Boris Didov | | mládež

Starší žáci přezimují na druhém místě

Podzim je za námi

Po nepodařené jarní části minulé sezóny a sestupu do okresní soutěže, jsme si dali za cíl postup do krajské soutěže. Kdo ji v případě postupu bude hrát, uvidíme. Nebudeme si nalhávat, že máme dostatek hráčů. Opak je pravdou. Cíl to bude těžký, ovšem ne nesplnitelný.
Letos jsou ve starších žácích ročníky 2009 a 2010, s výpomocí kluků z mladších žáků 2011. Obrovský problém máme letos s brankářem, protože jsme před sezónou ještě žádného neměli a získali až v létě, kdy začal úplně od začátku a hned ve velkém fotbale Milan Prajka. Předtím hrál florbal, tak si jistě dovedete představit ten neskutečný skok, změnu a stres. Všichni se s tím pereme společně a statečně.
Sezónou jsme procházeli velmi hladce, až do utkání v Mikulově, kdy na sebe narazili doposud dva neporažené celky. Utkání jsme nezvládli, hlavně v hlavách, protože herně jsme na tom lépe. Následovala domácí remíza a herní trápení. Podzimní část přečkáme na druhé pozici se ztrátou 5 bodů a vírou, že se stále o první místo popereme a společný cíl splníme.
Trénujeme 3krát týdně na hřišti Pastvisku, kde je to čím dál těžší se poskládat všichni, protože nám letos přibila i dorostenecká kategorie. K tomu se přidá špatné počasí a není kde trénovat vůbec. V těchto případech to řešíme školním hřištěm, které je bohužel malé a není adekvátní k tréninku velkého fotbalu, o povrchu a nedostatečném osvětlení nemluvím už vůbec. Snad se alespoň brzo vyřeší osvětlení školního hřiště. Většina kluků trénuje poctivě a tři tréninky jim nestačí. Sami dokonce požádali o tréninky navíc.
Po konci podzimní části jsme tedy trénovali do půli prosince a zakončili fotbalový rok halovým turnajem ve Valticích. Během sezóny a po skončení podzimní části jsme sehráli ještě několik přátelských utkání venku a v hale na turnaji OFS Břeclav. Poslední měsíc a půl jsme už bohužel nemohli využívat hřiště Pastvisko z důvodu podmočené trávy a trénovali jen na školním hřišti, tělocvičně a velmi sporadicky využili halu. Zimní přípravu začneme v lednu a nezbývá jen doufat, že nám bude počasí přát, abychom mohli využívat zase Pastvisko. Věřte, že je opravdu složité naplánovat tréninkový proces, když není kde trénovat. Přitom by to vyřešila umělá tráva, která by mohla být místo současného hřiště na Pastvisku. Osvětlení už na hřišti je, žádná povolení nejsou potřeba a za tři měsíce může být hotovo. Bez umělé trávy se náš oddíl nikam neposune a nejsme schopni k nám přitáhnout hráče. To jen ve velmi malé zkratce k zamyšlení co dál, koncepce klubu a výhled do budoucna.
Na závěr bych chtěl klukům poděkovat za jejich přístup na trénincích, popřát jim ať nepoleví, a naopak ještě víc přidají. Stále je co zlepšovat, ani zdaleka nejsou na pokraji svých kapacit. Všem bych na závěr popřál hlavně hodně zdravíčka a poděkoval rodičům za vedení kluků ke sportu, za podporu TJ Sokol Lanžhot a městu Lanžhot.
Pěkné svátky všem, trenéři Karolína a Boris

Program našich zápasů

Kdy a kde se představí naše mužstva.

Výsledkový servis našich mužstev

Přehled všech našich výsledků.

deník.cz: Lanžhot nečekaně padl s Bíteší. Nejslabší výkon, nešetřil Hílek své svěřence

Po dlouhé sérii bez prohry zažívají fotbalisté Lanžhota nepříjemné období. Z posledních čtyř zápasů vytěžili jen tři body a...