přípravné, neděle 28.01.2024, 10:00

Sokol LanžhotSlovan Bzenec

5:1 (3:0)

Souboj ambiciózních divizních celků vyzněl jasně pro Lanžhot

Reputace napravena. Druhé přípravné utkání divizních fotbalistů Lanžhota vyšlo mnohem lépe, než to úvodní se Znojmem (1:6). Na umělé trávě v Mutěnicích si svěřenci trenérů Hílka a Velického celkem snadno poradili se čtvrtým celkem divize E z Bzence, když byli 70 minut lepším týmem a zaslouženě vyhráli 5:1. Dvěma brankami se na vítězství podílel Svoboda, další přidali Šenk, Ciprys a poslední trefu zaznamenal teprve šestnáctiletý Darmovzal. Černou tečkou zápasu bylo předčasné odstoupení klíčového obránce pro zranění. Dalším soupeřem Lanžhotských bude v sobotu 3. 2. od 10 hodin celek Malacek ze III. nejvyšší slovenské soutěže. Utkání se odehraje na umělce v Plaveckém Štvrtku.

Pekár - Ciprys, Milota, Mikúšek (K) (76. Burac), Šenk - Svoboda (46. Darmovzal), Totka (62. Pidruchnyi), Krč, Balážik, Kollár - Burac (62. Jirava)

Branky: 21. a 39. Svoboda Richard, 38. Šenk Peter, 62. Ciprys Radoslav, 80. Darmovzal David - 48. Kozel Štěpán

Diváci: 120

Stadion: UT Mutěnice

Zatímco pro Lanžhot šlo o druhé přípravné utkání, pro Bzenecké šlo o zimní premiéru. Hráči se tak mohli poprvé představit v akci před zraky exligového trenéra Bohumila Pánika, kterého Slovan přes zimu přivedl. Nesehranost na Bzenci vidět nebyla, v úvodní čtvrthodině několikrát fotbalisté v zeleno-bílém prověřili dalšího testovaného gólmana Pekára. Lanžhot se ale teprve zahříval. První šanci měl Totka, který ale loboval balon mimo tři tyče. Ve 21. minutě už ale Sokol vedl. Po rohu se odražený balon dostal k Svobodovi, který jej z voleje poslal do sítě. – 0:1. Po půlhodině mohl přidat další branku Burac, ale z dobré pozice pálil jen do gólmana. Více štěstí měl ve 38. minutě Šenk, který dostal balon nadvakrát za brankáře – 0:2. A za další minutu bylo vymalováno. Milota zachytil rozehrávku Bzence, rychle založil protiútok, na jehož konci byl opět Svoboda. Ten i za pomoci bzeneckého obránce dostal balon podruhé do sítě a mohl o půli spokojeně vystřídat – 0:3.

Bzenec o pauze vyměnil polovinu hráčů a ve 48. minutě se radoval ze snížení, když vyběhnutého gólmana obstřelil
Kozel – 1:3. To bylo ale ze strany Slovanu na dlouho dobu vše. Po hodině hry se trefil z i pozice levého krajního beka zkušený Ciprys – 1:4. V 75. minutě se mohl radovat ze vstřelené branky teprve šestnáctiletý David Darmovzal, ale radost mu pokazilo ofsajdové postavení při dorážce. Nakonec mu to ale nemuselo tolik vadit, v 80. minutě totiž vybojoval míč Šenk, probojoval se dopředu, kde našel právě Darmovzala, a ten si sám proti gólmanovi poradil – 1:5. To už na hřišti nebyl kapitán Sokola Mikúšek, který musel po obětavém obranném zákroku čtvrt hodiny před koncem odkulhat ze hřiště.

Jaroslav Hílek (trenér): „V první řadě jsme rádi, že jsme odčinili tu porážku ze Znojma. I když je to příprava, chtěli jsme vyhrát, a hlavně zlepšit hru vzadu, což se povedlo. Spokojený jsem s výsledkem a od nějaké dvacáté minuty pak i s hrou. Po tom úvodu, který patřil spíš Bzenci, jsme dostali hru pod kontrolu, zlepšili jsme napadání vepředu a byli jsme lepší v kombinaci. Vyhovovala nám dost velká umělka, kde si to naši techničtí hráči uměli dát na nohu. Kluci zaslouží pochvalu, zápas se jim povedl. Jen doufám, že Peťo Mikúšek to nebude mít nějaké vážnější zranění, to by pro nás byla obrovská komplikace. Je to škoda, zápas mu skvěle vyšel, ještě mohl dát gól a pak se bohužel zranil.“

"Jeden druhého podržíme a věřím, že se nám zase začne dařit," tvrdí obránce Peter Šenk

V devětadvaceti letech je krajní obránce Peter Šenk třetím nejstarším hráčem na divizní soupisce Sokola. Na Šlajsi už je jako doma,...

Víkendový program našich zápasů

Kdy a kde se o nadcházejícím víkendu představí naše mužstva.

deník.cz: Lanžhot se vrátil z Humpolce bez bodů. Dozadu vůbec nefungujeme, tvrdí Hílek

Krize pokračuje. Fotbalisté Lanžhota v nedělním zápase čtyřiadvacátého kola divize D padli 2:3 na hřišti desátého Humpolce. Na první...