10. kolo, středa 15.02.2017, 18:00

FK Baník DubňanySokol Lanžhot

Dubňany - Lanžhot 1 : 3

Dubňany – Dubňanští fotbalisté přišli před startem jarních odvet o nejlepšího střelce. Kanonýr Filip Koryčánek, který na podzim zaznamenal ve třinácti zápasech jedenáct gólů, se podrobil vyšetření, které odhalilo naštípnutý meniskus.

branky: Soldán - Pálka Tomáš 2x, Svoboda Lukáš

Stadion: UT Dubňany

Forvarda Baníku tak čeká operace. Třetímu týmu první A třídy bude nejspíše chybět až do konce letošní sezony. „Je to pro nás velká ztráta. Pokusíme se ho nahradit. O branky se musí podělit jiní hráči,“ říká dubňanský kouč Milan Bidmon.

O elitního střelce v zimní přestávce přišel i Lanžhot. Slovenský útočník Lukáš Čambal se nakonec dohodl na podmínkách s divizním Hodonínem, jehož dres bude na jaře oblékat. Naproti tomu Filip Palkovič zůstává na Podluží.

Oba týmy nastoupily do středečního přípravného zápasu bez několika opor. Domácím Dubňanům scházely mladé pušky Bidmon, Chaloupka, Noga, zraněný Krejčiřík nebo Silný. Do sestavy Baníku se naopak vrátil kapitán Pochylý. „Sestavu jsme sice složitě dávali dohromady, ale utkání splnilo účel. I když jsme prohráli, s výkonem jsem spokojený. S kvalitou soupeře roste i náš výkon,“ pochvaluje si Bidmon.

Ani Lanžhot nebyl v polovině týdne kompletní. Hostům se navíc zranil stoper Rehák, takže do hry musel ve druhém poločase i náhradní brankář Trubač.

Šestý tým krajského přeboru potvrdil na hřišti soupeře z nižší soutěže roli favorita, na výhru se ale pořádně nadřel. „I přes výsledek mám z utkání smíšené pocity. Z naší strany to bylo nervózní, zbrklé a neurovnané. Zápas jsme si zkomplikovali a stěžovali sami. V naší hře bylo příliš mnoho dotyků, špatný výběr místa. Ve druhém poločase jsme byli pod tlakem soupeře. Nedokázali jsme změnit tempo hry ani pořádně podržet balon. Jediné plus vidím v tom, že jsme utkání odehráli ve slušném tempu,“ zhodnotil zajímavý duel Vybíral.

Bývalý trenér Ratíškovic a Milotic naopak ocenil snaživý výkon protivníka. „Dubňany hrály dobře. Bojovaly i slušně kombinovaly,“ řekl Vybíral.

Lanžhot rozhodl střetnutí třemi brankami v prvním poločase. Skóre otevřel Pálka, druhý gól přidal Svoboda a na poločasových 3:0 upravil znovu Pálka. I Baník měl v úvodní části slibné příležitosti, ale Soldán dvakrát hlavičkoval nepřesně.

Dubňany měly po krátké přestávce navrch. Ve finální fázi a koncovce však nebyly přesné. Ve stoprocentní šanci selhal Juřista, branky po centrech ze stran nedal ani Soldán. „Lanžhotu jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Dovolím si říct, že jsme ve druhém poločase byli lepším týmem, ale neproměnili jsme šance. Hosté byli efektivnější, proměnili svoje příležitosti a zvítězili,“ uvedl Bidmon. Čestný úspěch domácího celku zaznamenal Soldán.

Dubňany mají o víkendu volno. Utkání čtvrtého kola zimního turnaje s Miloticemi bylo totiž na žádost soupeře, který je na soustředění přeloženo na pátek 10. března. Lanžhot hostí Rakvice.

Zdroj: Deník / Libor Kopl

Zdroj: http://breclavsky.denik.cz/fotbal_region/dubnany-prisly-o-zraneneho-korycanka-cambal-se-domluvil-v-hodonine-20170216.html

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?