Boris Didov | | mládež

Vydařený podzim s jedinou porážkou

Klukům se podzim opravdu vydařil, který vygradoval vítězstvím s Valticemi, který doposud neprohrál

Již desátá podzimní část sezóny u kategorie přípravek je za mnou a musím říct, že je opravdu na co vzpomínat. Porovnání našich začátků a současnosti je nesrovnatelné. Od zázemí hřiště na Pastvisku, tréninkových pomůcek a boje za každou korunu pro děti, až po naše trenérské zkušenosti a metody.
Dnes mají naši svěřenci úplně všechno, co mají i ostatní oddíly ve vyšších soutěžích. Také hrajeme během roku dostatečné množství utkání, nejen na hřišti, ale také v hale během zimní části roku. Letošní starší přípravka patří ročníkům 2013 a 2014, kterým pomáhá již druhým rokem Patrik Jakubec ročníku 2015. Dětí je ve starší přípravce dostatek, a tak není problém vypomáhat mladším žákům nejlepšími a nejstaršími z ročníků 2013. Je to pro ně obrovská zkušenost a výhoda do dalšího fotbalového života v žácích. O tom, že by měli být přetížení, nemůže být ani řeč. V zápasech mají výhodu hokejového střídání, tak si snadno odfrnou. Co mě moc těší, velmi rádi si zahrají i za nás a chodí s námi i trénovat. Doufejme, že nám tyto počty zůstanou i nadále, nejlépe se ještě zvyšují.
Během soutěže jsme poznali jen jednu porážku na MSK Břeclav. Některé utkání byla opravdu kvalitní a kluci hráli moc pěkně. Jak již jsem několikrát psal, vedeme kluky k modernímu trendu. Vytížení kluků během tréninku, co největším počtu opakování, střelba a práce s míčem oběma nohama, hra s brankářem, co nejrychlejší zisk míče po ztrátě, jednotné přepínání týmu, obcházení, hra 1 na 1, a hlavně rozvíjet individualitu – tedy herní činnost jednotlivce.
Celá mládež trénuje na Pastvisku a v letě máme podmínky opravu kvalitní. Zavlažování funguje tak jak má, osvětlení už máme taky, a pokud nám přeje i počasí, trénujeme venku i na podzim a jaře. Jinak využíváme školní hřiště, halu a tělocvičnu. Já bych velmi rád využíval jen venkovní hřiště a nejlépe umělou trávu, kterou náš oddíl nutně potřebuje.
Pro letošek je fotbal za námi a někteří už určitě vyhlíží rok 2024, aby mohli jít znovu na trénink. Teď nás však čekají nejkrásnější svátky v roce a zasloužený odpočinek nejen dětí, ale i trenérů. Moc děkujeme všem rodičům, jak kluky podporujete, je to velmi důležité, neboť jste součástí týmu. Také děkujeme za podporu TJ Sokol Lanžhot a městu Lanžhot.
Užijte si Vánoce, trenéři Peter a Boris.

Program našich zápasů

Kdy a kde se představí naše mužstva.

Výsledkový servis našich mužstev

Přehled všech našich výsledků.

deník.cz: Lanžhot nečekaně padl s Bíteší. Nejslabší výkon, nešetřil Hílek své svěřence

Po dlouhé sérii bez prohry zažívají fotbalisté Lanžhota nepříjemné období. Z posledních čtyř zápasů vytěžili jen tři body a...