Martin Daneš | | muži

DENÍK: Polná počítá ztráty, fotbalisté Žďáru zajímavě posílili, Brodu by měl čeřit vodu na špici

Kulatou desítku fotbalových klubů bude mít v ročníku 2024/2025 Kraj Vysočina ve 4. moravskoslezské lize – skupině D. Deník se v krátkosti podíval na možnosti každého z nich. A nás zase zajímá, jak silní budou naši soupeři v této sezoně.

FC SLOVAN HAVLÍČKŮV BROD
Z mančaftu, který loni vybojoval krásné páté místo, nikdo neodešel. Naopak se vrátil univerzál Peca a do útoku přišla ze Ždírce obrovská posila v podobě kanonýra Vopršala. Už v minulé sezoně navíc Slovan ukázal, že jej trenér Slavík naučil bránit. Suma sumárum to vypadá i na možný postupový boj o třetí ligu.

FC ŽĎAS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
Navzdory mnoha zákulisním spekulacím kádr FC Žďas nezaznamenal žádnou ztrátu. Naopak, středovou řadu vyztužil Martin Opina z Hlinska, který zná skupinu z působení v Břeclavi. A do útoku dorazil Jan Žila z Polné. Demolice třetiligového Blanska v MOL Cupu naznačila, že by pod Santiniho Zelenou horou mohli a měli opět patřit ke štikám soutěže.

FC PBS VELKÁ BÍTEŠ
Docela průvan zažila kabina ve Velké Bíteši. Odchody Merdity, Kruly, Zapletala, Hlucháně a Moučky měly vyvážit příchody Malety, Kamenského a na pozici asistenta trenéra zkušeného Iva Koníře. Již ostřílený celek by se měl opět pohybovat minimálně v klidném středu tabulky.

TATRAN ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU
Odchod střelce Vopršala je určitě oslabením, nahradit se jej pokusí dvacetiletý Jakub Brychnáč, který se do klubu vrací po působení v Chrudimi a Pardubicích, tedy solidních štacích. Jinak zůstal sehraný kádr pohromadě, oproti předchozímu sedmému místu by si neměl příliš pohoršit.

SFK VRCHOVINA NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ
Velký pozor! Ještě loni třetiligový tým neprožil dobré jaro a před další sezonou hodně oslabil. Díky konci Batelky a vážným zraněním Novotného se Sádeckým se Vrchovině prakticky rozpadla obrana. Do třetiligových Rosic navíc zamířil šikula ze středu pole Nečas. I výsledky v přípravě naznačily, že v Novém Městě to v lepším případě vypadá na střed tabulky. Hned úvodní dva domácí duely výrazně napoví.

A.F.C. HUMPOLEC
V předchozím ročníku uzavírali fotbalisté Humpolce první polovinu tabulky 4. ligy a příliš pohoršit by si neměli ani v tom následujícím. V ofenzivě budou opět spoléhat na schopnosti útočníka Saviho, stejně tak i na sílu domácího prostředí, kde před rokem doslova řádili.

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ
Nový kouč Martin Kasálek i řada změn v kádru. Odchody Kokorského, Svobody a dvojčat Malatových vynahradily příchody či návraty Puži, Lokvence, Jungwirtha či Ochrany. Cenná zkušenost z loňského hrůzostrašného podzimu by měla být účinnou lekcí. Na horní polovinu tabulky to ale příliš nevypadá. Úvodní dvě okresní derby se Žďárem a v Novém Městě hodně napoví.

TJ DÁLNICE SPEŘICE
Třetí sezona ve čtvrté lize bude pro skromný klub z Pelhřimovska znovu ve znamení záchranářských bojů. Cokoliv jiného bude opět považováno za úspěch. Už ale s novým mužem na trenérském můstku. Jiřího Holendu totiž nahradil jeho dosavadní asistent, teprve sedmadvacetiletý Ladislav Kolčava.

FŠ TŘEBÍČ
Po dlouhých šesti letech se ve druhém největším městě na Vysočině opět hraje republiková soutěž. Kvality mladého kádru Fotbalové školy by na čtvrtou ligu asi měly stačit, chybí ale zkušenost. Obrovskou výhodou je rozhodně fyzická připravenost, tenhle tým umí tempo v závěrech duelů ještě vyšperkovat. Zásadní však bývá psychika, pokud ji trenérský štáb zvládne udržet.

SLAVOJ POLNÁ
Tohle bude pořádná fuška. Loni úspěšný nováček čtvrté ligy přišel v letní pauze o trio největších opor. Špílmachr Labaran Khalid Baby už ve druhé lize obléká dres FC Vysočina Jihlava, běloruský krajní záložník Ilya Kazlou se vrátil do BGU Minsk. A snajpr Žila posílil konkurenční Žďár nad Sázavou. Příchody Záruby, Procházky a Jirouška jsou početní, nikoliv kvalitativní náhradou. Slavoj čekají velice krušné záchranářské boje.

Program zápasů našich mužstev - doplněno 24.10.

Kdy a kde se o víkendu představí naše mužstva?Změna u žákovských mužstev!

Úmrtí Jožulky Uhra zasáhlo i fotbalisty Lanžhota. Napsal jim známou hymnu

Za fotbalový Lanžhot aktivně hrál, dlouhé roky dělal i klubového funkcionáře. Přínos Jožulky Uhra pro tamní fotbalový klub připomíná...

Přehled všech našich výsledků

Kompletní přehled jak si vedla všechna naše mužstva.