2. kolo, neděle 08.08.2021, 17:00

Sokol LanžhotFK Hodonín

0:1 (0:0)

Smolná premiéra. Lanžhot v derby nevyužil dlouhou přesilovku

Lanžhot vstoupil do nové divizní sezony nejtěsnější prohrou se sousedním Hodonínem. Prohra 0:1 s největším favoritem na postup by nebyla až takový problém, kdyby svěřenci trenéra Hílka nehráli téměř celý druhý poločas proti deseti. Nejenže přesilovku nevyužili, ale navíc po nešťastném odrazu vstřelil jedinou branku utkání v 63. minutě hostující Bohun. Domácí se sice zbytek zápasu hnali za vyrovnáním, ale v zakončení selhali. Více než 700 diváků tak nakonec odcházelo ze Šlajse zklamaných.

Klimeš - Mihál, Včelka, Milota, Lenhard (73. Mustafa) - Pidruchnyi, Totka, Balážik, Královič (K), Hromek (60. Polách) - Sabler

FK Hodonín:

Petráš (K) - Helísek, Dressler, Kyselka, Sukup, Michna (90. Sasín), Švantner, Holek, Bohun (75. Čech), Dunda, Galuška (72. Pospíšil)

Branka: 63. Bohun

Žluté karty: 65. Včelka, 89. Hílek (hl. trenér) - 23. Galuška, 28. Dunda, 63. Urbančok, 83. Sukup, 89. Holek

Červené karty: 52. Dunda

Rozhodčí: Rygl Luboš - Krondráf Jan, Rosický Jakub / DFA Vacula Stanislav

Střely na bránu: 7:6 (v poločase 4:3)

Rohy: 7:3 (3:2)

Diváci: 710

Stadion: stadion Na Šlajsi

Lanžhotský trenér Hílek nasadil do jižanského derby proti favoritovi to nejsilnější, co měl aktuálně k dispozici (na delší dobu jsou zranění Krč a Mikúšek). Posílená domácí sestava se Hodonína nezalekla a chtěla odčinit před návštěvou sezony pohárovou prohru 1:2. Už v 7. minutě pálil do brankáře Petráše z úhlu Královič, o pět minut později natáhl z dálky Mihál, ale bohužel přestřelil branku. Po dvaceti minutách mohl otevřít skóre Sabler, ale vyprášil z první jen rukavice Petráše. Stejně dopadl ve 36. minutě Hromek. Hosté zahrozili nejvíce hned v zápětí, ale Holek z otočky nestlačil balon mezi tři tyče.
Zlomovým momentem druhé půle bylo vyloučení Dundy po stažení Sablera ve středu hřiště. V 52. minutě viděl hostující hráč druhou žlutou kartu a domácím mohl usnadnit cestu k vítězství. To se ale nestalo. Největší šanci utkání spálil kapitán Královič, který po rohu pálil z hranice velkého vápna vysoko nad. Zanedlouho poté přišel jediný gól utkání. Po hodině hry odvrátil prudký nákop stoper Milota kolenem, bohužel přímo směrem, kde byl rozběhnutý Bohun, a ten si sám před Klimešem věděl rady. Domácí měli ještě spoustu času minimálně ke srovnání skóre, ale s postupujícím časem se jim proti zataženému soupeři lepila na kopačky nervozita. Domácí útočníci už se do vyložených šancí vůbec nedostali, poslední možnost ke srovnání neproměnil v nastaveném čase Včelka, když z malého vápna vleže zakončoval jen do brankáře. Otevřené obrany domácích mohl ke vstřelení druhé branky Hodonína využít ještě střídající Pospíšil. Na hranici vápna se uvolnil efektní otočkou, ale jeho přízemní střela minula tyčku lanžhotské brány.
Domácí tak prohráli s Hodonínem podruhé během 14 dní, znovu o gól. Příští kolo zavítá Lanžhot na trávník Havlíčkova Brodu, kde hraje už v sobotu dopoledne od 10:30 hodin. Snad přiveze z Vysočiny i nějaký ten bod.

záznam zápasu:

Jaroslav Hílek (hlavní trenér Lanžhota): „Z naší strany šlo oproti pohárovému derby o lepší zápas, určitě se projevilo, že jsme měli dva uzdravené fotbalisty, kteří nám rozhodně pomohlo. S Hodonínem jsou to vždycky vyrovnané zápasy, ale je jasné, že oni mají zkušenější mužstvo. Do vyloučení to byl vyrovnaný zápas, měli jsme i více ze hry, do té doby jsem byl se zápasem spokojený. Paradoxně po červené kartě už se nám tolik nedařilo, přestože jsme si říkali, že je dost času a musíme být klidný a trpěliví. Rozhodl jediný moment, kdy jsme namazali soupeři, ale to se stává i lepším mužstvům. Po obdrženém góle nám spadla dolů psychika, snažili jsme se tam všechno cpát kolmo středem, na což byl Hodonín v defenzivě připravený. Všichni začali hrát všechno, a to nebylo dobře, vepředu jsme přestali být nebezpeční.“

FK Hodonín:

Pavol Švantner (trenér Hodonína pro denik.cz): „Už pohárové utkání v Lanžhotě bylo náročné, domácí mají velice kvalitní tým. Věděli jsme, že teď to bude ještě složitější, protože měli v sestavě další dva zkušené hráče. A to se jen potvrdilo. Soupeř začal aktivněji, my jsme ale kontrolovali hru, první poločas byl podle mě vyrovnaný. A určitě to byl kvalitní fotbal nad rámec divize. Lanžhot měl možná mírnou optickou převahu, ale i my jsme měli šance, tu největší bohužel neproměnil Holek. Po trochu přísném vyloučení nás soupeř zatlačil, ale my jsme využili chybu domácí obrany. Pak tam byla i další okénka a paradoxně jsme mohli z nějakého brejku ještě vedení navýšit. Každopádně musím klukům za jejich přístup poděkovat, tři body z Lanžhota pro nás mají velikou cenu“
Na čem se všichni aktéři shodli, to byla skvělá divácká atmosféra. „Takovou kulisu můžeme Lanžhotu jen závidět, diváci byli skvělí,“ uznal Švantner