8. kolo, sobota 24.09.2022, 15:30

TJ Start BrnoSokol Lanžhot

3:1 (1:0)

S neoblíbeným soupeřem znovu bez bodů. Lanžhot na Startu prohrál 1:3

Souboj tabulkových soupeřů mezi Startem Brno a Lanžhotem nakonec vyzněl jasně pro domácí fotbalisty. Snad i proto, že Lanžhot do Brna odjel bez typického hrotového útočníka. Hostující hráči v této sezoně vynikající obranu Startu ani jednou nepřekonali, jediný gól Lanžhota si vstřelili domácí po hodině hry sami. Tím ale jen zmírnili v té době dvoubrankové vedení, které navíc za další dvě minuty znovu získali zpět. Start Brno se tak po výhře 3:1 alespoň dočasně vyšvihl na čelo divizní tabulky, zatímco Lanžhot musel skousnout druhou porážku v sezoně a v tabulce půjde ze čtvrté pozice dolů. V příštím kole budou Hílkovi svěřenci hostit v neděli od 15 hodin Velkou Bíteš.

TJ Start Brno:

Vyklický – Žalud, Avdić (K), Pařízek, Ryšavý (54. Ryšavý), Jonáš (46. Okleštěk), Sedlo, Hubr (28. Kaláb), Demeter R. (86. Doubravský), Demeter P., Havlín

Klimeš – Pidruchnyi, Milota T., Mikúšek (K), Šenk – Ravas, Krč, Balážik, Mihál (56. Bogdalík) – Malacka (73. Milota S.), Kleiber

Branky: 8. a 68. Havlín Dominik, 47. Avdić - 66. Avdić (vlastní)

Žluté karty: 5. Demeter, 59. Kaláb - 34. Šenk, 39. Hílek (trenér), 40. Mikúšek, 69. Balážik, 90. Ravas

Rozhodčí: Brázdil Petr - Čampišová Natálie, Budovič Pavel; DFA Briksa Václav

Diváci: 330

Stadion: Brno, Loosova

záznam zápasu:

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Nastoupili jsme do utkání bez několika zraněných hráčů (Ciprys, Burac, bratři Kosorinové - pozn. red.), shodou okolností všichni chybí hlavně v útoku. Měli jsme špatný vstup do zápasu, když jsme hned v úvodu soupeři prakticky připravili gól na zlatém podnose. Druhou polovinu první půle jsme už byli lepší, ale na vyrovnání jsme nedosáhli. V kabině se říkáme, jak na to navážeme a pokusíme se srovnat, místo toho jsme předvedli otřesný úvod do druhého poločasu a jejich nejlepšího hlavičkáře necháme úplně volného. Když už nám potom domácí vrátili darovaný gól regulérním vlastencem – nepovedenou malou domů, která prošla až do brány – místo toho, abychom se nadechli ke srovnání na 2:2, tak jsem soupeři nechali tři tutovky, z nichž jednu proměnil a bylo to 3:1. Druhý poločas byl směrem dozadu celkově katastrofální, naše defenziva je letos obecně špatná. Nato, že se mužstvo vzadu tolik neproměnilo, dostali jsme za posledních pět utkání devět branek, to je skoro tolik, co za celé jaro. Na tomto musíme hodně zapracovat.“