přípravné, sobota 02.03.2024, 14:00

Sokol LanžhotTJ Start Brno

0:5 (0:1)

Na generálku rychle zapomenout... Torzo lanžhotského týmu na Start Brno nestačilo

Pět zraněných hráčů základní sestavy a na lavičce jen tři dorostenci. Takový tristní stav týmu si trenér Hílek před generálkou na jarní část divize určitě nepředstavoval. S třetiligovým Startem Brno přesto drželi v sobotu odpoledne domácí krok Na Šlajsi celou první půli, srazil je až gól do šatny ze standardky. Brňané navíc hned ve 46. minutě přidali po hrubce obrany další branku a Lanžhot se sesypal. Ve druhé půli už pálili ostrými jen hosté a skóre se zastavilo na číslicích 0:5. Sokol se musí velmi rychle otřepat, v neděli 10. března od 14:30 hodin hraje doma první jarní divizní zápas proti Speřicím.

Riška - Pidruchnyi, Milota, Mikúšek (K), Totka - Rampáček, Venglovič, Krč, Jirava - Kollár, Balážik. Střídali: 46. Ralbovský, 88. Uher J. a Uher L.

TJ Start Brno:

Jícha - Praks, Pus, Papež, Duda, Rogožan, Vantuch, Savchuk, Zikl, Šumbera (K), Studený - střídali Kaláb, Drenka, Březina, Špelda

Branky: 45. Rogožan, 46. Zikl, 60. Duda, 68. Zikl, 71. Studený

Diváci: 100

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Ciprys, Burac, Svoboda, Šenk a Bogdalík. Takový je aktuální výčet marodů, kteří se nemohli zapojit do posledního přípravného utkání s třetiligovým Startem Brno. Ten Sokolům i s úroky oplatil loňské vyřazení z MOL Cupu. Ačkoliv byla sestava Lanžhota velmi kombinovaná a poprvé se s základní sestavě objevil mladík Jirava nebo posila z béčka Venglovič, domácí se soupeřem drželi ve studeném a větrném odpoledni s Brňany krok. Byli více na míči, ale k velkým šancím se nedostávali, na obou stranách bylo hodně nepřesností. Start na tom byl ovšem podobně, Riška v bráně Lanžhotčanů neměl v první půlhodině vůbec žádnou práci. Až v závěru prvního poločasu přišlo vzrušení. Nejprve pálil Balážik nad a ani následující standardka z hranice velkého vápna gólem Lanžhota neskončila. Naopak ve 45. minutě se povedlo Rogožanovi ze standardky přízemní ránou obstřelit zeď, Riška se k tyči natahoval marně – 0:1.

Domácí měli katastrofální nástup do druhé půle. Hned ve 46. minutě vyrobili vzadu hrubku a Riška tahal zpoza brankové čáry míč podruhé –
0:2. Ve 47. minutě navíc hosté trefili tyčku a o dvě minuty později Pidruchnyi vykopával míč ze brankové čáry na roh. Třetí gól padl po hodině hry, to se po rohu do míče z voleje opřel Papež a zamířil nechytatelně pod břevno – 0:3. Poté přišly jediné dvě větší šance domácích, ale Krč ani Ralbovský Jíchu nepropálili. A tak zaúřadovali zase hosté z Brna. V 68. minutě dostal kanonýr Zikl nalevo dost prostoru, sám se řítil na Rišku a v zakončení nezaváhal – 0:4. V 71. minutě už byli domácí zralí na ručník, po další hrubce a ztrátě míče stopera měl Studený před brankářem snadnou práci – 0:5. Hostům se podařilo překonat domácího gólmana v přečíslení dva na jednoho i pošesté, v 85. minutě jim ale zkazil radost mávaný ofsajd hlavičkujícího Březiny.

Jaroslav Hílek (trenér): „Na jedné straně jsme si takovouto generálku určitě nepředstavovali, takový stav není normální. Na druhou stranu všechno má svůj důsledek. I to, v jaké stavu jsme nastoupili, to o něčem svědčí, a musíme všichni v něčem přidat. I já jako trenér za to nesu zodpovědnost, v jakém stavu se tým nachází. Všechny absence jsou ze zdravotních důvodů, tak můžu jen doufat, že se nám hráči co nejdřív vrátí. Rádi bychom ještě kádr doplnili, ještě nechceme, aby byl uzavřený, ale zatím se nám to doplnit nedaří.

A k zápasu: V prvním poločase jsme se i v kombinované sestavě soupeři vyrovnali a byli snad i lepším mužstvem. Organizačně to šlo, hra měla nějaký systém. Měli jsme tam dvě tutovky, soupeř jednu. Ale nemůže se stát, že se po jednom dvou gólech sesypeme tak, že druhý poločas ani není co hodnotit. Měl jsem trošku tušení, že nás gól do šatny v daném rozpoložení srazí, ale nemělo by se to stávat. Pak hned laciný gól na začátku druhé půle a bylo po zápase. Na to nejsme zvyklí.“

Milan Frimmel (trenér): „Kromě jednoho hráče jsme nastoupili do generálky v kompletní sestavě. Zatím jsme měli jen jeden trénink na přírodní trávě, tak jsme byli moc rádi, že byla možnost zahrát si na normálním travnatém hřišti. První poločas z naší strany nebyl vůbec ideální, byli jsme hodně hluboko zatažení. Ačkoliv jsme si na začátku něco řekli, tak to úplně nefungovalo. Tak jsem to musel o poločase v kabině klukům zopakovat a už se to rapidně zlepšilo. Pomohl nám gól do šatny, hned za začátku poločasu jsme dali druhý gól a měli ještě další dvě tutovky, které jsme nedali. Ale i tak nás to nakoplo, druhá půlka už vypadala úplně jinak. Bylo dobře, že jsme si vytvářeli střelecké šance, pět jsme jich proměnili, takže myslím, že jsme se na ostrý start třetí ligy správně naladili.“

Výsledková krize nekončí. Velká Bíteš veze z Lanžhota všechny tři body

Brzké odstoupení dvou opor Sokola, obdržená branka a s přibývajícím časem i nervozita. Takový byl obraz nedělního utkání Lanžhota s...

Program zápasů našich mužstev (DOPLNĚNA POZVÁNKA)

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?