přípravné, sobota 10.02.2024, 13:00

FK BlanskoSokol Lanžhot

2:4 (1:1)

Lanžhot si v přípravě vyšlápl na třetiligové Blansko

Další skalp třetiligového soupeře si na své konto připsali fotbalisté Lanžhota. Již s uzdraveným kapitánem Mikúškem v sestavě si pro třetí zimní vítězství přijeli na umělou trávu do Blanska. Domácí celek, který drží 11. příčku v MSFL, měl tento týden náročný program přípravy. Odehrál tři zápasy během tří dnů a snad právě i nedostatek sil způsobil, že Blansko drželo se svěřenci trenéra Hílka krok jen první poločas. Na začátku toho druhého se Lanžhotčané trefili třikrát během sedmi minut a zadělali tak na další výhru. Blansko už jen v závěru snížilo na konečných 2:4. Dalším soupeřem Lanžhota v přípravě bude v sobotu 17. 2. předposlední celek MSFL z Uherského Brodu. Zápas se odehraje od 14 hodin na uherskobrodské umělce.

FK Blansko:

Nešetřil - Jambor, Chyla, Černý, Porč, Kocůrek, Němec, Sedlák, Rajčinec, Jaroš, Málek; střídali Kubica, Kamenský, Gimsay, Smrčka, Tulajdan

Šulla - Šenk, Mikúšek, Milota, Ciprys (Pidruchnyi) - Svoboda, Balážik, Krč (Jirava), Rampáček, Burac (Darmovzal) - Kollár

Branky: 29. Rajčinec, 85 Sedlák (pen.) - 24. Krč Jakub, 47. Svoboda Richard, 49. Balážik Peter, 54. Kollár Timotej

Stadion: UT Mlýnská, Blansko

FK Blansko:

Jiří Vorlický (trenér): „Měli jsme za sebou ve třech týdnech hned sedm utkání, které jsme rozložili mezi 24 hráčů, včetně pěti dorostenců. Kondičně jsme se soupeři slušně dokázali udržet krok, ale u některých hráčů se v té únavě projevily chyby, což je normální. Dnes jsme hráli s velmi kvalitním soupeřem, ukázalo se, že směrem nahoru jsme už neměli potřebnou sílu, byť se kluci snažili, tak jsme to tam nebyli schopni dohrát. Snažili jsme se ale hrát pod tlakem, napadat hráče, což se nám dařilo. Výkon vlastně nebyl špatný, ukázalo se, že pokud nám hraje osa týmu, můžou vedle nich bez problémů naskakovat i mladí hráči a kvalita tím neutrpí. " (zdroj: web FK Blansko)

Jaroslav Hílek (trenér): „Musím říct, že se hrálo za ideálního fotbalového počasí oboustranně kvalitní utkání ve vysokém tempu se šancemi na obou stranách. Blansko na nás nastoupilo s hodně vysokým agresivním napadáním, což nám mělo rozbíjet rozehrávku. Soupeř měl sice náročný víkendový program, ale na fyzičce je to podle mě moc nepoznamenalo, protože měli velmi široký kádr, střídali snad co dvacet minut čtyři hráče, a sestavu tak úplně protočili. Šance byly na obou stranách, domácí dali břevno, my jsme odpověděli prvním gólem Kuby Krče po individuální akci a jeho podařené střele pod břevno. A i naše další góly v druhém poločase byly pěkné. Ve druhé půli se nám povedlo využít právě toho, že byl soupeř vytažený hodně vysoko a nám se podařilo dávat dlouhé balony za obranu. Peťo Balážik se třeba při své šanci dostal do brejku a přeloboval i gólmana. V divizi se do takových šancí moc nedostáváme, protože tam s námi soupeři takto otevřeně hrají jen málokdy.

Co se sestavy týče, vrátil se nám Mikúšek pro zranění, naopak chyběl se zdravotními problémy Totka. V záloze jsme zkoušeli Andreje Rampáčka z Malacek. Kádr není uzavřen, stále se poohlížíme na trhu, chtěli bychom k nám přivést nějakého zkušenějšího hráče.“

"Jeden druhého podržíme a věřím, že se nám zase začne dařit," tvrdí obránce Peter Šenk

V devětadvaceti letech je krajní obránce Peter Šenk třetím nejstarším hráčem na divizní soupisce Sokola. Na Šlajsi už je jako doma,...

Víkendový program našich zápasů

Kdy a kde se o nadcházejícím víkendu představí naše mužstva.

deník.cz: Lanžhot se vrátil z Humpolce bez bodů. Dozadu vůbec nefungujeme, tvrdí Hílek

Krize pokračuje. Fotbalisté Lanžhota v nedělním zápase čtyřiadvacátého kola divize D padli 2:3 na hřišti desátého Humpolce. Na první...