Napravili reputaci. Fotbalisté Lanžhota po dvou porážkách opět naplno bodovali. V sobotním duelu dvaadvacátého kola divize D zvítězili na hřišti poslední Staré Říše 2:0. „Měli jsme v hlavách hlavní motiv, že musíme zápas zvládnout za tři body. Když to řeknu na rovinu, bylo nám jedno, jakým způsobem. Potřebovali jsme prostě zpět nahodit řemen a rozjet se,“ řekl lanžhotský trenér Jaroslav Hílek pro klubový web.

Souboj dvou týmů z opačných pólů tabulky se hrál na nepříznivého počasí. „Foukalo, pršelo, padal snad i déšť se sněhem, takže diváků na zápase moc nebylo,“ komentoval lodivod přítomnost pouze pětatřiceti příznivců.

Vstup do utkání se celku z Břeclavska povedl. Už v páté minutě otevřel skóre Marko Totka, o devatenáct minut později zvýšil na rozdíl dvou branek Peter Balážik. „První půl hodina byla z naší strany skvělá, výkonnostní rozdíl tam byl velký a mohli jsme dát soupeři i víc branek,“ podotkl zkušený stratég.

Po změně stran tempo hry mírně upadlo a diváci se další branky nedočkali. „Druhá půle už byla z naší strany o dost slabší, nebylo moc, co bych hodnotil. Zase tam bylo dost podprůměrných nebo nevyrovnaných výkonů. Hlavně ofenzivním hráčům se v posledních utkáních moc nedaří, góly nám dávají hlavně záložníci. Ale to je výsledek hry celého mužstva,“ tvrdil Hílek.

Jeho svěřenci tak slavili výhru 2:0 a v tabulce jim patří s padesáti body druhé místo. V dalším kole Lanžhot přivítá v neděli od čtyř hodin odpoledne Velkou Bíteš.

zdroj: Kryštof Neduchal, breclavsky.denik.cz

Program našich zápasů

Kdy a kde se představí naše mužstva.

Výsledkový servis našich mužstev

Přehled všech našich výsledků.

deník.cz: Lanžhot nečekaně padl s Bíteší. Nejslabší výkon, nešetřil Hílek své svěřence

Po dlouhé sérii bez prohry zažívají fotbalisté Lanžhota nepříjemné období. Z posledních čtyř zápasů vytěžili jen tři body a...