MOL Cup předkolo, pátek 28.07.2023, 17:00

Slovan BzenecSokol Lanžhot

0:3 (0:2)

Buracův hattrick zajistil pohárový postup přes Bzenec

Fotbalisté Lanžhota navázali na povedenou letní přípravu a zajistili si v předkole MOL Cupu pohodlný postup do dalších bojů. Na trávníku divizního Bzence byli téměř celý zápas lepším týmem a od třetí minuty vedli po trefě Burace. Šancí měli Lanžhotčané na dva zápasy, nicméně gólově se prosadil jen a pouze hrotový útočník navrátivší se z Hodonína. Druhou branku si připsal po půlhodině hry, čistý hattrick dokonal pět minut před koncem utkání. První kolo MOL Cupu je na programu ve středu 9. 8. 2023, na příštího soupeře si musíme počkat po tomto víkendu.

Slovan Bzenec:

Frydrych - Žák, Kaňa (60. Kuchař), Komínek, Zůbek, Vaďura, Řezník, Pelikán, Kasala (K) (84. Stoček), Mlýnek, Janás

Odráška - Šenk, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Bogdalík (60. Ciprys) , Totka, Krč, Balážik (74. Ravas), Kollár (46. Svoboda) - Burac (87. Koprna)

Stadion: TJ Slovan Bzenec

V pátek odpoledne se na stadion Bzence sjely téměř čtyři stovky diváků, mnoho z nich také z Lanžhota. Ještě, než si našli všichni své místo, zahrozili domácí, Odráška byl ale připraven. O minutu později už se radovali hosté. Lanžhot zakombinoval před vápnem a Burac poslal balon nechytatelně pod břevno – 0:1. Jednadvacetiletý útočník byl v pátek k nezastavení a trvalá převaha Hílkových svěřenců tomu jen napomáhala. O půl hodiny později Burace vysunul Bogdalík, domácí obránci mu nechali ve vápně až moc místa, dvakrát zasekl a podruhé zavěsil – 0:2. Hattrick na kopačce měl ještě v první půli, ale to jej Frydrych vychytal, třetí brankou neskončily šance Kollára, Krče ani četné závary před bzeneckou bránou.

Druhá půle už nebyla tak plynulá, hra se rozkouskovala, ale šancí z brejků bylo stále dost. Burac v další tutovce trefil gólmana Bzence pouze do hlavy, na Frydrychovi si vylámal zuby dvakrát i střídající Ciprys. Nejprve své sólo z půlky zakončil jen do brankáře, ve druhé šanci obešel všechny obránce i gólmana, ale jeho laxní zakončení stihl bek domácích skluzem odvrátit na roh. Definitivu zápasu mohl dát další střídající Lanžhotčan Ravas, ale napálil jen břevno. Tak to vzal na svá bedra opět
Burac a v 86. minutě nekompromisně zavěsil poté, co jej poslal do šance rozběhnutý Šenk – 0:3. Domácí už první čisté konto v ostrém zápase Odráškovi nepokazili, a tak si Lanžhot odvezl pohodlnou výhru a vyhlíží v srpnu dalšího soupeře do 1. kola MOL Cupu.

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Na Bzenec jsme se nijak zvlášť nepřipravovali kromě toho, co jsme mohli veřejně zjistit. Na této divizní úrovni je to spíš o tom, soustředit se na sebe a hrát to, co chceme. A to se zatím daří. Hlavně jsme v poháru nechtěli nic vypustit, chtěli jsme vyhrát a postoupit. To se povedlo, i když v úvodu byla z obou mužstev cítit ta nervozita z prvního ostrého zápasu. Myslím si, že kvalitativní rozdíl byl potom viditelný, soupeř nám hrozil nakopávanými balony, ale od nějaké desáté minuty první půle jsme měli jasnou dominanci na míči, tam jsme měli ten zápas rozhodnout a vést třeba i čtyři pět nula. A bylo by jasně rozhodnuto. Takto Bzenec, dokud nepadl třetí gól, neustále hrozil z odražených balónů, měl tam i dvě dobré šance, do kterých jsme soupeře neměli pustit. Byly to laciné ztráty balonu. Kluci si to sami udělali ve druhé půli těžší, stálo je to více fyzických sil, než muselo.“

Jak si vedla naše mužstva od nejmenších po Áčko.

Krize nekončí. Také v Humpolci jsme tahali za kratší konec provazu

Kouzlo neporazitelnosti z první dvou třetin sezony je pryč, nyní je bohužel vizitkou áčka Lanžhota čtvrtá porážka z posledních pěti...