přípravné, sobota 15.07.2023, 11:00

Sokol LanžhotČSK Uherský Brod

3:0 (3:0)

Lanžhot zdolal v úvodu přípravy Uherský Brod. Tropům navzdory.

První zápas fotbalistů Lanžhota v přípravě na šestou divizní sezonu se jim v sobotu dopoledne na Šlajsi nadmíru vydařil. Se svým tradičním soupeřem z Uherského Brodu, který byl letos čtrnáctým celkem MSFL, si tentokrát poradili rozdílem třídy 3:0. Všechny branky padly v tropickém dopoledni hned v úvodních 20 minutách zápasu, podělili se o ně Bogdalík, Totka a navrátilec Burac. Dalším soupeřem svěřenců trenéra Hílka bude už ve středu 19. 7. od 18 hodin další třetiligový celek. V Lanžhotě se totiž odehraje třaskavé derby s Hodonínem, jenž letos skončil v MSFL šestý.

Odráška - Burac, Kollár, Balážik, Ravas, Bogdalík, Pidruchnyi, Mikúšek, Milota, Totka, Koprna. Střídali Včelka, Jirava, Darmovzal, Ciprys, Šenk, Svoboda, Tuček.

Branky: 2. Bogdalík Daniel (pk), 4. Totka Marko, 22. Burac Erik

Rozhodčí: Špaček - Uher A., Uher R.

Diváci: 60

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Jsem rád, že jsme vyhráli, ale výsledek nijak nepřeceňuju, soupeř měl hodně mladý tým a zřejmě zkoušel nové hráče. Hlavně v prvním poločase jsme byli dominantní a je jen náhodou, že nám to tam všechno napadalo na začátku. Mohli jsme vyhrát i vyšší rozdílem. Ale nutno dodat, že ve druhé půli měl i soupeř tři tutovky. Naopak my jsme s našimi šancemi potom už nakládali lehkovážněji. Příprava je krátká, jsme v tréninku dva týdny, trénujeme čtyřikrát týdně, takže už něco odehraného máme. Máme tu nějaké odchody, se kterými se musíme vypořádat (brankář Dominik Žúrek - práce, Martin Malacka - MSK Břeclav, Gabriel Gaňa - studium), ale doplnili jsme to o staronové tváře i nováčky na zkoušku (brankář Tomáš Odrážka ze Senice, obránce Nicolas Včelka z Rakouska, záložník Richard Svoboda z Mutěnic a útočník Erik Burac z Hodonína). Myslím si, že už velké změny v sestavě přes léto nenastanou.“

Krize nekončí. Také v Humpolci jsme tahali za kratší konec provazu

Kouzlo neporazitelnosti z první dvou třetin sezony je pryč, nyní je bohužel vizitkou áčka Lanžhota čtvrtá porážka z posledních pěti...