deník.cz: Lanžhot s uzdravenými marody porazil Speřice. Dvěma góly rozhodl Krč

Stejně jako v úvodním kole podzimu vyhrál Lanžhot nad Speřicemi i na začátku jara. A znovu se zapsal do střelecké listy Jakub Krč. Lanžhotský záložník v nedělním duelu šestnáctého kola divize D rozhodl dvěma góly o výhře Sokola 2:0. „Jsem spokojený. Potřebovali jsme do jara vstoupit za tři body. První zápas je vždycky takový ošemetný, ale zvládli jsme to a budeme se snažit dál,“ řekl lanžhotský trenér Jaroslav Hílek pro klubový web.

Hostům z Vysočiny na Břeclavsku chyběly opory Pavel Svoboda, Marek Fukan či David Jančík „Kluci se s tím vypořádali, fyzicky jsme soupeři určitě stačili,“ podotkl hostující kouč Jiří Holenda.

Naopak domácí realizační tým poslal od první minuty na hřiště i uzdravené marody Richarda Svobodu s Peterem Šenkem. „Nakonec se nám sestava za týden nějak dala do kupy, i když někteří kluci jsou v tréninku teprve pár dní. Ale s tím jsme do toho šli,“ prozradil Hílek.

Téměř dvě stě padesát diváků si počkalo na první branku do devětadvacáté minuty, kdy se prosadil domácí Krč. „Čekali jsme možná trošku lehčí zápas, že ten první gól dáme dříve, a tím se hra víc otevře. Ale kluci k tomu přistoupili dobře, byli trpěliví, kombinovali, drželi balon,“ zdůraznil domácí stratég.

Přestože do druhé půle Lanžhot nasadil i uzdraveného kanonýra Erika Burace, čekání na uklidňující druhý gól trvalo až do sedmasedmdesáté minuty. „Na domácích bylo vidět, že jsou nervózní. Ztráceli míče v prostředku, občas odehráli ledabyle balon do autu. Určitě se toho dalo využít, ale na to, abychom je víc potrápili, už jsme neměli síly,“ přiznal Holenda.

Když třináct minut před koncem podruhé v duelu udeřil Krč, o vítězi už bylo rozhodnuto. „Domácí si zbytek zápasu už v pohodě pohlídali,“ netajil speřický lodivod.

Ten nedělal z porážky vědu. „Zápas v Lanžhotě byl těžký, ale čekali jsme to. Na druhou stranu si myslím, že jsme domácí docela potrápili. Hráli jsme z bloku a pouštěli se do rychlých protiútoků,“ pravil Holenda.

Důležitější záchranářská bitva čeká čtrnácté Speřice už v dalším kole, kdy v neděli od tří hodin odpoledne hostí patnácté Velké Meziříčí. Oba celky mají po šestnácti kolech shodně dvanáct bodů a před poslední šestnáctou Starou Říší jen čtyřbodový náskok. „Bohužel se nám v Lanžhotě zranil Martin Řezáč. Vypadá to na delší dobu, má něco s kotníkem. To je pro nás velká ztráta, protože už tak postrádáme dost hráčů ze základní sestavy. Ale nedá se nic dělat, na Meziříčí se připravíme,“ hlásil hostující kormidelník.

Lanžhot se s osmatřiceti body udržel na druhém místě s pětibodovou ztrátou na první béčko Zbrojovky Brno. V dalším kole se Sokol v neděli od tří hodin odpoledne představí na hřišti třináctých Tasovic.

Zdroj: Kryštof Neduchal, breclavsky.denik.cz

Program našich zápasů

Kdy a kde se představí naše mužstva.

Výsledkový servis našich mužstev

Přehled všech našich výsledků.

deník.cz: Lanžhot nečekaně padl s Bíteší. Nejslabší výkon, nešetřil Hílek své svěřence

Po dlouhé sérii bez prohry zažívají fotbalisté Lanžhota nepříjemné období. Z posledních čtyř zápasů vytěžili jen tři body a...