Slavoj PolnáSokol Lanžhot

1:5 (1:3)
Martin Daneš | | muži

Lanžhot opět na správné vlně. Polné nasázel na jejím hřišti bůra

Vehementně hodili svěřenci kouče Hílka za hlavu poslední domácí nepovedené remízové utkání s Pelhřimovem a na dalšího soupeře se připravili skvěle. Desáté Polné na Vysočině nedali šanci a přejeli ji vysoko 5:1, jediný gól vstřelili domácí navíc z penalty. Ani ve dvanáctém utkání divizního podzimu tak nenašli fotbalisté Lanžhota přemožitele, a protože béčko Zbrojovky poprvé prohrálo (s Vrchovinou 1:2), stáhl Sokol náskok Brňanů na čele tabulky na tři body. V neděli 29. 10. budou chtít potvrdit Lanžhotčané zisk tří bodů i doma, Na Šlajsu ve 14:30 přijede čtvrtý Havlíčkův Brod.

Slavoj Polná:

Duba - Drápela, Sobotka, Voráček, Labaran (84. Vala), Pecina (81. Smutný), Fuxa (46. Skryja), Haala (K), Vošmera (84. Šimek), Voráč, Čaloud (65. Krečman)

Sokol Lanžhot:

Odráška - Koprna, Mikúšek (K), Včelka, Šenk - Svoboda (71. Ciprys), Totka, Krč (85. Uher L.), Balážik, Ravas - Burac (81. Kollár)

Branky: 25. Pecina Marek (pk) - 22. a 45+1. Burac Erik, 30. Totka Marko, 81. Ciprys Radoslav, 84. Krč Jakub

Žluté karty: 74. Pecina - 36. Krč, 70. Mikúšek, 75. Šenk

Rozhodčí: Mach Karel - Půček Martin, Daniel Petr

Diváci: 170

Stadion: Polná

Komentář

Na Vysočinu vyrazili Lanžhotští s výrazně osekanou sestavou, v základu chyběli obránci Pidruchnyi, Milota a záložník Bogdalík, které nahradili na trávníku Včelka, Šenk a Ravas. Jen na střídačce zůstal zkušený Ciprys, ale i on se ve finále z pozice žolíka dočkal gólu. Ale postupně...
¨
Soupeř z Polné sice dobře načal letošní podzim, pohyboval se kolem pátého místa, v posledních čtyřech kolech mu ale došel dech a po čtyřech porážkách se nenacházel v dobrém rozpoložení. Lanžhotu trvalo dvacet minut, než poprvé prolomili domácí defenzivu. Na Buracovu branku z 22. minuty ale hosté bleskově odpověděli, když nařízenou penaltu proměnil Pecina. Hosté si ale vedení vzali po půlhodině hry zpět zásluhou trefy Totky a ještě do poločasu uklidnit Lanžhot gólem do šatny Burac.

Po změně stran se už trefovali jen hosté, a to  až v závěru. Nejprve pálil přesně v 81. minutě střídající Ciprys a v 84. minutě přidal pátou trefu do sítě Polné Krč. V závěru utkání si divizní premiéru odbyl patnáctiletý dorostenec Lukáš Uher. Ovšem ne jako brankář, kterým je, nýbrž jako hráč v poli. Odehrál posledních pět minut zápasu, když na trávníku za rozhodnutého stavu nahradil střelce poslední lanžhotské branky.

Záznam zápasu:

Ohlasy

Jaroslav Hílek (trenér): „Minulý zápas jsme si rozebrali na videu, co tam bylo špatně, to jsme si zdůraznili, ale kluci to stejně věděli. V Polné jsme měli jasnou motivaci vyhrát, tím, že Zbrojovka ztratila, jsme se na ni chtěli dotáhnout. A to se povedlo. Šli jsme sice do vedení, pak přišlo podkopnutí ve vápně po naší chybě a penalta. Naštěstí jsme se z vyrovnání nepoložili a do pauzy přidali ještě dvě branky. Soupeři jsme toho tentokrát moc nepovolili, moc jsme jim nepůjčili balon, a taková hra se mi líbí. Protože nás na lavičce bylo málo, v závěru jsme dali možnost zahrát si mladému lanžhotskému odchovanci, který s námi chodí na tréninky, má chuť i talent, a když už jsme ho na lavičce měli, dali jsme mu šanci. Před zápasem o tom nevěděl, že jsme ho zapsali i jako hráče, aby mohl nastoupit. Bylo to pro něj překvapení.“