6. kolo, neděle 11.09.2022, 10:15

FC Vysočina Jihlava BSokol Lanžhot

1:1 (1:0)

Lanžhot veze za remízu 1:1 bod z trávníku vedoucího béčka Jihlavy

Bez zraněného Erika Burace na hrotu a Artura Pidruchnyiho vzadu nastoupili fotbalisté Lanžhota proti dosud neporažené rezervě Jihlavy, která nevyužila možnosti posílit se o hráče druholigového týmu a nastoupila s hráči s průměrným věkem 19 let. Hílkovi svěřenci přesto s mladým týmem od 23. minuty prohrávali, po změně stran se jim ale podařilo srovnat na konečných 1:1. Alespoň bod vystřelil po hodině hry kapitán Mikúšek. Rozdíl mezi béčkem Vysočiny a Lanžhotem tak nadále zůstává dvoubodový. V příštím kole čeká Lanžhotčany nedělní hodové utkání, od 10:15 hodin nastoupí proti poslední Bystřici nad Pernštejnem a budou chtít vylepšit své tabulkové postavení. Aktuálně jsou šestí.

FC Vysočina Jihlava B:

Soukup - Cristodolou, Vítek (72. Záruba), Miška, Fila M. (K), Fila L., Jiřík (35. Puzrla), Křehlík, Pekárek (85. Šerý), Savi (72. Záviška), Jiroušek (85. Trojan)

Klimeš - Mihál, Milota S. (72. Ravas), Milota T., Šenk - Mikúšek (K) - Kleiber (58. Bogdalík), Krč, Balážik, Ciprys (86. Malacka) - Kosorín J.

Branky: 23. Křehlík Miroslav - 59. Mikúšek Peter

Žluté karty: 0 - 60. Mihál, 83. Mikúšek, 91. Ravas

Rozhodčí: Švehla Marek - Fabeš Roman, Kylar Roman, DFA Svoboda Jan

Diváci: 40

Stadion: Jihlava, Jiráskova

Záznam zápasu:

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Musím uznat, že remíza je z tohoto zápasu zasloužená, i když oba týmy měly šance na to, aby zvrátily výsledek na svou stranu. My jsme měli více šancí v první půli, přesto jsme prohrávali, soupeř spíše v té druhé, když jsme dokázali vyrovnat. Aktivita se přelévala ze strany na stranu, vždy měl tým takovou patnáctiminutovku, kdy byl víc na míči. Hráli jsme více ze zabezpečené obrany, než je u nás zvyklé, přece jen to byl soupeř, který chce hrát o postup a je v útoku silný. Nechtěli jsme, aby nám chodili do brejků, zkoušeli to dlouhými balony za obranu. Naše vyrovnání přišlo po rohu, kdy se trefil Mikúšek. Sice už potřebujeme vyhrát za tři body, ale remíza ze hřiště týmu, který bude bojovat o postup, je slušná. Čeká nás domácí zápas na hody a věřím, že to už vyhrajeme a ty tři body získáme.“