3. kolo, neděle 20.08.2023, 16:30

SK Líšeň BSokol Lanžhot

1:2 (1:1)

Lanžhot zdolal béčko Líšně a vyšvihl se do čela tabulky divize

Svěřenci trenéra Jaroslava Hílka bitvu s divizním nováčkem ve velkém nedělním vedru zvládli, když se jim podařil vstup do obou poločasů. Díky brankám uzdraveného Burace z 13. minuty a Svobody ze 49. minuty zvítězili na líšeňské umělce 2:1 a jako dosud neporažený tým jsou první v tabulce. Lanžhotčané neprohráli v divizi od konce října loňského roku, je to již šestnáct mistrovských zápasů v řadě. V příštím utkání se představí znovu na hřišti soupeře, tentokrát pojedou na Vysočinu, kde je čeká v neděli 27. srpna od 16:30 hodin třináctý Žďár nad Sázavou.

SK Líšeň B:

Veselý - Rudyk, Červík, Matocha (57. Odaleko), Ferlay (65. Dostálek), Tauš, Horký (65. Papež), Weber, Toczyski, Fall (78. Špaček), Daněk (78. Guttler)

Odráška - Koprna, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Svoboda (62. Bogdalík), Totka, Krč (80. Ravas), Ciprys (65. Kollár) - Balážik - Burac

Branky: 25. Tauš Martin - 13. Burac Erik, 49. Svoboda Richard

Žluté karty: 57. Ciprys, 74. Milota, 90. Bogdalík (všichni LAN)

Rozhodčí: Machorek Jakub - Kolář Jaroslav, Daniel Petr

Diváci: 120

Stadion: Sportovní areál Kučerova, Brno

SK Líšeň B:

Michal Kugler (trenér Líšně „B“): „Lanžhot moc dobře znám, jezdím se dívat na jeho zápasy. Byl jasným favoritem utkání, který bude mířit za postupem, ale sezona je dlouhá. Znám sílu soupeře a mám před jejich hráči respekt, jsou kvalitní. Naopak nám se tentokrát nepovedlo posílit o hráče z áčka, jak bychom chtěli. Ale přesto jsme se rozhodli hrát otevřeně, útočně, takový zápas se musel divákům líbit. Přizpůsobili jsme tomu naši hru a snažili jsme se pokrýt hlavně jejich nebezpečné hráče na křídlech, bohužel jsme v zápase udělali o jednu chybu více než soupeř, a tak jsme prohráli, jinak si myslím, že to mohlo být remízové utkání. Ale kdyby takto atraktivně vypadal každý zápas v divizi, určitě by na fotbal chodilo hodně lidí.“

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Přiznám se, že tato utkání s rezervami ligových týmů nemám moc rád, nejsou moc čitelná a pro nás budou vždy náročná. Vycházeli jsme jen z toho, co s námi hráli letos v únoru v přípravě. Jména na soupisce v den utkání jsme moc nezkoumali. Nutno podotknout, že s námi Líšeň chtěla hrát fotbal, nebetonovali, naopak soupeř nás napadal docela vysoko, a i díky tomu jsme chodili častěji do jejich otevřené obrany, což našim rychlonohým hráčům vyhovuje. V prvním poločase jsme byli jasně dominantnějším týmem, ale bohužel jsme proměnili jen jednu z mnoha našich šancí. Mohli jsme rozhodnout už tehdy. Ale stejně jako jsme mohli vyhrát třeba 4:1, jsme nakonec mohli i zremizovat, protože už jsme na konci výsledek bránili a domácí měli ještě dvě dobré šance. Jinak jsem s třemi body a postavením v tabulce samozřejmě spokojený.“