům, jak pracovali na tom hřišti a vlastně poctivě trénují od začátku sezony. Jsem na ně hrdý.“