4:4 (2:2)
Josef Říha | | muži

Veselí - Lanžhot 4 : 4

Veselí v přestřelce remizovalo s Lanžhotem. Pollák se blýskl hattrickem

Veselí nad Moravou – Druhý zápas, další přestřelka. Fotbalisté FC Veselí nad Moravou v zimní přípravě opět remizovali. Po Holíči se svěřenci trenéra Richardka Hrotka rozešli smírně i s Lanžhotem, se kterým v sobotu odpoledne hráli 4:4.

branky: Pollák Adam 3x, Šebesta David - Kleiber Radim, Pálka Tomáš, Hrnčíř David, Žáček Erik

Stadion: UT Veselí n. Moravou

Druhý tým první A třídy sice nad soupeřem z vyšší soutěže dvakrát prohrával, ale po přestávce výsledek zásluhou hattricku kanonýra Adama Polláka a jedné trefě mladíka Davida Šebesty otočil a vedl už 4:2. Hosté z Břeclavska to ale nezabalili a skóre v hektickém závěru srovnali.

„S účastníkem krajského přeboru jsme odehráli povedené utkání. Nevím ale, v jaké sestavě k nám soupeř přijel, takže výsledek nechci přeceňovat ani podceňovat. Směrem dopředu to však z naší strany bylo výborné. Ale znovu byla vidět každá naše větší či menší chyba, kterou soupeř tvrdě potrestal," uvedl veselský kouč Richard Hrotek.

Bývalý ligový stoper výsledek neřešil, s herním projevem byl ale právem spokojený. Veselané i bez několika opor odehráli s Lanžhotem povedené utkání.

Sokol, který přijel na Slovácko bez náhradníků, se zásluhou Pálky brzy ujal vedení. Domácí sice gólem Polláka skóre srovnali, ale Kleiber znovu strhl vedení na stranu Lanžhota. Poločas skončil nerozhodně 2:2, když se pár minut před pauzou prosadil Pollák.

Přetahovaná pokračovala i po změně stran. Na 3:2 upravil ve druhé půli mladík Šebesta, pak završil hattrick výtečně hrající forvard Pollák.

Lanžhot ale ukázal svoji sílu a manko dohnal. Nejprve Žáček snížil na 4:3, porážku v poslední minutě odvrátil Hrnčíř, který se trefil po standardní situaci. „Zápas splnil účel, kluci byli devadesát minut v zátěži. Utkání nám hodně dalo. Sice jsme udělali hodně chyb, ale utkání mělo náboj i kvalitu. Výsledek zatím neřeším, protože teprve ve čtvrtek jsme poprvé byli na umělé trávě a trénovali s balonem," upozornil hostující trenér Petr Vybíral.

Bývalý kouč Ratíškovic a Milotic se musel na hřišti ve Veselí nad Moravou obejít bez několika opor i náhradníků. „Někteří kluci byli v práci, jiní jsou nemocní. Hlavně čekáme, jak dopadnou Čambal s Palkovičem v Hodoníně. Podle toho se zařídíme a mužstvo případně doplníme," říká Vybíral.

Jedinou jistotou v Lanžhotě zatím je odchod zkušeného Slováka Velického do Rakouska. Opačným směrem zamířil Lukáš Svoboda. Do Sokola se vrátil i další bývalý hráč divizního Hodonína Jan Trčka. Vedení klubu navíc jedná s Břeclaví o Viktoru Kacrovi, který je v Lanžhotě na zkoušce.

Kádr Veselí v zimní přestávce téměř žádných změn nedoznal. Kouč Hrotek zkouší jednoho obránce, jehož jména zatím veřejnosti tají.

Posilou měl být Jakub Grabec, který si však na snowboardu zlomil obratel a je mimo hru. Proti Lanžhotu nenastoupili ani stopeři Prajza se Smějsou , v minulém zápase s Holíčem se zranil mladík Vaďura, který bude scházet ještě dva týdny.

Zdroj: DENÍK/Libor Kopl

Program zápasů našich mužstev (DOPLNĚNA POZVÁNKA)

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?

Přehled věech našich víkendových výsledků.

deník.cz: Lanžhot ve Staré Říši nezaváhal. Potřebovali jsme se rozjet, přiznal Hílek

Napravili reputaci. Fotbalisté Lanžhota po dvou porážkách opět naplno bodovali. V sobotním duelu dvaadvacátého kola divize D zvítězili na...