Josef Říha | | muži

denik.cz: Lanžhot dál drží jarní neporazitelnost. Krč nasměřoval Sokol ke třetí příčce

Ani v sedmém utkání v řadě se výhry nedočkali. Fotbalisté Ždírce nad Doubravou v nedělním duelu pětadvacátého kola divize D prohráli na hřišti Sokola Lanžhot 0:2. „Shodli jsme se, že Lanžhot byl nejkvalitnější soupeř v soutěži. V prvním poločase se to na nás valilo ze všech stran, kvalita byla rozhodně na domácí straně. Musím říct, že výsledek byl ještě milosrdný,“ zhodnotil zápas trenér Ždírce Michal Votava.

Tatran se po čtrnácti dnech opět vrátil na Břeclavsko, kde v posledním venkovním zápase prohrál 0:1 na hřišti Břeclavi. Ani v Lanžhotě však na body nedosáhl. „V Břeclavi bylo k bodu blíž, ale není to jen o venkovních zápasech, nedaří se nám ani doma. Musíme hlavně přidat do útoku a zlepšit koncovku,“ zdůraznil hostující lodivod.
Domácí plnili od začátku roli favorita a od jedenácté minuty vedli 1:0, kdy se ve třetím utkání v řadě prosadil záložník Jakub Krč. „Hraje ve výborné formě. Je na tom fotbalově velmi dobře, ale brzdila ho častá zranění. Má skvělé držení míče, praktici mu nejde sebrat. Dřív mu byla vytýkána čísla, ale v této sezoně už hodně branek připravil a několik jich sám dal,“ chválil lanžhotský kouč Jaroslav Hílek bývalého prvoligového fotbalistu slovenské Senice.
Vedení Sokola navýšil v pětatřicáté minutě Daniel Bogdalík a domácí drželi otěže utkání ve svých rukou. „Chtěli jsme být trpěliví, čekali jsme, že soupeř bude hrát v bloku. I Když měl Ždírec fázi, kdy chtěl hrát fotbal, zápas se vyvíjel podle naších představ. Jasně jsme dominovali, akorát mi chybělo víc vstřelených branek. Určitě to chtělo dát víc branek, šance jsme na to měli,“ tvrdil zkušený stratég.
Po poločasové přestávce se už více než tři stovky diváků další branky nedočkaly. „Neřekl bych, že nám po změně stran chyběla aktivita, ale chtěli jsme utkání vyhrát s nulou vzadu. Do šancí jsme se dostali i ve druhé půli, ale nevyřešili jsme je dobře,“ zdůvodnil Hílek.
Ždírci se ve druhém dějství vyplatila změna taktiky. „Druhý poločas už byl vyrovnanější, na soupeře jsme hráli trošku výš. Lanžhot však i nadále potvrdil svou kvalitu, rozhodně to bylo zajímavé utkání,“ pravil Votava.
Devátý Ždírec doufá v ukončení dlouhé série bez výhry v posledním kole, kdy v sobotu od pěti hodin odpoledne přivítá jedenáctý Humpolec. „Potřebovali bychom uzavřít sezonu nějakým dobrým výsledkem. Věřím, že příští týden s Humpolcem se nám to podaří, abychom se dobře naladili na letní přípravu,“ dodal kormidelník Tatranu.
Lanžhot se díky zaváhání Bohunic vyšplhal na třetí příčku, kterou chce uhájit i v páteční předehrávce, kdy se představí od pěti hodin odpoledne na hřišti pátých Tasovic. „Chceme skončit co nejvýš. Lepší umístění než třetí místo už není reálné, takže třetí příčka je náš aktuální cíl,“ uzavřel Hílek.

Zdroj: Kryštof Neduchal, https://breclavsky.denik.cz

Aktuální články

Program našich zápasů

Netradičně od čtvrtku do neděle jsou rozloženy zápasy našich mužstev.Zápas Moravskoslezské divize Sokol Lanžhot - AFC Humpolec je na...

Výsledkový souhrn všech našich mužstev

Jak si vedla o uplynulém víkendu naše mužstva..

Z Velké Bíteše se vrací Lanžhotčané s bodem. V divizi neprohráli už 11 měsíců

V nedělním souboji fotbalistů Velké Bíteše a Lanžhota si body týmy spravedlivě podělily. Po bezbrankové první půli se v 55. minutě...