Martin Daneš | | muži

Áčku začala příprava na nový ročník 4. ligy

Na prvním tréninku ve čtvrtek 4. 7. odpoledne se trenérům Hílkovi a Velickému hlásilo v kabině áčka Sokola Lanžhot 16 hráčů a 2 gólmani, a to se ještě čtveřice dalších hráčů připojí k týmu až v pondělí 8. července.

Tým projde výrazným omlazením a trenéři mají z čeho vybírat. „Uvidíme, jak to zredukujeme už po prvním přípravném utkání, ani pak to ale nebude konečný stav kádru a kdykoliv může někdo přijít,“ uvedl manažer týmu Jiří Bartoš.

⚠️ K prvnímu přípravnému utkání nakonec do Lanžhota v sobotu 13. 7. nepřijede třetiligové Znojmo, které zápas odvolalo, místo toho domluvili trenéři narychlo alespoň přátelské utkání s Rajhradicemi (krajský přebor).

Ať už zkoušky dopadnou jakkoliv, je jasné, že se první tým Sokola oproti loňsku výrazně promění. Trenéři se museli po nejlepší sezoně áčka v moderní historii rozloučit s řadou opor, ztráty počítají hlavně v záloze. V létě tým opustil dlouholetý kapitán Mikúšek (Rakousko), brankář Riška (Skalica), rychlík Svoboda (Start Brno), špílmachr Krč (Boleráz), a další záložníci Ciprys (Gbely), Totka (Stará Lubovňa) a Rampáček (Rakousko).

A kdo se tedy bude bojovat o lanžhotský dres?

➡️ Brankáři: Filip Ivánek (24 let, na zkoušku z Kopčan), Lukáš Uher

➡️ Hráči v poli: Timotej Kollár, Tomáš Jirava, Daniel Bogdalík, Artur Pidruchnyi, Tomáš Ravas (návrat ze Skalice), Peter Šenk, Andrej Kaňa, Michal Ralbovský, David Darmovzal (všichni tři domácí dorost), Mario Šarközi (B-tým), Marián Wallner (obránce, 18 let, dorost Banské Bystrice), David Kudláč (19 let, krajní záložník, Dolný Kubín), Nikola Klimovič (útočník, 19 let, Líšeň/Lednice), Lukáš Hovězák (záložník, 21 let, Lednice), David Tomeška (obránce, 20 let, Slovácko „B“).

➡️ Omluveni: E. Burac, P. Balážik, T. Milota a Polák.

Program našich zápasů

Všechny zápasy našich mužstev se tentokrát odehrají v jeden den, sobotu 19.10.

Souhrn našich víkendových výsledků

Jaké výsledky dosáhla naše mužstva?

Se Ždírcem za tři body, dvakrát se trefil Balážik

Fotbalisté Lanžhota zvládli další domácí utkání. Na mokrém terénu hostili souseda v tabulce ze Ždírce nad Doubravou. Pevný základ pro...