2. kolo, neděle 16.08.2020, 10:15

FC Zbrojovka Brno BSokol Lanžhot

Čekání na gól. Chybí nám klid, řekl Dojčan po druhé remíze

Fotbalisté Lanžhota v neděli odehráli druhé mistrovské utkání divize D, kdy se střetli v Bystrci proti rezervnímu týmu brněnské Zbrojovky. V utkání se střelecky neprosadili, ovšem s aspirantem na postup do vyšší soutěže uhráli remízu 0:0.

FC Zbrojovka Brno B:

Marek - Papež, Žalud, Kamenský, Pyš, Ševčík (66. Kroutil), Jambor, Mach (64. Matula), Šmid (70. Rogožan), Lhotecký, Slunský (83. Purrini)

Klimeš - Otrísal, Bárta, Včelka (89. Pidruchniy) - Kleiber, Hílek, Krejčíř, Bartal, Ciprys – Simandl (68. Bartoš), Sabler

Branky: 0 - 0

Žluté karty: 62. Mach, 73. Rogožan, 76. Jambor - 28. Bartal, 75. Krejčíř, 85. Otrísal

Rozhodčí: Galář Jakub - Gasnárek Michal, Budovič Pavel

Stadion: FC Dosta Bystrc

Záznam zápasu ZDE

Lanžhotští fotbalisté vyšli střelecky naprázdno i v prvním duelu s Hodonínem. „Chybí nám klid v koncovce. Zápasy se rozhodují v šestnáctce, v té naší jsme byli tentokrát opravdu dobří, ale v soupeřově trochu zbrklejší. Potřebujeme dávat góly a věřím, že od příštího zápasu začneme,“ přál si trenér Lanžhota Jozef Dojčan.
Zbrojovka měla sice víc ze hry, ale hosté hráli organizovaně a soupeři nenabídli příliš šancí. „Ze začátku jsme chtěli napadat vysoko, ale chyběli nám typologičtí hráči, kteří by to zvládli, hráli tam kluci, kteří dlouhodobě netrénovali. Pak jsme změnili hru, čekali jsme na brejkové situace, které nakonec přišly, bohužel jsme je neproměnili,“ litoval Dojčan, slovenský trenér se zkušenostmi z mužských týmů Senice, Skalice a naposledy Petržalky.
Útočník Roman Sabler neproměnil samostatný únik na gólmana Vojtěcha Marka a po chybě v brněnské obraně minul branku ve vápně osamocený Jan Bartoš. „Přijeli jsme k jednomu z hlavních aspirantů na postup a k výbornému týmu. Navíc jsme byli v oslabené sestavě, protože máme vykartované i zraněné hráče, bylo nás jedenáct do pole, ale přesto jsme odehráli slušný zápas,“ komentoval Dojčan.
Jeho svěřence v prvním poločasu vystrašil z přímého kopu osmnáctiletý brněnský záložník Michal Ševčík, který poslal míč těsně vedle brány, Marek Mach trefil tyč. „Do defenzivy jsme utkání odjezdili, ale chyběla nám nástavba směrem dopředu, v předfinální části jsme hodně ztráceli. Měli jsme asi jen tři šance,“ pravil brněnský kouč Martin Maša.
V jeho týmu je nejstarší hráč dvaadvacetiletý útočník Martin Kroutil. „Střetla se dvě rozdílná mužstva. Máme mladé kluky a potkali jsme zkušený mančaft. Hráči se musí co nejdřív proti zkušenějším borcům obouchat. Chybí nám lehkost z přípravy, kdy jsme se dostávali do šancí, teď hrajeme, jako by nás svazovala tíha mistrovského utkání,“ zdůraznil Maša.
Rezerva Zbrojovky si tak připsala druhou remízu v řadě, když v prvním kole hrála s Břeclaví 1:1. „Máme mnohem navíc, nehráli jsme sice extra krásný fotbal, ale šance byly spíš na naší straně,“ líčil brněnský záložník Michal Ševčík, který trénuje s A týmem.
Fotbalisté Lanžhota odehrají další soutěžní utkání v neděli na domácím hřišti, kde vyzvou Humpolec.

Zdroj: Pavel Šťastný, brnenskydenik.cz

3 Otrísal Erik O 90 0 1 0
5 Hílek Jaroslav Z 90 0 0 0
6 Simandl Pavel Z 67 0 0 0
7 Bartoš Jan Z 23 0 0 0
8 Ciprys Radoslav Z 90 0 0 0
9 Sabler Roman U 90 0 0 0
10 Kleiber Radim Z 90 0 0 0
11 Pidruchnyi Artur O 2 0 0 0
12 Bárta Vítězslav O 90 0 0 0
14 Bartal Tomáš Z 90 0 1 0
15 Včelka Nikolas O 88 0 0 0
18 Krejčíř Jakub O 90 0 1 0

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?