Martin Daneš | | muži

ODLOŽENO: Zápas v Nových Sadech se uskuteční v úterý 2. června

Utkání pro nezpůsobilý terén odloženo, náhradní termín je stanoven na úterý 2. 6. 2026 v 17:30 hodin. 

 

Na podzim zažívaly Nové Sady historické okamžiky slávy při postupu v MOL Cupu. V tom překvapivě vyřadily v derby i prvoligovou Olomouc 3:2. Stopku jim pak v osmifinále vystavila – stejně jako Lanžhotu o kolo dříve – plzeňská Viktorka (0:2). Od té doby by ale fotbalisté ve žluto-černém na tento ligový ročník nejraději zapomněli. Na jaře mají fotbalisté z jižního předměstí Olomouce nejhorší formu z celé soutěže, vyměnili trenéra, přesto z posledních pěti zápasů vybojovali jen dva body. Pokud fotbalisty na hřiště pustí deštivá předpověď počasí, Lanžhot bude v sobotu odpoledne od 17 hodin opět papírovým favoritem. Ještě dodejme, že v podzimním měření sil s Novými Sady Lanžhot zvítězil na Šlajsi nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Nové Sady se aktuálně nachází na předposledním čtrnáctém místě, z 23 utkání vyhrály jen třikrát, naposledy v listopadu loňského roku. Uhrály dohromady jen 15 bodů, o 24 méně než pátý Lanžhot. Na poslední Skaštice, které ale v poslední době body pomalu sbírají, mají už jen dvoubodový náskok, třináctý Holešov má stejný počet bodů jako Olomoučtí.

Nepomohla ani změna trenéra, pod novým koučem Alexandrem Bokijem prohráli fotbalisté z předměstí Olomouce poslední tři utkání, na jaře získali jen tři body za remízy. Minulý víkend k tomu všemu podlehli vysoko 1:6 druhým Všechovicím, které si i ten jeden obdržený gól daly samy. „Udělali jsme minimálně čtyři hrubky. Bohužel nás nepodržel brankář. Chyby dělali i zkušenější hráči. Zároveň pochvala soupeři, který má kvalitní mančaft a ví, co hrát. Jsou kondičně připravení, mají nacvičené herní i standardní situace. Příjemně mě překvapili. Je to mužstvo minimálně třetí ligy. Výsledek odpovídá stavu našeho mančaftu a výbornému soupeři, který má kvality, je sehraný i zodpovědný,“ poznamenal Deníku kouč a při neradostném pohledu na tabulku pokračuje.

Nemůžeme se ohlížet na zápasy ostatních, že někdo prohraje. Musíme sbírat naše body. Pokračuje náš psychologický stav, jsme nalomení. Je potřeba něco udělat, výbor klubu to řeší. Chceme se zachránit, situace není dobrá,“ uvědomuje si Bokij před zápasem s Lanžhotem. "Soustředíme se na víkendový zápas proti Lanžhotu, který je pro nás prioritou. Dáme do něj vše," odpověděl na dotaz Deníku předseda klubu z Nových Sadů Josef Ondroušek.

Otázkou je, jak se bude vypadat hřiště po hlášených deštích, zda rozhodčí vůbec v sobotu odpoledne pustí týmy na trávník.

Sestava Nových Sadů z posledního utkání: Gavenda (Pospíšil) – Ambrož (60. Pírek), Machálek, Nguyen (69. Krátký), Tomaj (46. Řezník), Repček (46. Raška), Přikryl (K), Racek, Kubáč, Nevelychko (46. Rolinc), Andreev.

Aktuální články

Brankářka Bačová přestupuje do Zbrojovky

V Břeclavi se o víkendu uskutečnilo neoficiální česko-slovenské mistrovství fotbalistek do 15 let. Na něm měl své zastoupení i...

Děkujeme, trenére!

Jak jsme již na webu v rozhovoru s trenérem áčka Milanem Valachovičem prozradili, přesně po roce končí druhé angažmá osmapadesátiletého...

Hráčské statistiky 2025/2026

Skončená sezóna 4. Moravskoslezské ligy sk. E v řeči čísel.