AFC HumpolecSokol Lanžhot

0:3 (0:0)
Martin Daneš | | muži

Lanžhotčané srazili Humpolec po obrátce. Vítězství zařídil dvougólový Ravas

Svěřenci trenéra Hílka vyrazili na Vysočinu, aby se v sobotu odpoledne utkali s posledním týmem divizní tabulky z Humpolce. V prvním bezbrankovém poločase ale paradoxně vůbec nenaplňovali papírové předpoklady a byli horším týmem. Brzy po změně stran se ale prosadil Ravas a nasměřoval hosty k vítězství. Své parádní představení korunoval v 66. minutě pojišťující brankou a finální podobu výsledku dal v nastaveném čase Ciprys po parádní přihrávce střídajícího Kollára. Po výhře 3:0 Lanžhot natáhl sérii bez porážky na pět utkání, udržel si pátou pozici s tím, že bodově odskočil středu tabulky a už se může pomalu dívat na horní patra divize D. V neděli 23. 4. od 16 hodin hostí na svém trávníku sedmé béčko Jihlavy.

AFC Humpolec:

Kříž - Kameš (87. Dalík), Pecha (K), Luňáček, Šerý (79. Blaško), Savi, Havel, Popovych (79. Zástěra A.), Maršík, Pešek, Zástěra Š. (66. Šmíd)

Sokol Lanžhot:

Žúrek - Šenk, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Bogdalík (71. Koprna), Totka, Krč (84. Kollár), Balážik, Ciprys - Ravas (84. Gaňa)

Branky: 52. a 66. Tomáš Ravas, 93. Radoslav Ciprys

ŽK: 41. Popovych, 45. Zástěra - 43. Šenk, 63. Ravas, 74. Krč

Rozhodčí: Machorek Jakub - Nejezchleb Miroslav, Krondráf Jan; DFA Vidlák Karel.

Diváci: 180

Stadion: Humpolec - tráva

Ohlasy

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Dnešní vítězství se vůbec nerodilo lehce, ač to vypadá, že jsme jasně vyhráli. První poločas jsme odehráli asi nejhorších jarních pětačtyřicet minut. Domácí mě zaskočili aktivní hrou, vyhrávali osobní souboje, měli tam řadu standardek a závarů, což nám vůbec nevonělo. Nemohli jsme se dostat do hry, byli jsme pomalí, nepřesní, měli málo sprintových náběhů. Hlavně díky brankáři a stoperům jsme vzadu drželi nulu. A to byl základ dalšího vývoje, že jsme pořád mohli pomýšlet na vítězství. V kabině jsme si k tomu něco řekli, ale kluci jsou inteligentní, cítili, že to nebylo ono. Najednou jsme přidali na důrazu a první brzká branka nám pomohla se zvednout. Domácí se ale pouze nebránili, a tak jsme mohli útočit do otevřenější obrany a přidali další branku. Nakonec to Rado Ciprys korunoval třetí brankou v samém závěru. Musím také pochválit výborný domácí trávník, po zápase ani nebyl tak zničený, jak by se dalo po dvoudenním dešti očekávat. Mokrý byl, ale rozhodně to bylo hratelné.“