12. kolo, neděle 17.10.2021, 14:30

Sokol LanžhotFSC Stará Říše

4:0 (4:0)

Lanžhot v prvním poločase válel, v pohodě dokráčel k výhře 4:0

Dvanáctý tým tabulky Stará Říše si na jihu Moravy moc dobré jméno neudělal. Domácí fotbalisté v posledním podzimním utkání na domácí půdě nenechali nikoho na pochybách, kdo bude na hřišti dominovat. Už v prvním poločase si díky dvěma trefám Kosorina a dvěma Sablera vytvořili svěřenci trenéra Hílka pohodlný náskok. Druhá půle už ale divácky atraktivní tolik nebyla. Přestože se domácí snažili, další branka už nepadla. Hosté za celý zápas vyprodukovali pouze dvě přímé střely na branku. Lanžhot tak bez problémů uhájit třetí místo divizní tabulky za béčkem Zbrojovky a Hodonínem.

Klimeš - Lenhard (79. Morávek), Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Kosorin (79. Piši), Totka (72. Včelka), Balážik, Hromek (59. Kondrlík) - Královič - Sabler (46. Mihál)

FSC Stará Říše:

Jícha (K) - Gall, Heide, Chramosta, Pivonka - Cejpek, Dano Gouamene, Kvych (46. Vondrák), Kříž (79. Kupka), Svoboda, Švarc (46. Pinc)

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Přes tři stovky diváků nemusely na první branku za slunečného počasí dlouho čekat. Hned v 8. minutě využil nedorozumění dvou obránců hostí Sabler, který je obral o balon a krásně obstřelil brankáře. Hráči Staré Říše na útočné polovině ztráceli balony a nechali domácí, aby se do jejich obrany zakousávali stále častěji. Výsledkem nemohlo být nic jiného než další branka. Ve 20. minutě se Královič na vrcholu vápna neunáhlil a posunul balon doleva na lépe postaveného Kosorina, který už trefoval prázdnou bránu. Ten samý hráč se třízápasové absenci způsobené zraněním prosadil ještě ve 29. minutě. Obtočil se i s míčem kolem svého strážce a krásnou umístěnou střelou obstřelil brankáře Jíchu. Devastaci hostujícího týmu dokonal ve 35. minutě Sabler, který těžil z úniku Královiče po pravé straně a přesném centru na jeho kopačku. V tu chvíli byli hosté zralí na ručník, za celý poločas přitom vyslali na Klimeše jen jednu střelu mezi tři tyče.

Bohužel, druhá půle už tolik důvodů k radosti domácím divákům nepřinesla. Ne, že bys se hosté tolik zlepšili, to jen hra domácích už nebyla tak přesná a chybělo i trošku štěstí. V 55. minutě se mohl poprvé v sezoně gólově prosadit střídající Mihál, ale tváří v tvář brankáři napálil jen jeho nohy. O chvíli později Kosorin odmítl hattrick a vyprášil jen rukavice brankáře hostí. V 66. minutě mohl slavit gól i střídající Kondrlík, ale orazítkoval břevno a o chvíli později mu přihrávka Kosorina před prázdnou branku skončila bohužel na patách. Trenér Hílek posléze na trávník bez obav o výsledek poslal všechny hráče z lavičky. Přesto mu možná zatrnulo, když se hosté pět minut před koncem dostali před Klimeše, ten ale závar ve vápně za pomoci obětavého obránce Miloty vyřešil a uhájil tak svou šestou nulu v sezoně.

Lanžhotčany čekají do konce podzimní části ještě dvě venkovní utkání. V tom prvním zajíždí v neděli 23. 10. dopoledne do Bystřice nad Pernštejnem (4. místo), podzim pak uzavřou 30. 10. odpoledne na trávníku Žďáru nad Sázavou (10. místo).

Záznam zápasu:

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „S výhrou 4:0 jsme spokojení, před zápasem bychom ji určitě brali. V prvním poločase jsme se prezentovali podle našich představ, hráli jsme aktivně a dávali jsme branky. To se nám líbilo. Určitě nám pomohlo, že jsme prakticky z prvních dvou velkých šancí dali dvě branky a uklidnili jsme se. Druhý poločas jsme chtěli hru kontrolovat a dohrát to v klidu. Samozřejmě jsme chtěli dát ještě nějaké góly, šance na to byly, ale s tou druhou půlí tedy spokojení nejsme. Chyběla tam taková kompaktnost, kterou bychom se chtěli prezentovat celých devadesát minut, aby nevznikala hluchá místa. Pozitivní je, že se nám konečně vyprázdnila marodka, měli jsme plnou lavičku náhradníků. Jen je škoda, že už je skoro konec podzimu.“