Martin Daneš | | muži

Třaskavý souboj o první místo v divizi D. Lanžhot jede v neděli na Srbskou

Pokud bylo pohárové utkání Lanžhota se Zlínem zápasem sezony, zápasem divizního podzimu bude nedělní dopolední souboj béčka Zbrojovky Brno a Sokola Lanžhot (10:15 hod.). V ADAX INVEST aréně na Srbské se totiž utkají dva týmy, které dosud v divizi D neztratily v pěti utkáních ani bod a jejich měření sil může mnohé napovědět, minimálně o kvalitě a ambicích obou týmů v první polovině sezony.

„Trošku jsme doufali, že by Brno mohlo v posledním utkání při derby s béčkem Líšně nějaké body ztratit a my bychom k utkání jeli v trošku pohodlnější pozici, nicméně si to tam Zbrojovka uhrála (výhra 3:2 – pozn. red.), a tak jsme na tom zatím stejně,“ řekl lanžhotský trenér Jaroslav Hílek.

Ke škodě Lanžhota se utkání hraje v době reprezentační přestávky a brněnská rezerva tak bude moci využít i pár posil z druholigového áčka, které o víkendu nehraje. V sestavě béčka Brna naopak jistě nebude nejlepší střelec divize D – pětigólový hrající asistent trenéra Peter Štěpanovský, který v minulém kole viděl červenou kartu, a dostal stopku na dvě soutěžní utkání.

Je nám jasné, že to utkání domácí neberou na lehkou váhu a využijí možnosti se posílit, když se liga nehraje. Nicméně jejich sestavu nebo i zápasové rozestavení těžko odhadnout, a ani se na to nechceme zaměřovat, musíme se dívat hlavně na sebe. Trénink jsem tomu zápasu popravdě nijak neuzpůsobovali. Máme také nějaké bolístky, ale věřím, že se podaří kluky, co nebudou stoprocentně fit, adekvátně nahradit. Rozhodně zbraně neskládáme a rádi bychom si z Brna nějaký bod odvezli,“ potvrdil ve čtvrtek odpoledne kouč Sokola.

Na druhou stranu si díky reprezentační pauze jeho svěřenci zahrají přímo na druholigovém stadionu, který splňuje prakticky všechny ligové požadavky. Jinak hrává béčko Zbrojovky své domácí zápasy na druhé straně Brna, v Bystrci. „Určitě je to plus, protože takto bude mít utkání určitě lepší a fotbalovější atmosféru. Věřím, že si ho kluci užijí,“ dodal Hílek.

Pokud byste se na utkání chtěli vypravit, zaplatíte jednotné vstupné 50 Kč. Utkání odřídí tito rozhodčí: Ogrodník Vlastimil (Bojkovice) - Kostelník Tomáš (Prakšice), Jílková Karolína (Uherský Brod)

-----------------------------------------------------------------

Brňané jsou v čele divize D pouze o skóre před Lanžhotem, dali o jeden gól více, o jeden méně dostali.

Dosavadní letošní utkání Zbrojovky „B“ (5-0-0, skóre 17:3):

Břeclav - ZBROJOVKA BRNO B  1:4

ZBROJOVKA BRNO B – Ždírec  3:0

Speřice - ZBROJOVKA BRNO B  0:6

ZBROJOVKA BRNO B - Tasovice  1:0

Líšeň B - ZBROJOVKA BRNO B  2:3

Výsledek posledních dvou vzájemných utkání (2021/2022): doma 1:2, venku 0:3

----------------------------------------------------------------

Sestava Zbrojovky „B“ z posledního utkání:

Hložánek (Hrubý) - Strnad, Divíšek, Šlapanský, Vit - Šmid - Pragr (90. Peška), Kolečkář (46. Gaszczyk), Martinek, Štepanovský - Pavlík (84. Kluska). Trenéři: L. Kříž, hrající asistenti trenéra V. Hrubý a P. Štěpanovský.

Z prvoligového áčka Zbrojovky se v dresu divizní rezervy zatím objevili Gaszczyk, Martinek, Divíšek, Fousek, Juritka, Hlucháň nebo Kohoutek.