MOL Cup 2.kolo, středa 30.08.2023, 17:00

Sokol LanžhotFC Zlín

0:1 (0:0)
Martin Daneš | | muži | klub

Porážka, která hodně mrzí. Zlín rozhodl v Lanžhotě až pět minut před koncem

Pouť MOL Cupem pro fotbalisty Lanžhota skončila ve druhém kole. Doma před téměř 1700 diváky však Hílkovi svěřenci odehráli excelentní utkání, které mělo náboj, rychlost, emoce a k vidění byla spousta krásných fotbalových momentů. Dlouho se útočníci na obou stranách trápili a nemohli trefit bránu, až čtvrt hodiny před koncem napálil domácí Krč břevno. Nejtěsnější vítězství 1:0 a postup pro Vrbův tým ale vystřelil senegalský útočník Latyr Ndiaye. Lanžhotčané tak museli skousnout první porážku v soutěžním utkání od října 2022. Tu ale musí rychle hodit za hlavu, už v neděli od 16 hodin je čeká domácí souboj v divizi s Velkým Meziříčím, které ještě na jaře hrálo třetí ligu.

Sokol Lanžhot:

Odráška – Koprna, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Svoboda (60. Ravas), Totka, Krč, Ciprys (89. Včelka) - Balážik - Burac

FC Zlín:

Rakovan – Bužek, Čelůstka (K), Černín, Hellebrand (75. Hrdlička) - Reiter (46. Cedidla), Žák (60. Vukadinović), Bartošák, Drame (75. Číž) - Ndiaye, Kovinič (60. Slončík)

Komentář

Zatímco Lanžhot nastoupil do zápasu roku s totožnou sestavou, jaká odehrála poslední divizní utkání v Líšni, zlínský trenér Vrba dal v pohárovém utkání možnost hned desíti hráčům z lavičky. Snad i nesehranost soupeře způsobila, že se domácí od začátku nebáli po zisku míče kombinovat a zaútočit. V první půli se útočníci obou týmů zastřelovali. Pokud už se do zakončení dostali, balony létaly hodně mimo tři tyče. Hned v úvodu se nebál jít do souboje s brankářem Rakovanem Burac, balon se ale po jejich srážce odrazil mimo. Brankou neskončily ani slibné průniky Balážika nebo Svobody. Na druhé straně byl nejaktivnějším hráčem senegalský dlouhán Ndiaye, ale nemířil přesně ani nohama, ani hlavou. Podobně dopadl i jeho chorvatský kolega Kovinić, který z malého vápna vysoko přestřelil Odráškovu bránu.

Lanžhotčané i po obrátce poctivě bránili a pokud to jen trošku šlo, kombinovali směrem dopředu. Zlínští je několikrát zastavili jen za pomoci faulu. Postupem času nervozita narůstala a do hry se dostali i hráči s většími ligovými zkušenostmi, což už bylo na tlaku Zlína znát, ale v zakončení se hostům dlouho nedařilo. Nadšeně hrající domácí měli také dvě dobré šance otevřít skóre. V 63. minutě Balážik hledal na vzdálenější tyči Cipryse, ten ale ve skluzu balon nestihl uklidit do sítě. Největší vzrušení přinesla ale 71. minuta, kdy Krč skluzem vybojoval balon a sám se s ním hnal kupředu. Bohužel po jeho technické střele zazvonilo jen břevno za Rakovanem. Bojovný zápas tak rozhodla až 86. minuta, kdy se po rohovém kopu odrazil balon před hostujícího Ndiayeho, který už neměl problém zblízka doklepnout balon do lanžhotské sítě a mohl tak oslavit branku i se čtyřicítkou hostujících fanoušků, kteří na Šlajsu ve středu dorazili - 0:1. Poslední šanci na vyrovnání spálil střídající domácí Ravas, který ve své šanci zamířil jen těsně vedle, a tak do kabin domácí odcházeli zklamáni, přesto za uznalého potlesku tribun. Jde totiž o nejlepší výsledek s prvoligovým soupeřem v moderní éře lanžhotského fotbalu, který si budou fanoušci rozhodně pamatovat.

Ohlasy

Jaroslav Hílek (trenér Sokol Lanžhot): „My jsme hlavně chtěli Zlín potrápit, a to se nám povedlo. Vím, že máme šikovné hráče, kteří to fyzicky umí potáhnout, a to nejen v divizi, ale i při zápasech se soupeři z vyšších soutěží. Vím, že jim to umíme znepříjemnit. Tomu jsme podřídili taktiku, chtěli jsme být více na míči, abychom ho příliš neztráceli, nepouštěli soupeře do hry a nedostali třeba brzy gól. Kluci to odbojovali, ukázali pěkné kombinace, zisky míče, ukázali sehranost. Škoda neproměněných šancí, i kvůli tolika divákům jsme ten jeden gól dát mohli. Je mi kluků teď těsně po zápase líto, prodloužení bylo opravdu blízko, ale Zlín byl asi o ten jeden gól lepší. I tak před hráči smekám klobouk, jak se dokázali nahecovat a jak kvalitní utkání odehrát.“

FC Zlín:

Pavel Vrba (trenér FC Zlín): „Nevím, jestli Lanžhot překvapil mě, ale rozhodně překvapil naše hráče. Zápas byl opravdu vyrovnaný, možná v závěru už soupeři chyběly síly. Viděl jsem je v několika zápasech, co odehráli v divizi, ale to, co předvedli dnes, to byl mimořádný výkon. Pro ně to byl určitě zápas podzimu, ne-li sezony. Vedli si velice dobře. To, že nám domácí v první půli několikrát utekli bylo možná způsobeno i tím, že v této sestavě normálně nehráváme, dostali prostor jiní méně vytížení hráči. Jsem rád, že jsme nemuseli hrát dalších třicet minut prodloužení, na druhou stranu, zápas s mužstvem o tři soutěže níž, tam by ten fotbalový rozdíl měl být vidět, a to tedy nebyl. Ten výkon z naší strany nebyl dobrý. Je na zváženou, když dnes dostali prostor hráči, co běžně nehrají, jestli si na ten prostor v lize nebudou muset počkat ještě o něco déle.“

Aktuální články

"Jeden druhého podržíme a věřím, že se nám zase začne dařit," tvrdí obránce Peter Šenk

V devětadvaceti letech je krajní obránce Peter Šenk třetím nejstarším hráčem na divizní soupisce Sokola. Na Šlajsi už je jako doma,...

Víkendový program našich zápasů

Kdy a kde se o nadcházejícím víkendu představí naše mužstva.

deník.cz: Lanžhot se vrátil z Humpolce bez bodů. Dozadu vůbec nefungujeme, tvrdí Hílek

Krize pokračuje. Fotbalisté Lanžhota v nedělním zápase čtyřiadvacátého kola divize D padli 2:3 na hřišti desátého Humpolce. Na první...