13. kolo, neděle 29.10.2023, 14:30

Sokol LanžhotFC Slovan Havlíčkův Brod

2:0 (2:0)

Lanžhot ubránil nejlepšího střelce divize, Havlíčkův Brod k ničemu nepustil

V celkem jednoznačný souboj se změnilo divizní utkání mezi druhým Lanžhotem a čtvrtým Havlíčkovým Brodem. Rozhodnutí padlo už v první půlhodině, kdy vstřelil svou osmou branku v sezoně Burac a deset minut po něm přidal druhou trefu kapitán Mikúšek. Domácí si pak s míčem na svých kopačkách vedení snadno pohlídali a soupeře z Vysočiny vlastně k ničemu nepustili. I po 13. kole si tak drží dlouhou sérii neporazitelnosti a stále jsou v tabulce divize D druzí s tříbodovým mankem na béčko Zbrojovky Brno. V sobotu 4. 11. od 10:15 hodin čeká Hílkovy svěřence divizní derby na hřišti třinácté Břeclavi.

Odráška - Šenk, Mikúšek (K), Milota, Pidruchnyi - Svoboda (67. Ciprys), Totka (85. Kollár), Krč, Burac (85. Včelka) - Balážik, Ravas (78. Koprna)

FC Slovan Havlíčkův Brod:

Soukal - Pavlík (K), Pavlas (59. Pabousek), Dejl, Hloušek, Cakl, Fikar (80. Víšek), Coufal (70. Vrzal), Miška, Novák (59. Válek), Pavlík (80. Málek)

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Papírové předpoklady před utkáním dávaly šanci na vyrovnaný duel, tři stovky diváků byly ale nakonec ještě spokojenější. Výraznou územní převahu i držení míče totiž měli domácí. Hosté se v první půli prezentovali pouze jedinou větší šancí, kterou ovšem Odráška vyrazil na roh. Od té doby už byly na trávníku prakticky jen domácí, kterým Havlíčkobrodští nechávali až příliš prostoru. V 8. minutě se Burac teprve zastřeloval těsně vedle, ve 13. minutě už mu to ale vyšlo. Narazil si na levé straně s Pidruchnyim, prošel podél celého velkého vápna, ve správnou chvíli zasekl a zamířil do protipohybu gólmana – 1:0. Ve 24. minutě už to bylo o dvě branky. Domácí kapitán Mikúšek založil sám útok, protáhl ho středem a pak byl v pravou chvíli na správném místě na zadní tyči, kde uklidil za záda hostujícího gólmana střílený křižný centr a oslavil svou druhou podzimní trefu – 2:0. Lanžhot pak měl ještě další dobré šance, jelikož jim hosté stále dávali dostatek prostoru. Svobodovi ale v poslední chvíli ve vápně ukopl balon obránce a Buracovu střelu vyrazil brankář na roh, jinak mohl být rozdíl ve skóre už o poločase ještě vyšší.

Obraz ve druhé půli si prakticky nezměnil. Hosté rezignovali na útočné snahy a v bloku čekali, co vymyslí domácí s balonem na kopačkách. Za celou druhou půli nemusel Odráška zasahovat, domácí obrana zcela vynulovala nejlepšího střelce divize Coufala a trenér ho po 70 minutách stáhl ze hry. To hostující brankář Soukal musel několikrát prokázat své dovednosti při střelách Svobody a Burace, které jej slušně protáhly. V utkání s minimem faulů si tak Lanžhot připsal relativně snadné vítezství 2:0.

Jaroslav Hílek (trenér): „Havlíčkův Brod za tu dobu, co se s nimi potkáváme, vnímám pořád stejně. Mají dobře zvládnutou defenzivu v bloku a nikdy jsme to s nimi neměli lehké. Paradoxně tento zápas měl asi nejsnadnější průběh, ačkoliv jsou letos v tabulce vysoko. Možná to vypadalo jednoznačně, ale kluky to určitě stálo hodně sil. Takto se mi ta hra líbila, takto by to mělo podle mě vypadat. Držíme balon a nedáváme jej soupeři. Možná by lidé chtěli vidět více gólů a více šancí, ale takto jsme si to dnes nastavili a kluci to do puntíku splnili. Kromě první šance v desáté minutě jsme toho soupeři moc nedovolili, hned po ztrátě balonu jsme presovali, abychom jej získali zpět. Je podstatné, že máme i na lavičce kvalitu, že můžeme hlavně ty krajní hráče, kteří jsou naším pojetím hry fyzicky nejvíce vytěžovaní, bez problémů točit dle aktuální formy. Teď nás čeká derby s Břeclaví, a i když je tam teď tabulkový rozdíl i rozdíl ve zkušenostech a hráčské kvalitě, nemůžeme se dívat na předchozí výsledky. Vždy to s nimi bylo těžké. Je to specifický zápas, ale připravíme se na něj jako na každého jiného soupeře. Doufám, že potvrdíme roli zkušenějšího týmu a neukončíme naši sérii bez porážky právě v Břeclavi.“

Martin Slavík (trenér): „Věděli jsme podle tabulkového postavení, k jakému soupeři jedeme. Domácí pro nás byli zatím nejlepší soupeř, se kterým jsme se na podzim utkali. Byli rychlí v kombinaci i napadání. Ukázali nám, že na druhém místě jsou právem. a začátku utkání jsme si vytvořili velkou šanci, kde domácí skvělým zákrokem podržel brankář. Za herní projev i individuality však soupeř zaslouženě zvítězil." (zdroj: www.denik.cz)