přípravné, úterý 26.07.2022, 18:00

Sokol LanžhotMFK Skalica

1:4 (1:1)

Lanžhot držel s ligovou Skalicí krok téměř 80 minut. Nakonec v generálce prohrál 1:4

Generálka na podzimní část ligy fotbalistům Lanžhota výsledkově nevyšla. S prvoligovým nováčkem ze Skalice svěřenci trenéra Hílka od 12. minuty překvapivě vedli a hráli s ním celou první půli vyrovnanou partii. Hosté dokázali srovnat skóre až gólem do šatny. Zatímco Lanžhot nastoupil prakticky v nejsilnější sestavě a v průběhu zápasu přišli na trávník hráči z lavičky, Skaličané měli opačnou taktiku. Od úvodu hráli v lize méně vytěžovaní hráči a v závěru přišla kvalita ze základní sestavy. A tito střídající hráči zápas v poslední desetiminutovce třemi brankami rozhodli. Lanžhot nyní čeká v neděli 31. 7. od 17 hodin předkolo MOL Cupu, v derby se postaví nyní již třetiligovému Hodonínu. A poté už jim začíná divizní podzim.

Žúrek - Pidruchnyi (56. Mihál), Milota S. (K), Milota T., Šenk - Ciprys (68. Ravas), Balážik, Mikúšek (68. Kollár), Krč (68. Gaňa), Kosorin - Malacka (46. Bogdalík)

MFK Skalica:

Šemrinec - Čögley (60. Fábri), Podhorin (68. Hollý), Rudan (46. Černek), Václav, Potoma, Mášik (60. Petr), Mihálek, Brigant (64. Haša), Baumgartner (64. Yao), Šebesta (46. Nagy)

Branky: 20. Balážik - 44. Václav, 78. Haša, 82. Baumgartner, 89. Yao

Žluté karty: Mikúšek, Ciprys, Kosorin - Baumgartner

Střely na bránu: 2:10 (v poločase 1:3)

Rohy: 1:7

Diváci: 200

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Lanžhot do utkání nastoupil se změnou na hrotu, kde nahradil s lehkým zraněním absentujícího Erika Burace Martin Malacka, v brance se opět objevil (již ze Šamorína přestoupivší) Dominik Žúrek a před ním to jistila znovu bratrská dvojice Tomáš a Samuel Milotovi. Naopak nováček 1. slovenské ligy ze Skalice do utkání poslal až na výjimku ty hráče, kteří v pátek nehráli ligové utkání. První velkou šanci měli hosté, ve 12. minutě prchl Baumgartner, ale toho Žúrek vychytal. Lanžhotčané brzy zjistili, že se s hosty v tomto složení relativně mohou rovnat a rychlými protiútoky zkoušeli zaskočit obranu Skalice. To se jim povedlo ve 20. minutě, kdy po levé straně utekl Pidruchnyi, nacentroval do vápna, kde našel přesně hlavu Balážika a ten poslal balon mimo dosah brankáře hostí - 1:0. Dvě stovky diváků tak mohly slavit. Velmi blízko druhé brance byli domácí ve 41. minutě, kdy se dostal do dobré pozice Kosorin, ale vypálil mimo. Hosté se dostali do zápasu gólem do šatny, ve 44. minutě si na centr po rohu naskočil Václav a srovnal skóre na 1:1.

Druhý poločas už patřil hlavně hostům, domácí se ve druhé půli dostali jen k jediné přímé střele na bránu. Postupně se totiž projevil fakt, že Skaličané poslali do hry prvoligové fotbalisty, zatímco Lanžhot vystřídal osu mužstva náhradníky z lavičky. S odcházející kvalitou měl postupně hodně práce lanžhotský brankář, kterého v 75. minutě dvakrát v rychlém sledu zachránila branková konstrukce po střelách Haši a Potomy. Jenže v 78. minutě už kapituloval. Střídající Haša jej z úhlu propálil, Žúrek zvládl balon jen tlumit, a ten prošel až do sítě. V 82. minutě už to bylo 1:3, když domácí brankář skvěle zasáhl proti střele jednoho ze Skaličanů, ale odražený balon bez problémů uklidil do brány Baumgartner. Poslední trefu měl na svědomí další střídající hráč Yao, který Žurka propálil z levého vrcholu vápna. Výsledek 1:4 tak byl pro domácí velmi krutý, nicméně proti ligovému soupeři se nehraje každý den.

FOTOGRAFIE VOLNĚ K VYUŽITÍ ZDE

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „S prvním poločasem jsme byli spokojení, vedli jsme a měli jsme šanci zvýšit na 2:0. Místo toho jsme dostali vyrovnávací gól do šatny, a to s námi trošku zamávalo. Ve druhém poločase, hlavně po tom prostřídání, už tam z naší strany nebyla taková kvalita, a naopak soupeř tam nasadil ještě větší kvalitu a dělal si s námi, co chtěl. Škoda, že se z takto vyrovnaného zápasu stal za posledních patnáct minut jednoznačný duel. To nás mrzí, ale ukázalo nám to, co nám chybí do nějakého vyššího fotbalu. Jsme rádi, že Skalica přijela a dostali jsme možnost zahrát si s tak kvalitním soupeřem.“

Juraj Jarábek (trenér Skalice): „V první řadě děkujeme domácím, že zápas přijali, rádi jsme sem přijeli. Sám některé kluky dobře znám, trénoval jsem Staňu Velického a znám i několik kluků z kádru Lanžhota. Určitě fotbal hrát nezapomněli. Klobouk dolů, mají dobrý tým a dokud s námi drželi krok, byli velmi šikovní a běhaví. Nato, že chodí normálně do práce, podali dobrý výkon. My jsme dopoledne odtrénovali a den jsme zakončili kvalitním zápasem, který nám dal rozhodně víc než jakýkoliv trénink. Pro nás pozitivní bylo, že kluci zápas dokázali otočit a viděli jsme na trávníku to, co jsme chtěli. Máme dost široký kádr, abychom to zvládli i v rozjeté sezoně. Pro nás to bylo o tom, aby dostali možnost zahrát si i ti fotbalisté, kteří nemají takové vytížení v lize. Čeká nás slovenský pohár, a tam se vždy slabší tým snaží na toho ligistu vyhecovat. Na to jsme se chtěli připravit.“

Program zápasů našich mužstev (DOPLNĚNA POZVÁNKA)

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?

Přehled věech našich víkendových výsledků.

deník.cz: Lanžhot ve Staré Říši nezaváhal. Potřebovali jsme se rozjet, přiznal Hílek

Napravili reputaci. Fotbalisté Lanžhota po dvou porážkách opět naplno bodovali. V sobotním duelu dvaadvacátého kola divize D zvítězili na...