Bučovice - Lanžhot 3 : 1

FC Bučovice - Sokol Lanžhot

branky: 7' Bil, 38' Kachlík M., 42' Svoboda - 41' Pálka Tomáš
ž.k.: 30. Svoboda, 73. Bil, 77. Kachlík, 84. Kuklínek - 72. Hílek
rozhodčí: Procházka D. - Mach K., Weiss M.

FC Bučovice: Buriánek - Vágner, Hanousek, Galia (46. Kachlík T.), Svoboda (59. Leger), Holásek, Bil (88. Koudelka), Nový (46. Kuklínek), Kachlík M., Handlíř, Nový (71. Kalouda)

Sokol Lanžhot: Polach (46. Trubač) - Žaloudek, Trčka, Šenk, Svoboda (65. Hrnčíř), Kleiber, Hílek, Bartal, Žáček, Kacr, Pálka

převzato z wwbu FC Bučovice:

Další těžký zápas nás v nedělním odpoledni čekal s kvalitním celkem z Podluží. I když jej na jaře trápí nevyrovnané výkony a výsledky mají jako na houpačce, mužstvo Lanžhota patří mezi ty lepší celky přeboru. Je to náš starý známý soupeř ještě z dob I. A třídy. Zápasy s nedělním soupeřem svou kvalitou v minulosti většinou patřily mezi ty nejlepší, proto se fanoušci mohli těšit na dobrou podívanou. Dvě hodinky před zápasem náš trávník zkropil déšť, takže nás čekaly ideální podmínky na kvalitní podívanou. Myslím si, že přítomné úroveň zápasu nezklamala. Od první minuty se hrál svižný fotbal v tempu. Ač byli hosté častěji na míči, výborně kombinovali a měli územní převahu, do gólových šancí se v průběhu zápasu téměř nedostali. Hráči v oranžových dresech získali tři body zásluhou organizované hře, bojovnosti a vysoké střelecké produktivity.
Hned od úvodního hvizdu přesného arbitra pana Procházky se hrál svižný, rychlý fotbal. Hostující v bílém byli častěji na míči, umně kombinovali, ale jako první udeřili domácí. V 7. min při dobrém našem presinku hosté ztratili míč, ten se dostal k Mirovi Novém. Ten vyhrál dva osobní souboje, krásně nadýchal centrem míč za obranu hostí. Tam se zjevil Bil a přehodil balón nad vybíhajícím brankářem. Ten se s pomocí horní tyče našel cestu do sítě- 1:0. Soupeř z Podluží nadále hrál pro diváky pěknou, kombinační hru. Velké nebezpečí hrozilo z jejich levé strany, ale náznaky příležitostí končily daleko před bučovickým velkým vápnem. Domácím fandům zatrnulo v pětadvacáté minutě, když se za obranu v oranžovém dostal útočník hostí a při souboji s naším kapitánem upadl. Píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Velký vzruch přinesla poslední sedmiminutovka prvního dějství, kdy se s góly doslova roztrhl pytel. Nejprve byl ve 37. min po kombinaci před vápnem Lanžhota podražen Vágner. K exekuci přímého kopu na čáře velkého čtverce asi deset metrů od lajny se postavil Svoboda a prudkou přízemní střelou na malé vápno našel dobíhajícícho Marka Kachlíka a ten podruhé rozvlnil soupeřovu síť- 2:0. O chvíli později bylo sníženo. Na půllící čáře přišla naše zbytečná chyba v podobě laciné ztráty míče. Přišel dlouhý pas po pravé straně za naši obranu, centr do vápna. Tam podstoupil nedůrazný souboj náš brankář s hostujícím Pálkou a míč i přes snahu Hanouska se dokutálel za čáru -2:1. Domácí celek branka do kabin nepoložila a za dvě minuty nato bylo v Hájku znovu veseleji. Další dobrý presink, rychlý kontr v podobě rychlé křídelní akce nedělního gólového nahravače Nového, centr na malé vápno, kde nikým nekrytý Svoboda pohodlně hlavou k tyči vedle bezmocného brankáře zvyšuje na 3:1. V úplném závěru prvního dějství mohl zvýšit Svoboda, který se dostal za hostující obránce, ale skákavý balón špatně zpracoval a obrana hostí jej zpacifikovala.
Do druhého poločasu jsme nastoupili se dvěma vynucenými změnami a touhou zápas dovést do vítězného konce. Hosté zase toužili po vyrovnání. Znovu měli častěji míč na svých kopačkách, ale zásluhou precizní domácí defenzívy se prakticky na dostřel branky po dobu druhé pětačtyřicetiminutovky nedostali. Jejich převaha byla platonická, bez střelby. Hra se většinou odvíjela mezi šestnáctkami, našim hráčům již chyběla síla na nějaký povedený brejk. I přes snahu hráčů v bílém vyzněl jejich závěrečný nápor do ztracena a borci FCB urvali další důležité tři body.

záznam zápasu

Kachlík Ladislav, trenér FCB:

„Věděli jsme, že nás nečeká snadný zápas. I když k nám soupeř dojel oslaben, přítomným divákům předvedl, že je to kvalitní mužstvo. Byl častěji na míči než naši hráči, dobře kombinoval. Ale jen po šestnáctku, bez střelby. Utkání rozhodla naše dobře organizovaná defenziva a vysoká produktivita při zakončení. Kromě jedné situace v první půli jsme se vyvarovali chyb. Kluci dnes opět o tři body trvrdě zabojovali“

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Členská schůze fotbalového oddílu

Členská schůze fotbalového oddílu se uskuteční v pátek 22.2.2019 od 18 hodin v zasedací místnosti stadionu Na Šlajsi.

Halový turnaj Lanžhot - MINI přípravka

Halový turnaj MINI přípravky - Lanžhot 12. 1. 2019

Mistelbach - Vánoční turnaje U11

Turnaje U11 - 27.12. a 30.12.2018