Martin Daneš | | muži

"Těší nás, že z tribuny nebyl vidět rozdíl tří soutěží," říká přes zklamání z prohry Jakub Krč

Byl asi nejblíže gólu, kterým mohl zvrátit do té doby bezbrankové utkání se Zlínem na domácí stranu. Bohužel rozezvonil pouze břevno. Pětadvacetiletý středopolař Lanžhota Jakub Krč si ovšem potlesk zaplněných tribun na Šlajsi vysloužil v pohárovém utkání ještě několikrát. Zaujal především výborným driblingem a pokrytím balonu i proti přesile soupeřů, několikrát byl podepsán také pod klíčovou rozehrávkou protiútoku. Ne nadarmo je letos klíčovou postavou divizního áčka. 

Ač je mu teprve pětadvacet, v kabině Lanžhota patří k nejzkušenějším fotbalistům. Má za sebou přes 70 zápasů ve slovenské nejvyšší soutěži, a v té je o něj pořád zájem. Letos ale zůstává věrný „bílému baletu z Podluží“. A pokud je zdravý, dostává na trávníku své pověsti špílmachra.

Po těsné porážce ale neskrýval zklamání.
„Jasně, že nás to teď dost mrzí. Myslím, že jsme do toho dali všechno, šance jsem si vytvořili. Zlín měl samozřejmě ze hry více, ale jinak to byl docela vyrovnaný zápas. Myslím, že jsme měli minimálně na to dojít do toho prodloužení,“ přemýšlel těsně po zápase autor dvou podzimních a šesti jarních divizních tref.
 
Řeč samozřejmě přišla i na jeho největší šanci proti Zlínu. Skluzem obral o míč soupeře a okamžitě postupoval vpřed. „
Já už jsem střílel ze záklonu, moc jsem to neviděl, ale myslím, že to bylo čisté břevno. Kdyby to šlo níž, bylo by to asi lepší, ale brankář Zlína byl vysoký a možná by to potom chytil. No, takový je fotbal, kdyby to tam padlo, asi by to vypadalo jinak. Ale na „kdyby“ se nehraje, takže jsme museli běhat a snažit se dál,“ říkal.

Mrzelo ho, že nepotěšil více než 1600 diváků v ochozech stadionu. „
Těší nás, že z tribuny nebyl vidět rozdíl tří soutěží, fotbal tu hrajeme pro lidi a snažili jsme se vymáčknout ze sebe, co to šlo. Teď už nám nezůstává nic jiného než se soustředit na divizi. Samozřejmě jsme zklamaní, to můžeme dneska být, ale zítra už jdeme dál,“ poznamenal záložník, který v Lanžhot nastupuje třetím rokem.

A jestli by bral prohru 0:1 před zápasem? „
Tak bychom to nebrali (smích). Ne, aby to nevyznělo povrchně, chtěli jsme Zlín potrápit, aby to nebylo do poločasu 0:2 nebo 0:3 a bylo o co hrát. To se nám povedlo, zápas byl pořád otevřený, ale dostat gól takto před koncem zabolí. Už jsme po tom prodloužení opravdu pokukovali,“ uvedl Krč na pravou míru.

Zkušenost s ligovými soupeři v poháru zná z obou stran. „
Když jsem hrával první slovenskou ligu za Trnavu nebo Senici, tak jsem ty pohárové utkání znal i z pohledu favorita. Vždycky bylo potřeba jako favorit nastoupit proti outsiderovi na jeho hřišti a dát rychle dvě tři branky a utkání pak už s klidem dohrát. Jinak se outsider vyhecuje. Hráli jsme dokonce i přáteláky proti Zlínu, ale to byl pokaždé jiný soupeř než dnes,“ vysvětlil.
 
Lanžhot v neděli zakončí anglický týden utkáním s Velkým Meziříčím. Zbyly týmu po náročném utkání síly na víkendové utkání? „Důležité je dobře zregenerovat a nepřipouštět si, že jsme nějak více unavení než jindy. Budeme chtít i v neděli samozřejmě vyhrát,“ dodává. 

Aktuální články

deník.cz: Lanžhot v přípravě potrápil Blansko. Trenér Hílek: Nejsme tak silní v kombinaci

Po úvodní výhře nad Cázavou přišla první porážka. Fotbalisté divizního Lanžhota nestačili v letní přípravě na Blansko,...

Na úvod přípravy těsná výhra proti Cézavě. Trefily se nové tváře

První přípravné utkání áčka Lanžhota proti soupeři z 5. ligy dopadlo dobře. Trenéři zápas pojali opravdu jako zkoušení nových...

Prodej permanentních vstupenek

Od středy 10.7.2024 budou k dispozici "Permanentní vstupenky" pro ročník 2024/25.