muži

Sezona 2024/25 rozlosována, představujeme nové soupeře - aktualizováno

Sotva dozněly boje o mistrovské body, proběhl ve čtvrtek 20. 6. 2024 v Olomouci losovací aktiv nové sezony. Jaký je tedy náš „jízdní řád“ budoucí sezony?

Zaprvé. Již žádná Divize D. Soutěž od sezony 2024/2025 ponese po reorganizaci a sjednocení názvů soutěží jméno - 4. Moravskoslezská liga.

Čekají nás 2 noví a jeden staronový soupeř – o patro níž se po roce v MSFL vrátil brněnský Tatran Bohunice a z dřívějších krajských přeborů (nyní 5. lig) postoupily o patro výš FC Kuřim a FŠ Třebíč.
Naopak čtvrtou nejvyšší soutěž opustila po 11 letech rozháraná Stará Říše a po pouhém roce v divizi také Pelhřimov. Po suverénní jízdě si vysloužila postup do třetí ligy rezerva Zbrojovky Brno.

Prvním nováčkem 4. Moravskoslezské ligy bude tým SK Fotbalová Škola Třebíč. „Foška“ vloni se sedmibodovým náskokem vyhrála KP Vysočiny. Vynikal především jejich útočný potenciál, sezonu zakončili s průměrem více než 3,5 vstřeleného gólu na zápas. V KP se navíc ohřáli jen rok, tento třebíčský klub slavil v posledních dvou letech dva postupy. Kde bude jejich strop?

Druhým novým klubem bude FC Kuřim. Ambicióznímu klubu se po 6 letech v jihomoravském krajském přeboru povedlo suverénně postoupit do 4. ligy, na druhé Boskovice měla osmibodový náskok a tři vstřelené branky na zápas. Podepsaný je pod tímto výkonem výrazně trenér Svatopluk Habanec (dříve Slovácko, Zbrojovka nebo Třinec). Ten kromě aktuálního postupu s Kuřimí získal v roce 2023 krajský pohár a na začátku uplynulé sezony také Superpohár. Odměnou za jeho práci mu bude nové třetiligové angažmá v Ústí nad Labem. Kuřimské fotbalisty tak povede od nové sezóny trenérské duo Tomáš Abrahám (mládež Zbrojovky) – Josef Obůrka (bývalý hráč Kuřimi). Nejlepšími střelci týmu byl odchovanec Zbrojovky a dlouholetý útočník Blanska Ondřej Ullmann (19 branek) a exbřeclavský Petr Musil (15 branek).

Dva postupy ve dvou letech se staly nyní osudnými Tatranu Bohunice. Ale třetí liga se neodmítá a za pokus to rozhodně stálo. Loňský divizní nováček využil před rokem mimořádného postupu ze 3. místa divize (před čtvrtým Lanžhotem) a rozhodli se zkusit si MSFL. V tomto případě si ale ukousli již příliš velké sousto, celé jaro bojovali na hraně sestupových pozic. Osudnými se jim staly hlavně výkony doma, ze 17 zápasů vyhráli jen čtyřikrát a byli v tomto ohledu nejhorším celkem MSFL. Po posledním kole byly Bohunice předposlední a sestoupily zpět do čtvrté nejvyšší soutěže. Historický klubový zápis už jim ale nikdo nevezme a ve 4. lize rozhodně nebudou se svými zkušenostmi týmem jen do počtu.
---------------------------------------------------------------------------------
Start do podzimu nebude lehký. V úvodních dvou kolech v první polovině srpna zajíždí Lanžhot na půdu soupeřů, nejdříve do neoblíbených Tasovic, a pak na Vysočinu do Polné.

K hodovnímu zápasu 15. 9. 2024 přicestuje na Šlajsu rezerva druholigové Líšně.

Výkon a výsledek derby s MSK Břeclav můžeme odčinit, stejně jako letos, v předposledním podzimním kole - 3. 11. 2024 v Břeclavi.

Statistiky sezony 2023/24

Jak vypadala právě skončená sezona našeho mužstva v číslech?

deník.cz: Lanžhot opouští sedm hráčů: končí gólman, kapitán i špílmachr. Přichází posily

Nejúspěšnější sezona v novodobé historii. Fotbalisté Lanžhota zakončili uplynulý ročník divize D s devětapadesáti body na druhém místě. „Moc si toho ceníme, ale měli jsme ještě trošku větší oči. Bohužel to už víc nešlo, jak šířkou kádru, tak ekonomicky,“ řekl lanžhotský sportovní manažer Jiří Bartoš.

Ze Ždírce s nulou. Hořký konec nejúspěšnější sezony v novodobé historii

Poslední zápas v divizi přinesl fotbalistům Lanžhota sedmou porážku v sezoně. I přes množství šancí odcházeli do kabin spokojenější domácí po trefě domácího kanonýra Vopršala, na kterého ve druhé půlce navázali ještě dva jeho spoluhráči. Lanžhot tak na závěr musel vytrpět nejtěžší porážku v sezoně 2023/2024. Přesto se Sokol umístil na druhém místě se ziskem 59 bodů, i když měl dlouho našlápnuto k ještě vyššímu bodovému zisku. Fotbalisté měli po zápase rozlučku s uplynulou sezonou a čeká je teď krátké volno. Už na začátku července se totiž sejdou k cca měsíční letní přípravě před startem čtvrté nejvyšší soutěže, která nově ponese název 4. liga.

deník.cz: Břeclav v deseti porazila Lanžhot. Derby sledovalo 730 diváků, rozhodla penalta

Veledůležité tři body. Břeclavští fotbalisté vybojovali v derby na hřišti Lanžhota důležité vítězství, které může znamenat záchranu ve čtvrté nejvyšší soutěži. MSK zařídil vítězství 2:1 před 730 diváky Matěj Kristoň, který deset minut před koncem proměnil penaltu. „Spadl mi kámen ze srdce, ale ještě není konec,“ řekl pro klubový web břeclavský trenér Radomír Víšek.

Lanžhotští v derby zklamali sebe i diváky. Všechny body brala v závěru Břeclav

Druhou nejvyšší návštěvu sezony čítající 730 diváků přilákalo fotbalové derby mezi Lanžhotem a Břeclaví. Většina z nich ale ze Šlajse nakonec odcházela nespokojená, protože o záchranu bojující Břeclav si odvezla všechny tři body. Přestože byli Lanžhotští většinu času na balonu, MSK poslal ve 40. minutě z první střely na branku do vedení Knotek. Domácí ale bleskově zásluhou Rampáčka srovnali. Po vyloučení střelce první břeclavské branky v 56. minutě se paradoxně hra domácích nezlepšila, v zakončení buď selhali nebo je vychytal gólman MSK Fibingr. Rozhodnutí přišlo deset minut před koncem po ruce ve vápně, po které proměnil penaltu střídající Kristoň, a zajistil tak Břeclavanům cenný zisk tří bodů. Lanžhotčané zakončí tuto sezonu v sobotu 15. června od 14 hodin na trávníku sedmého Ždírce nad Doubravou.

deník.cz: Břeclav potřebuje v Lanžhotě bodovat. Komise změnila termín derby

Třaskavější derby na Břeclavsku nenajdete. Souboje mezi Lanžhotem a Břeclaví patří každý rok mezi nejnavštěvovanější zápasy divize, nedělní duel navíc bude pro MSK existenční. Pro záchranu soutěže potřebuje nutně bodovat, proti však stojí rival, kterému patří druhé místo tabulky. „Pro oba týmy je to vrchol sezony. Většinu zápasů hrajeme proti týmům z Vysočiny, derby je pro nás svátek,“ řekl lanžhotský sportovní manažer Jiří Bartoš.

Zpět na vítězné vlně. Z Havlíčkova Brodu vezeme třetí výhru v řadě

Fotbalisté Lanžhota zajížděli k utkání do Havlíčkova Brodu nezvykle již v sobotu dopoledne, a to v podobné sestavě jako v minulém kole, pouze nemocného Svobodu nahradil v základní sestavě po karetním trestu se vracející Burac. Na trávníku šestého týmu tabulky se Lanžhotu podařilo dostat do vedení po půlhodině hry díky druhé letošní brance Andreje Rampáčka, vítězství 2:0 podtrhl dvě minuty před koncem svou sedmou trefou v ročníku Marko Totka. Dvě kola před koncem soutěže má Sokol v tabulce divize D na třetí Líšeň stále šestibodový náskok, jelikož ta vyhrála v Břeclavi. O druhé místo už ale Lanžhot nepřijde. Právě s MSK Břeclav se utkají svěřenci trenérů Hílka a Velického v derby v příštím kole, které se hraje v neděli 9. června od 17 hodin na Šlajsi.

deník.cz: Oslabený Lanžhot porazil Polnou. Balážik rozšířil početnou marodku

Narůstající marodka. Fotbalisté Lanžhota proti Polné postrádali trojici zraněných hráčů základní sestavy a vykartovaného Erika Burace. Už v první půli nedělního klání sedmadvacátého kola divize D navíc kvůli poranění kotníku odstoupil Peter Balážik. I přesto Sokol doma vyhrál 3:1. „Kluci to dobře zvládli i v této okleštěné sestavě, klobouk dolů před nimi,“ zhodnotil výhru lanžhotský kouč Jaroslav Hílek pro klubový web.

Proti Polné rozhodl oslabený Lanžhot už v prvním poločase

Fotbalisté Lanžhota doma proti osmé Polné doma nezaváhali. V neděli odpoledne nastoupili na soupeře od prvních minut a hned první střelou otevřel Kollár skóre. Po čtvrthodině hry už to bylo díky Rampáčkovi o dvě branky, a ačkoliv hosté Žilou snížili na rozdíl jednoho gólu, v nastaveném čase první půle uklidni domácí Ciprys. Přestože Lanžhotčané na konci první půle přišli o zraněného Balážika, převahu si udrželi i po změně stran. Bohužel už žádná z mnoha šancí za zády gólmana Polné neskončila. Za rozhodnutého stavu 3:1 se tak na trávník mohli podívat i všichni dorostenci, které měl Sokol na lavičce připravené. Na druhé příčce si Lanžhot drží tři kola před koncem divize D šestibodový náskok. V sobotu 1. června dopoledne zajíždí Lanžhotčané na trávník pátého Havlíčkova Brodu.

Série porážek přerušena. Z Pelhřimova vezeme tři body!

Nebyla to samozřejmost. Po třech porážkách v řadě byli sice fotbalisté Lanžhota na trávníku zachraňujícího se Pelhřimova stále favorité, ale všechno bylo otevřené. Ovšem jen úvodních dvacet minut. Pak dvěma góly během pouhých pěti minut protrhl jarní střeleckou smůlu Erik Burac, ještě do poločasu na něj navázal třetí trefou Peter Balážik a zápas byl prakticky rozhodnutý. O čisté konto lanžhotského brankáře Rišku připravil až v 90. minutě střídající domácí Vopálenský, ale tím jen kosmeticky upravil skóre na konečných 1:3 pro Sokol. To už na hřišti nebyl dvoubrankový Burac, který v 81. minutě musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch. Naopak se na trávník dostali na pár minut i lanžhotští dorostenci, kteří při absenci Mikúška, Krče a Pazderaka vyjeli s áčkem na Vysočinu. Lanžhot si díky výhře a zaváhání pronásledovatelů vytvořil na druhém místě divize D tříbodový náskok před třetí Líšní „B“. V neděli 26. května od 17 hodin hostí doma Na Šlajsi fotbalisty osmé Polné.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu pětadvacátého kola divize D. Na domácím hřišti podlehli Vrchovině Nové Město 1:3. „Utkání se mi těžko hodnotí, už ani nevím, co na to říct. Pátá prohra ze šesti zápasů, to je prostě ostuda,“ řekl lanžhotský kouč Jaroslav Hílek pro klubový web.

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového Města na Moravě dokázal Sokolu vstřelit tři góly na podzim, i nyní ukázal, že mu nepatří čtvrté místo divizní tabulky náhodou. Už po půlhodině si díky rychlým brejkům vytvořili hosté dvoubrankový náskok, ze kterého ještě ukrojil Richard Svoboda. Zůstal však jediným domácím střelcem. Naopak Vrchovina po hodině hry proměnila navzdory poziční i střelecké převaze Lanžhota další brejk a uzavřela tak skóre na konečných 3:1. Sokol sice zůstává druhý, na třetí místo má však kvůli přetrvácající herní krizi už jen jednobodový náskok. V neděli 19. května odpoledne zajíždí Lanžhotčané na trávník čtrnáctého Pelhřimova.

"Jeden druhého podržíme a věřím, že se nám zase začne dařit," tvrdí obránce Peter Šenk

V devětadvaceti letech je krajní obránce Peter Šenk třetím nejstarším hráčem na divizní soupisce Sokola. Na Šlajsi už je jako doma, poprvé tam zavítal už v roce 2016, jen v době pandemie covidu-19 si odskočil do brněnské Líšně. Momentálně si tento slovenský rychlík kroutí v Lanžhotě už šestou sezonu, většinou mu patří pravá lajna, odkud zásobuje své spoluhráče centry do vápna.

deník.cz: Lanžhot se vrátil z Humpolce bez bodů. Dozadu vůbec nefungujeme, tvrdí Hílek

Krize pokračuje. Fotbalisté Lanžhota v nedělním zápase čtyřiadvacátého kola divize D padli 2:3 na hřišti desátého Humpolce. Na první rezervu Zbrojovky Brno už ztrácí dvanáct bodů. „Aktuálně je to o nás, ne o soupeři. Když jsme ve formě, neporazí nás skoro nikdo. Ale teď jsme dole a soupeřům v poslední době stačí odkopávat a nakopávat balony na naši branku,“ řekl lanžhotský kouč Jaroslav Hílek pro klubový web.

Zobrazeno 1–15 z celkem 530

Aktuální články

Sotva dozněly boje o mistrovské body, proběhl ve čtvrtek 20. 6. 2024 v Olomouci losovací aktiv nové sezony. Jaký je tedy náš „jízdní...