16. kolo, neděle 17.03.2019, 15:00

Admin 1 | | muži

Lanžhot - Nové Sady 3:0

aktualizováno 19.3.2019

Lanžhot – Lanžhot vstoupil do jara se třemi novými posilami a ty se při své premiéře ukázaly v dobrém světle, když zařídily všechny góly.
Zdroj: https://breclavsky.denik.cz/fotbal-divize/lanzhot-splnil-roli-favorita-novym-sadum-nasazel-trojku-20190317.html

Klimeš - Mikúšek, Včelka, Dobšíček - Šenk, Bartal, Krejčíř, Hílek, Simandl, Kleiber (85. Lapin) - Dovhanyuk

FK Nové Sady:

Zbořil - Kopp, Popelka, Spurný, Schlimbach (46. Boukhatem), Škoda, Krátký, Richter (85. Holub), Novotný, Andreev, Ždánský

Branky: 14. a 33. Dovhanyuk Pavel, 55. Simandl Pavel

Žluté karty: 68. Mikúšek, 87. Krejčíř - 62. Richter, 66. Škoda, 68. Zbořil

Rozhodčí: Žurovec David - Macrineanu Jiří, Galář Jakub

Stadion: stadion Na Šlajsi

Hned ke konci první čtvrthodinky exbřeclavský kapitán Simandl krásně uvolnil útočníka Dovhanyuka, který otevřel skóre. Ještě do poločasu přidal stejný hráč druhou branku a po přestávce přidal pojistku Simandl parádní trefou z trestného kopu.“SImandl odehrál výborný zápas, Dovhanyuk se dvakrát trefil, přestože s námi trénoval jen dva týdny. A to měl ještě další čance, které neproměnil. Třetí nováček v týmu stoper Včelka zase výborně dirigoval obranu a svým důrazem na soupeře platil,“ chválil nové tváře trenér Milan Valachovič.
Nové Sady jsou sice na předposlední příčce tabulky, ale Lanžhot soupeře rozhodně předem nepodceňoval. „Upozorňovali jsme hráče, že soupeř hraje o záchranu a pro úspěch udělá vše. Určitě jsme nečekali jednoduchý zápas. Naštěstí nám pomohly poměrně rychle vstřelené branky. Oproti generálce s HFK Olomouc jsme se navíc výrazně zlepšili v defenzivě. Hráli jsme zodpovědně dozadu a hostující tým nepustili prakticky do žádné větší šance. Naopak my jsme si vytvořily řadu slibných příležitostí. Naše vítězství tak bylo naprosto zasloužené,“ pochvaloval si Valachovič.
Následující vákend však jeho svěřence čeká naprosto odlišný duel. V sobotu se totiž od 15 hodin představí na hřišti suveréna soutěže z Blanska. Ten však včera nečekaně ztratil dva body v Humpolci, kde pouze remizoval 3:3. „Utkání v Humpolci máme na videu, v týdnu se na něj s hráči určitě podíváme. Výsledek ale nic nemění na tom, že Blansko je favoritem zápasu, protože mají opravdu silný kádr. My jsme ale s nimi odehráli na podzim výborný zápas, když jsme měli celkem dost šancí, které jsme neproměnili a naopak Blansko se jednou trefilo a se štěstí vyhrálo. Určitě se i v odvetě pokusíme bodovat,“ dodal Valachovič.

Zdroj: Antonín Zabloudil, https://breclavsky.denik.cz

Nové Sady padly v Lanžhotě. Byl to soupeř jako ze třetí ligy, uznal kouč

Tenhle první krok se úplně nepovedl. Fotbalisté Nových Sadů prohráli v Lanžhotě 0:3. „Rozdíl v kvalitě byl vidět. Domácí si zasloužili vyhrát,“ uznal trenér olomouckého týmu Rostislav Sobek.

Za fotbalisty Lanžhota se při jarní premiéře trefil hned dvakrát útočník Pavel Dovhanyuk (na snímku). | Foto: Jaroslav Kicl

„Přes zimu Lanžhot posílil, překopal mužstvo, vytvořil mu podmínky, kterým nemůžeme konkurovat. Na hřišti to bylo poznat,“a doplnil Sobek.
Své mužstvo ale nijak nehanil.
„Dokázali jsme hrát celkem aktivně, dostávali jsme se do náznaků, do předfinální fáze, ale koncovka nám chyběla. Domácí podobné situace dokázali vyřešit kvalitněji,“ řekl.
Dvě branky inkasovali Novosadští v první půli a postaral se o ně útočník Dovhanyuk, jedna z četných zimních posil. Po přestávce se pak trefil krásně z dálky Simandl.
„Pak už bylo po zápase. Musím říct, že domácí na mě udělali opravdu dojem. Působili spíš jako třetiligové mužstvo. Čas ukáže, jestli nakonec nebudou v divizi ještě útočit i na čelní příčky,“ dodal Sobek, který se těší, že v příštím kole už bude moct využít duo Šuba, Ďuriček, které mu v Lanžhotě chybělo. Jestli bude k dispozici i zraněný pilíř obrany Rus, je zatím nejisté.
„Má svalové zranění, tak uvidíme, co to v týdnu udělá,“ doufá kouč v pozitivní vývoj.
Jeho svěřence v příštím kole čeká doma další těžký sok – druhý tým tabulky Rosice. „Los nám start do jara neulehčil, ale strach nemáme, budeme bojovat,“ je si jistý Sobek.

Zdroj: Jiří Fišar, https://olomoucky.denik.cz

záznam zápasu: