16. kolo, neděle 10.03.2024, 14:30

Sokol LanžhotTJ Dálnice Speřice

2:0 (1:0)

Jarní premiéru se Speřicemi rozhodl dvěma trefami Jakub Krč

Na patnáctizápasovou sérii bez porážky z podzimu navázali lanžhotští fotbalisté i v prvním jarním divizním kole. Na Šlajsi potvrdili roli favorita, když si ve větrném počasí poradili se čtrnáctými Speřicemi 2:0. Vítězství se nerodilo úplně lehce, domácí sice měli výraznou herní převahu, zase tolik vyložených šancí si ale nevypracovali. V první půli položil základ vítězství povedenou hlavičkou Jakub Krč, a ten stejný hráč v 76. minutě dal také druhý gól Sokola, když využil nacvičený signál po standardce. Díky třem bodům Lanžhot zůstává v tabulce druhý, pět bodů za béčkem Zbrojovky, které také doma nezaváhalo .V dalším kole divize D zajíždí Lanžhot do Tasovic. Tam se hraje v neděli 17. 3. od 15 hodin.

Riška - Šenk, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Svoboda, Rampáček (77. Ciprys), Totka, Krč (87. Jirava), Kollár (46. Burac) - Balážik

TJ Dálnice Speřice:

Švec - Cajz, Honzárek, Pech, Řezáč (63. Jiřík), Vlček (K), Soukup, Zach, Merunka, Šíma, Eremiáš (71. Vrána)

Branky: 29. Jakub Krč (asist. Svoboda), 77. Jakub Krč (asist. Balážik)

Žluté karty: 82. Pidruchnyi - 66. Soukup, 76. Cajz

Rozhodčí: Prokůpek Kamil - Šimoník David, Havrlant Jan (Vlčnovský)

Střely na branku: 5:2 (v půli 2:1)

Rohy: 4:1

Diváci: 245

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

V silném bočním větru a na těžkém terénu zahájili jarní část sezony fotbalisté Lanžhota. Oproti generálce se trenérům Hílkovi s Velickým vrátili do sestavy alespoň někteří marodi, a tak již sestava nebyla tolik kombinovaná. Přesto bylo prvních dvacet minut rozpačitých a necelých 250 promrzlých diváků na tribuně nevidělo ani na jedné straně střelu na branku. Lanžhot vlastně udeřil z té úplně první. Ve 28. minutě se po pravém křídle rozběhl Svoboda a nacentroval do vápna, kde si balon našel Krč a zblízka hlavou nedal brankáři šanci 1:0. Hosté měli jen jednu vážnější šanci, a tu jim zlikvidoval brankář Riška. Navýšit skóre mohl ve 38. minutě Balážik po přiťuknutí Krče, ale brankář jeho pokus vyrazil na roh.

Ve druhé půli se dostali do hry i uzdravení Burac s Ciprysem, ale tentokrát jim nebyl přáno. V 73. minutě to na tribunách jen zahučelo, když opět na pravém křídle prchl Svoboda, tentokrát zvolil sám zakončení na vzdálenější tyč. Balon ovšem prošel těsně vedle. Nakonec ale přece jen mohl se spoluhráči slavit. Po faulu na Pidruchnyiho dostal Sokol v 76. minutě možnost zahrávat z levé strany standardku. Balážik ji rozehrál nakrátko, na nacvičený signál si sběhl
Krč a zakončil kolem obránců po zemi přesně k tyči, kam to ani brankář nečekal – 2:0. Tím domácí definitivně zlomili odpor houževnatých hostů, kteří se ve druhé půli prakticky k ničemu kloudnému nedostali.

Jaroslav Hílek (trenér): „Nakonec se nám sestava za ten týden nějak dala do kupy, i když někteří kluci jsou v tréninku teprve pár dní. S tím jsme do toho ale šli. Čekali jsme možná trošku lehčí zápas, že ten první gól dáme dříve, a tím se hra víc otevře. Ale kluci k tomu přistoupili dobře, byli trpěliví, kombinovali, drželi balon. I když funkcionáři dělali, co mohli, ten terén v tomto ročním období prostě nebude ideální a trošku nás ty nerovnosti v kombinaci s větrem limitovaly. I tak jsme si těch šancí pár vytvořili a měli jsme dát trošku dřív i ten druhý gól. Spokojený ale jsem, potřebovali jsme do jara vstoupit za tři body, první zápas je vždycky takový ošemetný, ale zvládli jsme to a budeme se snažit dál.“

Jiří Holenda (trenér): „Kluci se s absencí spoluhráčů vypořádali poměrně dobře, fyzicky jsme soupeři určitě stačili. Na domácích bylo vidět, že jsou nervózní. Ztráceli míče v prostředku, občas odehráli ledabyle balon do autu. Určitě se toho dalo využít, ale na to, abychom je víc potrápili, už jsme neměli síly. Po druhé brance už si domácí zbytek zápasu v pohodě pohlídali. Zápas v Lanžhotě byl těžký, ale čekali jsme to. Na druhou stranu si myslím, že jsme domácí docela potrápili. Hráli jsme z bloku a pouštěli se do rychlých protiútoků. Bohužel se nám v Lanžhotě zranil Martin Řezáč. Vypadá to na delší dobu, má něco s kotníkem. To je pro nás velká ztráta, protože už tak postrádáme dost hráčů základní sestavy. Ale nedá se nic dělat, na Meziříčí se připravíme.“