Josef Říha | | muži

deník.cz: Lanžhot nečekaně padl s Bíteší. Nejslabší výkon, nešetřil Hílek své svěřence

Po dlouhé sérii bez prohry zažívají fotbalisté Lanžhota nepříjemné období. Z posledních čtyř zápasů vytěžili jen tři body a ztráta na první rezervu Zbrojovky je opět devítibodová. Sokol v neděli doma v duelu třiadvacátého kola divize D podlehl Velké Bíteši 0:1. „Předvedli jsme nejslabší domácí výkon za dobu, co tady trénuju. S takovým výkonem nemůžeme uspět proti nikomu," řekl lanžhotský kouč Jaroslav Hílek pro klubový web.

Utkání se pro celek z Břeclavska nevyvíjelo dobře, už v deváté minutě musel kvůli roztrženému obočí střídat středopolař Jakub Krč. Další rána pro domácí přišla ve dvaatřicáté minutě, kdy hostující Richard Novotný vstřelil jediný gól zápasu. „Soupeř hrál organizovaně a agresivně, nám chyběly všechny základní fotbalové atributy, nebyli jsme fotbalově lepší v ničem," zdůraznil bývalý prvoligový záložník.

Ten byl po utkání ke svým svěřencům kritický. „Trápíme se směrem dopředu, tentokrát to bohužel nebylo ideální ani směrem dozadu. Nebyl tam důraz, v soubojích jsme byli později, prohrávali jsme je, nedrželi jsme balon. Když už jsme ho získali, zase jsme ho druhou přihrávkou ztratili. Za celý zápas jsme si snad nevyměnili tři, čtyři přesné přihrávky. Vypadalo to, jako bychom se dneska bez tréninku poprvé potkali na hřišti,“ nehledal Hílek výmluvy.

Lanžhotu dál patří s padesáti body druhé místo, ale na první rezervu Zbrojovky Brno ztrácí už devět bodů. V příštím kole se Sokol představí v neděli od tří hodin na hřišti Humpolce.

zdroj: Kryštof Neduchal, breclavsky.denik.cz

Aktuální články

Statistiky sezony 2023/24

Jak vypadala právě skončená sezona našeho mužstva v číslech.

deník.cz: Lanžhot opouští sedm hráčů: končí gólman, kapitán i špílmachr. Přichází posily

Nejúspěšnější sezona v novodobé historii. Fotbalisté Lanžhota zakončili uplynulý ročník divize D s devětapadesáti body na druhém...

Konec sezony – poděkování

Rádi bychom vám všem poděkovali za podporu po celou sezonu 2023/2024.