17. kolo, neděle 09.04.2023, 15:30

Sokol LanžhotFSC Stará Říše

2:1 (2:1)

Lanžhot otočil utkání se Starou Říší ještě v prvním poločase

Sokol zůstává na jaře neporažen. Bodovou sérii natáhl na čtyři utkání poté, co doma zdolal dvanáctý tým tabulky Starou Říši 2:1. Hosté se sice po čtvrt hodině ujali vedení, Lanžhot ale skóre ještě do poločasu díky trefám Balážika z penalty a následně Krče otočil. A protože ve druhé půli už další branka nepadla, udržel Lanžhot hubenou výhru, a tím i pátou pozici v tabulce divize B. V sobotu 15. dubna zajíždí Hílkovi svěřenci na trávník posledního Humpolce.

Žúrek – Šenk, Milota, Mikúšek (K) (46. Malacka), Pidruchnyi – Bogdalík (72. Koprna), Krč, Totka, Ciprys (88. Kollár) – Balážik, Ravas

FSC Stará Říše:

Dutka - Zarovnii, Chramosta, Kryštůfek, Lát, Kvych, Růžička, Pospíchal, (86. Borzenko) Mitev, Drovalov, Špalek (61. Tupik)

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Zápas se od minulého utkání s Havlíčkovým Brodem nemohl lišit více a v první půli se 350 domácích diváků rozhodně nenudilo. Ačkoliv byl Lanžhot častěji na míči a dobýval Dutkovu branku, jako první se radovali z gólu hosté. Z ojedinělého úniku se po centru kapitána Kryštůfka trefil hlavou na vzdálenější tyč Zarovnii a vůbec poprvé na jaře donutil lanžhotského brankáře tahat balon ze sítě – 0:1. Vzhledem k vývoji utkání to ale ze strany Staré Říše byla labutí píseň. Hostům z Vysočiny vydrželo vedení jen něco přes pět minut. Tutovka Ravase k vyrovnání nevedla, Krč zatočil balon z trestňáku pouze do tyčky. Až ve 22. minutě přineslo dobývání staroříšské branky své ovoce. Po faulu na pronikajícího Bogdalíka nařídila sudí Jílková penaltu, kterou domácí špílmachr Balážik zkušeně proměnil do protipohybu brankáře – 1:1. Vedení na stranu Lanžhota se překlopilo po půl hodině hry. Po drzém průniku Bogdalíka do šestnáctky Dutka jeho střelu jen vyboxoval před sebe, kde si ho našel Krč a z malého vápna zamířil přesně – 2:1.

Do druhé půle již nezasáhl pro zranění domácí kapitán Mikúšek, domácí se museli přeskupit, nicméně to útočný tlak Lanžhota příliš neoslabilo. Vidět byl hlavně zkušený Ciprys, který se vrátil do základu po zranění. Ale ani jeho největší šanci těsně před koncem zápasu neproměnil a za potlesku vystřídal. Útočení do plných nepřinášelo kýžený uklidňující gól a vyložené šance domácích v přehuštěném vápně Staré Říše zůstaly neproměněny. Hosté to také úplně nezabalili a snažili se hrozit alespoň z protiútoků, ale opravdu vážné ohrožení pro Žúrka neznamenali. Tři body tak zůstaly zaslouženě Na Šlajsi, ovšem vzhledem k průběhu zápasu mohlo být vítězství Sokola mnohem jednoznačnější.

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): "Mrzí nás, že jsme dostali první gól, trošku nás to zaskočilo, s tím jsme nepočítali, a potom jsme se museli do utkání vracet. Klobouk dolů, že jsme to zvládli ještě do poločasu. Oproti minulému utkání to bylo otevřenější, bylo tam i víc šancí. Poločasové střídání Mikúška nás donutilo přeskupit kluky a tvořivost Kuby Krče nám potom vepředu trošku chyběla, ale svou alternaci na stoperu zvládl v pohodě. Jinak se ale hosté i přes nepříznivý stav zatáhli a nechtělo se jim moc hrát. My jsem jim několikrát levně nechali balon, ale naštěstí nás nepotrestali. Chtěli jsme přidat co nejdřív třetí gól, ale nepodařilo se nám to i přes převahu zavřít a bylo to zbytečně nervózní až do konce."