Lanžhot - Mutěnice 1 : 0

05.11.2017 | Josef Říha

V závěrečném zápase roku 2017 jsme brankou Lukáše Čambala zdolali Mutěnice těsně 1:0.
V nervózním, ale velmi kvalitním urkání jsme tak dali vítěznou tečku na veleúspěšný podzim.
Všem divákům děkujeme za podporu.

1. kolo | Sobota 04.11.2017, 14:00 | stadion Na Šlajsi Lanžhot

Sokol Lanžhot - FK Mutěnice

Branky: 62. Cambal Lukáš

Žluté karty: 31. Hílek, 66. Šenk, 75. Rehák, 90. Tóth - 36. Kupčík, 38. Drápal

Červené karty: 90. Tóth - 63. Drápal

Rozhodčí: Hudec M. - Paulík M., Nováček R.

Sokol Lanžhot: Bartal R. - Mikúšek, Velický, Rehák - Šenk, Bartal T., Hílek, Tóth, Žáček - Čambal (84. Darmovzal), Kleiber (79. Měřínský)

FK Mutěnice: Kratochvíla - Drápal, Maršálek H.(79. Valíček), Kupčík, Vydařilý (59. Vaverka) - Benešovský, Koplík, Hromek, Maršálek J. (73. Weigl), Košťuřík - Čepil

Lanžhot na závěr podzimu zdolal ve šlágru Mutěnice

Lanžhot – Sladkou tečku za podzimní částí sezony si dopřáli fotbalisté Sokolu Lanžhot. Půlmistr krajského přeboru zdolal ve šlágru dohrávaného prvního kola na domácím hřišti Mutěnice 1:0 a přezimuje se sedmibodovým náskokem na druhou Bystrc. Zápas před druhou nejvyšší návštěvou sezony čtyř set diváků rozhodl v 61. minutě kanonýr Čambal.
"Byl to pro nás těžký zápas, který jsme ale zaslouženě vyhráli. Už v prvním poločase jsme mohli vést, ale neproměnili jsme šance. Nakonec se nám podařilo trefit po změně stran. Potom jsme už víceméně kontrolovali vedení,“ hodnotil utkání trenér Lanžhotu Milan Valachovič.
Již letmý pohled na tribuny před utkáním dával tušit, že diváci v Lanžhotě neuvidí všední utkání. Souboj dvou blízkých regionálních soupeřů přilákal na tribuny takřka dvakrát více fanoušků než obvykle. K radosti domácích příznivců měli v příjemném slunečném počasí od úvodních minut více ze hry domácí. „Vytvořili jsme si tři velké šance, které jsme ale neproměnili, soupeře jsme pustili do jediné vážnější příležitosti,“ popsal Valachovič.
Ve druhé půli už mohla propuknout radost domácího týmu. V 62. minutě usměrnil Žáčkův centrovaný míč za záda mutěnického brankáře Kratochvíly hlavou Čambal. O minutu později později navíc hostující Drápal obdržel druhou žlutou kartu a vinaři dohrávali v deseti. Domácí měli i v přesilovce útočnou převahu, druhou branku ale nepřidali, Šenk zakončoval v šestnáctce pouze do boční sítě.
Hráči Mutěnic hrozili směrem dopředu ojediněle, přesto si jednu vyloženou příležitost vypracovali. V 86. minutě se k odraženému míči v šestnáctce dostal Weigl, přičemž napálil bránícího zadáka Lanžhota. Mutěnice se dožadovaly penalty za údajnou ruku domácího hráče, rozhodčí však jejich prosby nevyslyšel.
Ve zbytku utkání vzbudilo emoce především zbytečné vyloučení Tótha. Slovenský útočník Lanžhotu v začínající 90. minutě schválně zdržel rozehrávku soupeře, když míč záměrně zahodil za připraveného hostujícího hráče.
Rozhodčí za to vytáhl žlutou kartu, načež si druhý nejlepší kanonýr Sokolu na jeho adresu neodpustil několik sprostých slov. Po následné červené kartě putoval Tóth pod sprchy. „Tento moment mi hodně zkazil dojem z celého zápasu. Hráč s jeho zkušenostmi si takové projevy musí odpustit. Mrzí mě to i proto, že jsme chtěli Tótha posunout přes zimní přestávku do vyšší soutěže. Teď ale nevím, který tým sáhne po hráči, jemuž hrozí stopka na více zápasů,“ zmínil Valachovič.
V závěrečných třech minutách se hrálo na polovině Lanžhotu, ale domácí větší šanci nepřipustili a po další cenné výhře potvrdili titul půlmistra krajského přeboru. „Jsem rád i za tu dnešní návštěvu. Jedním z cílů po mém příchodu bylo, aby začalo chodit na fotbal více lidí. Těší mě, že se diváci vrací,“ uzavřel Valachovič.

Zdroj: Jaroslav Kára, breclavskydenik.cz

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Balíček s permanentkou v prodeji od 23.7.2018

V pondělí 23.7.2018 bude zahájen prodej permanentních vstupenek na sezonu 2018/2019.Zakoupení je možné v Prodejně Průmyslové zboží...

Sobotní utkání zrušeno!

Utkání Sokol Lanžhot- FC Zbrojovka Brno jun. bylo po dohodě obou klubů ZRUŠENO!

Plán letní přípravy

Po velmi krátké přestávce začíná v pátek první tréninkovou jednotkou příprava na nový ročník, pro nás premiérově divizní.

Divize je rozlosována!

Statistiky sezony 2017/2018

Lanžhot - Zbrojovka 1 : 6

V sobotu přijede Zbrojovka