přípravné, středa 19.07.2023, 18:00

Sokol LanžhotFK Hodonín

4:1 (3:1)

Lanžhot má i druhý skalp třetiligisty. Na Šlajsi nedal šanci Hodonínu

V přípravě na divizi zatím svěřenci trenéra Hílka nezklamali a sérii bez porážky z letošního jara táhnou i skrze přátelský utkání. Na Šlajsi si ve středu večer poradili s Hodonínem jasně 4:1. Rozhodující náskok v derby si domácí vytvořili již v první půli, ve druhém už si vedení bez problémů pohlídali. Navíc čtvrtou trefu domácích přidal deset minut před koncem znovu Burac. V sobotu 22. 7 dopoledne čeká Lažhotčany generálka, zajíždí k ní na trávník rakouského Hohenau, účastníka páté nejvyšší soutěže v Rakousku.

Odráška (K) (64. Luk.Tuček) - Koprna (46. Šenk), Milota, Mikúšek, Pidruchnyi (46. Ravas) - Kollár (46. R. Svoboda), Totka, Krč (81. T.Jirava), Balážik, Bogdalík (46. Ciprys) - Burac (81. D. Darmovzal).

FK Hodonín:

Adamec - Sukup, Dunda, Puchel, Guzik, Mihál, Bohun, Glusah, Langer, Mazuch, Holek; střídali Macháček, Kadlec, Rajsigl, Jäger, Horňák, Hamerle, Čech

Branky: 45. a 81. Burac Erik, 9. Bogdalík Daniel, 25. Totka Marko (pen.) - 43. Langer Tomáš

Žluté karty: Šenk - Jäger

Rozhodčí: Špaček Jiří - Musil Lukáš, Sláma Milan

Střely na bránu: 7:5 (v poločase 4:4)

Rohy: 0:4

Diváci: 200

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Lanžhot vítěznou sestavu z předchozího utkání nezměnil, trenér Hílek si tak mohl dovolit nechat na lavičce i zkušené matadory Šenka s Cyprisem. Před dvěma sty diváků se domácí fotbalisté soupeře z vyšší soutěže (a hrajícího v plné síle) nezalekli a kombinační nátlakovou hrou ho dokonale zaskočili. Už v 8. minutě podnikl po levé straně rychlý protiútok Kollár, našel na druhé straně Daniela Bogdalíka, který si míč navedl na střed hřiště a uklidil balón k tyči gólmana Adamce – 1:0. Po čtvrthodině hry mohl Bogdalík skóre navýšit, tentokrát jej ale hodonínský strážce svatyně vychytal. Jenže hostující obrana na rychlonohé domácí křídlo zjevně neměla recept, ve 24. minutě znovu prchl a jeho šanci hasil až nedovoleným skokem pod nohy gólman hostí. Nařízenou penaltu pak s přehledem proměnil do protipohybu brankáře Marko Totka 2:0. Hosté se na konci první půle přece jen zlepšili a nadechli se k většímu tlaku, výsledkem bylo snížení Langera. Na jeho tečovanou střelu pod břevno neměl Odráška nárok – 2:1. Domácí ale odcházeli do kabin přece jen spokojenější. V poslední minutě jim vrátil klid Erik Burac, který za záda brankáře dopravil vyraženou Bogdalíkovu střelu – 3:1.

Lanžhot v půli 4x vystřídal, snad i proto převzali otěže na chvíli také hosté. Domácí se začali více spoléhat na brejky, kolem vlastního vápna byli ale ostražití a Hodonínské do větších šancí nepouštěli. To už v bráně stál střídající Lukáš Tuček, ale ani on kromě jedné nebezpečné střely hostí příliš práce neměl. Naopak Lanhotčanům přece jen jeden závar vyšel, deset minut před koncem zblízka navýšil vedení Erik Burac – 4:1. Poté se na trávník dostali i další dva domácí mladíci Jirava s Darmovzalem a na konci utkání si mohli s ostatními užít zasloužený potlesk tribuny.

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Je to pořád jen příprava, ale toho vítězství si vážíme a jsme za něj rádi. V prvním poločase jsme hráli tak, jak jsme chtěli, už ve středu hřiště získávat balony, byli jsme na tom i slušně kombinačně. Slabší část jsme měli posledních deset minut první půle a prvních dvacet minut té druhé. Tam nás Hodonín zavřel a tam jsme hráli zbytečně pasivně, stáli jsme v prostoru a nehráli jsme naši hru. Tam nám Hodonín ukázal, v čem se musíme zlepšit. Nesmíme polevit v dostupování a napadání, v tomto to byl poučný zápas, ukázal nám mezery. V poslední době to byl každopádně nejfotbalovější tým, se kterým jsme se střetli.“

FK Hodonín:

Pavol Švantner (trenér Hodonína): „Hodnotí se mi to těžko. Svým způsobem na to hledám odpověď, nevím, jestli za to mohl včerejší těžší trénink nebo něco jiného. Byl to z naší strany bezkrevný profesorský fotbal a zaslouženě jsme prohráli. Dostali jsme zkrátka facku. Nedělám z toho vědu, byla to příprava, ale byl to opravdu zdvižený varovný prst, takto se prezentovat nemůžeme. To v žádném případě.“

Krize nekončí. Také v Humpolci jsme tahali za kratší konec provazu

Kouzlo neporazitelnosti z první dvou třetin sezony je pryč, nyní je bohužel vizitkou áčka Lanžhota čtvrtá porážka z posledních pěti...