19. kolo, pátek 29.03.2024, 15:00

Sokol LanžhotFC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

2:1 (2:1)

Čtvrtá jarní výhra Sokola se v silném větru nerodila lehce

Velikonoční předehrávku 19. kola divize D fotbalisté Lanžhota zvládli. Na Šlajsi sice od 15. minuty se Žďárem nad Sázavou prohrávali, proti nepříjemnému soupeři nicméně dokázali díky trpělivosti a trvalému tlaku skóre otočit. Nejprve za pomoci teče obránce vyrovnal svou čtvrtou brankou v sezoně kapitán Mikúšek a ve 33. minutě vstřelil vítěznou branku Svoboda. Pro něj to byl už sedmý letošní příspěvek. Ve druhé půli už více než 400 diváků v silném větru prakticky žádnou tutovku neviděli, sledovat tak mohli pět minut před koncem zápasu jen vzájemné vyloučení Šenka s Krajčem. Po výhře 2:1 se Lanžhot minimálně do neděle dotáhl na dva body na vedoucí béčko Zbrojovky Brno. V příštím kole na Lanžhotské čeká další soupeř z Vysočiny. Tentokrát pojedou v neděli 7. dubna na trávník třináctého Velkého Meziříčí. Výkop je již v 10:15 hodin.

Riška - Šenk, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Svoboda, Totka, Krč, Balážik, Burac - Pazderak (72. Kollár)

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou:

Jícha - Trojánek, Fiala (95. Srnský), Veselský (64. Horák), Vitásek, Dočekal (72. Novotný), Starý (64. Henzl), Krajčo, Švoma (64. Jiroušek), Sodomka, Nedvěd,

Branky: 27. vlastní (asist. Mikúšek), 33. Svoboda Richard (asist. Krč) - 16. Krajčo Dalibor

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Zápas začal s téměř půlhodinovým zpožděním, jelikož soupeř uvíznul kvůli dopravní situaci v koloně na dálnici a přijel v době, kdy už utkání mělo začínat. Lanžhot tak vyhověl prosbě hostů a nechal je v klidu převléct a rozcvičit. Sokol nastoupil do utkání s novou útočnou posilou Jakubem Pazderakem na hrotu, v sestavě naopak chyběl zraněný Ciprys a nemocný Rampáček. Domácí podle očekávání převzali otěže zápasu hned v úvodu, nicméně jako první se z gólu radoval soupeř. V 16. minutě Riška neudržel centrovaný balon v rukavicích a dobíhající útočník Krajčo už měl lehkou práci – 0:1. Žďár tak udeřil hned ze své první šance. Domácí to ale nepoložilo, věděli, že času na vyrovnání je více než dost. To přišlo ve 26. minutě, kdy Totka zahrál roh přesně na kapitána Mikúška, který ještě za pomoci teče obránce dostal balon do sítě – 1:1. Za dalších pět minut už Sokol vedl. Znovu byl na začátku pohledné kombinace Totka, překvapivým centrem našel Krče, který z úhlu přehodil gólmana Jíchu a balon zblízka do sítě uklidil Svoboda2:1. Ve 40. minutě mohlo být vymalováno, ale Buracova bomba jen rozezněla břevno žďárské brány.

Druhá půle moc pohledný fotbal nepřinesla. Silný vítr nepřál přesnosti nakopávaných balonů, ani hra po větru domácím výhodu nepřinesla. Největší šanci spálil debutant Pazderák, který v 71. minutě trestuhodně minul bránu. Vzruch přinesl až samý závěr, kdy dostali červené karty po potyčce uvnitř lanžhotského vápna jak střelec hostující branky Krajčo (za úder loktem do hlavy), tak domácí Šenk (za šlápnutí na hráče). V příštím utkání ve Velkém Meziříčí tak bude trenérům Sokola rychlonohý zadák chybět.

Jaroslav Hílek (trenér): „V prvním poločase jsme byli bez debaty lepší, soupeř jen stál v bloku, bohužel jsme jim darovali gól. Ale trpělivou kombinací jsme si vytvářeli šance, a dali i góly. Mělo to skončit do půle 3:0, ale bohužel to bylo jen 2:1. Druhý poločas už nám soupeř nic nedaroval, hrál jednoduše, tvrdě, nakopávali balony a přestali jsme být tolik aktivní. Míče ve vzduchu byla voda na mlýn soupeře, na můj vkus jsme je drželi málo na zemi. Z mého pohledu to už potom nebyl pěkný zápas, byl to jen boj, spousta ztrát a nepřesností. Ale vybojovali jsme tři body. Nicméně mrzí mě to vyloučení v závěru, je to škoda, v našem úzkém kádru každý hráč chybí.“

Václav Pohanka (trenér): „Jeli jsme sem s tím, že chceme dát rychlý gól, to se nám po chybě gólmana, kdy špatně odhadl balon, povedlo. Zápas se mohl vyvíjet dobře, ale soupeř v první půlce ukázal svou sílu, jasně dominoval. Mrzí mě, že jsme dostali gól ze standardky, to jsme si měli uhrát, to jsme soupeři ulehčili. Druhý gól byla povedená domácí kombinace, výměna pozic, nepřebrali jsme si hráče, i když jsme se na to připravovali. Pak bylo jejich břevno, naše tyč. První půle prostě rozhodla, domcáí tam dali ten gól navíc. Druhá půlka už nebyla ze strany Lanžhota tak intenzivní, i proto byla hra celkem vyrovnaná. Pořád ale bylo o co hrát, nedostali jsme třetí gól. Škoda, že jsme si nevytvořili žádnou pořádnou šanci, nedotlačili jsme tam žádný závar. Lanžhot má ale hráče, kteří úroveň divize převyšují, to bylo vidět, a zaslouženě dnes vyhrál.“