8. kolo, neděle 24.09.2023, 15:30

FC PBS Velká BítešSokol Lanžhot

1:1 (0:0)

Z Velké Bíteše se vrací Lanžhotčané s bodem. V divizi neprohráli už 11 měsíců

V nedělním souboji fotbalistů Velké Bíteše a Lanžhota si body týmy spravedlivě podělily. Po bezbrankové první půli se v 55. minutě dostali do vedení hosté zásluhou uzdraveného Jakuba Krče, domácí celek ale už v 64. minutě vyrovnal na konečných 1:1. Lanžhot bez kanonýra Burace už se neprosadil, ani gólman Odráška už za svá záda další balon nepustil. Kladem je, že se do zápasu zapojili i další dříve zranění hráči Sokola. Lanžhot tak natáhl podzimní sérii bez porážky už na osm zápasů, v divizi prohrál naposledy na konci října loňského roku. Jelikož ale béčko Zbrojovky ani tentokrát nezaváhalo, zůstávají svěřenci trenéra Hílka v tabulce dále druzí, s dvoubodovou ztrátou právě na Brňany. Nezvykle ve čtvrtek 28. 9. se hraje další kolo divize D, Na Šlajsu v tento sváteční den přijede od 15:00 hodin čtvrtý Humpolec.

FC PBS Velká Bíteš:

Pelán (K) - Šperka, Bartoš (68. Krula), Loup, Macek (68. Traxl), Novotný (87. Sznapka), Daněk, Merdita, Moučka, Pokorný (68. Kozel), Kamenský

Odráška - Včelka (73. Kollár), Mikúšek (K), Milota, Pidruchnyi - Koprna (66. Šenk), Totka, Krč, Svoboda (46. Ciprys) - Balážik, Ravas (85. Bogdalík)

Branky: 64. Macek Adam - 55. Krč Jakub

Žluté karty: 36. Loup, 73. Moučka - 24. Krč, 48. Koprna, 59. Ciprys, 94. Šenk

Rozhodčí: Nápravník Jan - Holub Radim, Pavlas Jiří

Diváci: 230

Stadion: Vlkovská, Velká Bíteš

Jaroslav Hílek (trenér): „Věděli jsme, že nás v Bíteši nečeká nic lehkého, že to bude rozkouskované, je tam menší hřiště, navíc dost hrbolaté. Je jasné, že absence nejlepšího střelce a zároveň jediného našeho čistokrevného útočníka Erika Burace byla trošku cítit. I proto jsme s kolegou Velickým trošku změnili postavení a hráli v úvodu systémem 3-5-2, na hrotu byli záložníci Balážik s Ravasem. První půle se nám ale moc nepovedla, to bereme jako trenéři na sebe. Nebyli jsme tak dominantní, jak bychom chtěli. Domácí tam měli dvě tutovky, my jednou. Druhá půle už byla úplně jiná, byla jasně v naší režii. Dost pomohl i návrat Rada Cipryse na trávník. byl cítit a podržel vepředu balony. Kuba Krč tam v 55. minutě po kolmici od Balážika dával gól, bohužel jsme prakticky z ničeho dostali vyrovnávací branku, když tam domácí ten balon z vápna dotlačili. Tak zkušené mužstvo, jaké máme, už by to mělo zvládnout tak dobře rozehrané utkání dohrát a neinkasovat, nebo alespoň zápas otočit. Byla tam v poslední půlhodině spousta přečíslení, ale už jsme se bohužel nedokázali prosadit. Bod z venku je dobrý, ale v naší situaci je to spíš ztráta.“